VERONIKA6
29.01.08,18:49
Pred niekoľkými dňami mi volali z nemenovanej cestovky, či mi môžu položiť niekoľko otázok. Pracovníčka - anketárka sa ma pýtala, kedy som bola naposledy v zahraničí na dovolenke a dávala mi rôzne otázky ohľadne dovolenky v zahraničí. Dnes sa mi ozvala znovu s tým, že mi gratuľuje
k výhre, vraj som vyhrala dovolenku na Kanárske ostrovy a to hneď pre manželský pár. Musím prísť ale osobne aj s manželom do ich cestovky, priniesť si identifikačný preukaz, absolvujem 2-hodinovú prezentáciu ohľadne ich cestovky a odovzdajú mi poukaz na dovolenku /ktorého číslo mi dnes nadiktovala /. Prevzatím poukazu na dovolenku mi začne plynúť 18-mesačná lehota, v ktorej si môžem dovolenku vybrať. Pýtala som sa jej, čím je to podmienené, vraj ničím. Poukaz zahřňa ubytovanie a letenky pre 2 osoby. Na rozhodnutie či si to prídem vyzdvihnúť mi dala nemenovaná pani 2 hodiny a pogratuľovala mi k výhre.
Nemáte niekto s takýmito výhrami skúsenosti?
veronikasad
29.01.08,17:52
Bastian
29.01.08,18:07
Vraj ľudí úplne zblbnú, vylákajú od nich nejakú zálohu hneď na mieste a potom ich presviedčajú, že môžu mať nejakú vilu pri mori 2x do roka... Čítal som o takých, čo sa nechali oklamať a zaplatili im státisíce. Oni im natlačili do hlavy kaleráby, že to potom môžu niekomu inému prenajať za pekné peniaze, alebo že si môžu tie svoje pobyty medzi sebou vymieňať... ale po prepočítaní ich to stojí oveľa viac, ako keby si to normálne zaplatili cez cestovku. A len tak si predplatiť drahú dovolenku na 10 rokov... no asi to nie je bomba kšeft. Majitelia sú myslím že z Anglicka, Švajčiarska a z Ameriky. Idú tu ťažiť z ľudskej hlúposti (tak ako tie všelijaké akože obchodné registre).
misomiso
29.01.08,18:08
Mne zasa volal chlapik, ze mi bude robit osobneho burzoveho maklera. To je dojemne, ako sa ti ludia o cloveka staraju...
Bastian
29.01.08,18:11
Mne zasa volal chlapik, ze mi bude robit osobneho burzoveho maklera. Te dojemne, ako sa ti ludia o cloveka staraju...
...a Ty ešte nemáš misomiso žiadneho? Ja mám už aspoň piatich :D:D:D
petmar
29.01.08,18:33
Prosím ťa never takýmto bludom, môj známy išiel do BA nadšený (nedal si povedať) prišiel odtiaľ s veľmi dlhým nosom..a ľahší o pár peňazí ... smiešne, ak sa na to dnes ešte niekto chytí....
Olice
29.01.08,18:42
Pred niekoľkými dňami mi volali z nemenovanej cestovky, či mi môžu položiť niekoľko otázok. Pracovníčka - anketárka sa ma pýtala, kedy som bola naposledy v zahraničí na dovolenke a dávala mi rôzne otázky ohľadne dovolenky v zahraničí. Dnes sa mi ozvala znovu s tým, že mi gratuľuje
k výhre, vraj som vyhrala dovolenku na Kanárske ostrovy a to hneď pre manželský pár. Musím prísť ale osobne aj s manželom do ich cestovky, priniesť si identifikačný preukaz, absolvujem 2-hodinovú prezentáciu ohľadne ich cestovky a odovzdajú mi poukaz na dovolenku /ktorého číslo mi dnes nadiktovala /. Prevzatím poukazu na dovolenku mi začne plynúť 18-mesačná lehota, v ktorej si môžem dovolenku vybrať. Pýtala som sa jej, čím je to podmienené, vraj ničím. Poukaz zahřňa ubytovanie a letenky pre 2 osoby. Na rozhodnutie či si to prídem vyzdvihnúť mi dala nemenovaná pani 2 hodiny a pogratuľovala mi k výhre.
Nemáte niekto s takýmito výhrami skúsenosti?
