skoda2
29.01.08,18:23
mam otazku -kedze moje podnikanie sa ubera ku konecnemu zakaznikovi,nie teda firmam-platcom DPH,treba informovat danovi urad?Ci az pri buducorocnom danovom priznani sa rozhodnem ci budem alebo nebudem platcom DPH?mam v tom chaos!Chcem byt neplatcom-koho informovat,alebo ako? Dakujem za skoru odpoved
Johanka
29.01.08,17:25
Nikoho, v prípade, že prekročíš obrat pre povinnú registráciu, požiadaš v zákonnej lehote správcu dane o registráciu pre daň z pridanej hodnoty
.
Zoltán Kovács
29.01.08,17:26
mam otazku -kedze moje podnikanie sa ubera ku konecnemu zakaznikovi,nie teda firmam-platcom DPH,treba informovat danovi urad?Ci az pri buducorocnom danovom priznani sa rozhodnem ci budem alebo nebudem platcom DPH?mam v tom chaos!Chcem byt neplatcom-koho informovat,alebo ako? Dakujem za skoru odpoved

Musíš si sledovať 12 kalendárnych mesiacov svoj obrat, ak prekročíš 1,5 milióna tak zo zákona budeš platiteľom DPH. Po prekročení obratu 1,5 mil. musíš najneskôr do 20. dňa nasledujúceho mesiaca kedy si prekročil obrať registrovať sa na DÚ.
veronikasad
29.01.08,17:27
mam otazku -kedze moje podnikanie sa ubera ku konecnemu zakaznikovi,nie teda firmam-platcom DPH,treba informovat danovi urad?Ci az pri buducorocnom danovom priznani sa rozhodnem ci budem alebo nebudem platcom DPH?mam v tom chaos!Chcem byt neplatcom-koho informovat,alebo ako? Dakujem za skoru odpoved
Plátcom DPH sa staneš zo zákona, ak tvoj príjem = tržby za 12 po sebe nasledujúcich kal. mesiacov /nemusí to byť kal. rok/, presiahnu čiastku 1,5 mil. Do 20. dňa v nasl. mesiaci ako obrat prekročíš, si to povinná nahlásiť na DU a zaregistrovať sa ako platiteľ DPH.
--------
Veronika
skoda2
29.01.08,17:29
Dakujem Vam :-),obrat 1,5mil-to isto nebude.ZL mam v ruke,ZP som navstivila,SP myslim ze bud.rok staci-ze? Takze len sa snazit to cele spravne pochopit. Pekny vecer...