Ničomu neveriť, nič nepodpisovať, dnes bol v správach ďalší prípad o tých ktorí naleteli.
judita1971
29.01.08,18:51
ohľadom výhier - už viackrát mi telefonicky požiadali o anketu. Vyhovela som, lebo prieskumy sa robia stále, či už telefonické alebo najnovšie po internete. Že určitých ľudí chcú "odmeniť" - aj to akceptujem, že nie je to každý / je to skôr skoro každý/ , ale čo ma vie naštvať je že, aspoň ja mám takúto skúsenosť, že to podmieňujú prezentáciami. Predposledná moja skúsenosť: po ankete o pár dní, mi jedna pani zavolala, že som vyhrala 30 dielnu obedovú súpravu, blahoželala mi, že mi to prídu odovzdať, ale bude menšia prezentácia- potrebujú 2 manželské páry, a že mi ešte raz zavolá aby som si premyslela vhodný termín. Nebola som schopná odpovedať, lebo som nevedela, či rozprávam so živou osobou, alebo s automatom, lebo tak to bolo odverklikované, aj s pozdravom. Ani som si neuvedomila, kedy mi zložila slúchadlo. Pri druhom kontakte som jej povedala, že nesúhlasím s prezentáciou, lebo jednoducho nikoho nebudem nútiť do niečoho, načo by ma veľmi ťažko nahovoril iný. A ona tak v poriadku. Ja na to aké v poriadku a čo moja výhra, zlatá pani. A tu začalo habkanie. Opýtala som sa jej, či vie niečo o klamlivej reklame,a žeby si táto firma mala dávať pozor na takéto nepekné maniere. Takže pozor na "výhry". Nie každá výhra je výhra. Dozviete sa na mieste. ale veľmi často je to podmienené. Ale veď , nikdy nič nedávajú zadarmo.
adi11
29.01.08,18:55
....práve z takýchto otravných telefonátov som zrušila pevnú linku
VERONIKA6
30.01.08,05:22
Ďakujem Vám všetkým, že ste mi poradili. Samozrejme, že sa mi to nezdalo
ale oblbovať vedia riadne. Prečítala som si všetky príspevky a otvorili ste mi oči. Ešte že mám PORADU. Ďakujem.
rconhopa
01.02.08,14:06
Osobne mam skusenost s nemenovanou firmou v BA. Ani nie ze som naletel, ale mala to byt jedna z mojich prvych pracovnych prilezitosti. Avsak uz pocas prveho skolenia som nastiastie z toho vycuval a vybral som sa uplne inym smerom. Pricip spocival v tom, ze pocas recruitmentu naberali "anketarov" a "oznamovacov vyhier". Anketari chodili po obchodnych centrach a ziskavali udaje "islo im hlavne o vase kontaktne udaje, aby sa vam mohli ozvat". Nasledne par dni/tyzdnov nasleduje praca "oznamovacov vyhier", ktorí sa vam ozvu s tym, ze ste vyhrali. Samozrejme, ze takmer kazdy, kto sa zucastnil ankety vyhra. Pozvu vas na prevzatie vyhry, ktore prakticky spociva v tom, ze pridete, a zacnu spomimane "omacky" o tom aky su skveli, kolko znamych osobnosti chodi cez spoločnost, a to len z toho titulu, ze ponuka "nadstandartne sluzby" za prijatelnu cenu. Dostanete vlastne poukaz na "500 EUR" ale to je vlastne podmienene nákupom ich zajazadu co stoji 2000. A velmi pochybujem ze s tym poukazom fakt nieco usetrite. Pamatam si ake vysoke podmienky kladli na tych "oznamovacov vyhier" a teraz sa nad tym smejem. Museli ste ukazat doslova herecke umenie. euforiu aky ste radi ze vlastne sa tesia s vami ze ste vyhrali a pod..... Dufam, ze nikto z vas nenaleti na podobne "vyhry" a radsej si svoju vyhru zabezpecite tym, ze si poctivo zarobite a kupite peknu "istu" dovolenku.
Renčika
25.03.08,14:14
Dnes sa mi stalo to isté čo Vám. Prosím Vás, ako Ste dopadli s tou výhrou. Nie je to podvod?
Chobot
25.03.08,14:27
Dnes sa mi stalo to isté čo Vám. Prosím Vás, ako Ste dopadli s tou výhrou. Nie je to podvod?

Bola tu jedna rozsiahla téma, kde sa preberala táto spoločnosť zo všetkých svetových strán, no z nejakých neznámych príčin tá téma zmizla.

Tak len krátko - je to pasca na zákazníkov, nechoď tam. Chcú z teba len peniaze vytiahnuť.
BXLmiami
25.03.08,14:30
Tiež som to absolvovala a samozrejme,že je to podvod.Oni Vás pozvú na prezentáciu a začnú tú svoju oblbovačku a človeku ponúkajú vily pri mori a podobné blbosti.Sa divím,že ich to ešte neprešlo,ved už fungujú pekných pár rokov.A stále sa nájde niekto,kto naletí.:)
Renčika
26.03.08,06:33
Ďakujem, určite nepôjdem.
Žabinka
26.03.08,09:35
Ja som "vyhrala" už dvakrát. Prvý raz pred 15-timi rokmi som vyhrala dovolenku až kdesi na juhu Španielska, ale podmienkou bola vlastná doprava a zaplatiť nejakých pár desiatok tisíc ako členský príspevok, pretože malo ísť o nejakú formu vlastníctva a ešte to bolo aj dedičné... Druhá dovolenka mala byť na Cypre asi dva roky dozadu, tiež podmienené osobným prevzatím v BA. Dámy na telefóne boli mimoriadne ústretové v presúvaní termínov na prevzatie, niečo ako teraz nemôžem na ne neplatilo. Vzdali to asi po mesiaci. Niekedy mi naozaj nejde do hlavy, že po toľkých negatívnych informáciach a ohlasoch ešte nájdu ľudí, ktorí im naletia.
melinka70
27.03.08,13:33
Pravda je, že nikdy nič zadara. S tou dovolenkou sme sa dostali aj my osobne - takže NEVERIŤ!!!!! lebo ná zostane holá r...!!!
Orim
28.03.08,18:19
Za prezentáciu nič nedáš. Nikto ťa nemôže dokopať k tomu aby si si niečo kúpila ak nechceš, oni však dúfajú že ťa presvedčia.
Ak si to vypočuješ, zistíš, že to nie je zadarmo. Ja som sa takého niečoho už zúčastnil.
Prídeš tam a pekne ti povykladajú o všetkom čo ponúkajú a aký sú dobrí. Majú k tomu aj pekné obrázky ktorými prezentujú tie ich destinácie kde si môžeš vybrať dovolenku. Ide o to, že ti toto miesto ponúknu ku kúpeniu a ty budeš mať nárok ak to kúpiš vždy ten konkrétny týždeň v roku tam ísť na dovolenku. Ak nebudeš chcieť ísť tam môžeš ísť do inej destinácie ktorú majú v ponuke ide okolo 150 štátov kde majú svoje ubytovania. Musíš však dať dopredu vedieť kam chceš ísť ale to neznamená, že tam pôjdeš na tvoj dátum to môže byť obsadené ale ponúknu ti iný, vždy sa dá nejako dohodnúť. To ubytovanie býva pre 4-6 osôb. Je to na tebe aké si kúpiš. To však nie je všetko ak si niečo kúpiš je to tvoje, môžeš to predať, prenajať alebo všetko to čo sa s majetkom dá robiť, ale len na ten konkrétny týždeň. Okrem toho platíš poplatok za údržbu ktorá sa robí jeden týždeň v roku, údajne sa tam vymieňa všetok nábytok za nový, maľuje sa a pod. Ak tam chceš ísť na dva týždne musíš sa dohodnúť, že jeden rok nepôjdeš nikde a potom ti umožnia dva týždne pobytu ale takto to ide predĺžiť aj na viac týždňov. Ak to máš už kúpené čo stojí podľa destinácie a podľa času kedy si to vyberieš od 450 000 a viac, a máš zaplatený údržbový poplatok (mne sa zdal dosť vysoký bolo to okolo 5 000.- ale to nie som si istý možno viac???) neplatíš tam už nič len stravu ktorú skonzumuješ. Vyzerá to vcelku dobre, pretože to tvoje kúpené miesto sa aj dedí a ak ho nechceš môžeš ho aj predať. Čo sa týka toho zájazdu platíš potom len jednu vec a to dopravu tam a späť. No a aby si vedela, že nekecajú tak ponúknu takéto miesto na Kanárskych ostrovoch (na obzretie a vyskúšanie) a pretože tam budete viacerí usporiadajú dražbu budete licitovať kto dá viac. Pred tým však urobia menšiu dražbu kde si to vyskúšate. Tam kde som bol ja ponúkli šampanské, bonbonieru a ešte niečo v hodnote asi 300.- Sk. Výkričná cena bola 20.- Sk, lenže ja som vedel ako to bude pokračovať, v licitovaní som sa zastavil na 250.- Sk nik už nešiel vyššie. Keď chceli platiť spýtali sa ako budem platiť povedal som im, že zaplatím kartou. Nakoniec povedali, že je to zadarmo a že to robili len preto aby sme si vyskúšali draženie.

Po prezentáciách sa ide robiť dražba toho pobytu na Kanárskych ostrovoch a tu je to miesto, kde by si už mala byť nalomená a sadnúť im na lep. Hodia výkričnú cenu ktorá je pomerne (relatívne na pohľad) nízka to ťa hneď nenapadne, že je to za týždeň teoreticky ale prakticky len 6 dní to zistíš až potom. prvý deň dátumu kedy tam prídeš máš nárok na ubytovanie až od 16:00 a posledný deň musíš ubytovanie opustiť do 10:00. Okrem toho sa tam musíš zúčastniť nejakej prezentácie ich ďalších ubytovacích kapacít to je na 1/2 dňa. Ten môj známy čo tam bol hovoril, že to vyzeralo všetko veľmi exkluzívne. Tieto veci sa tam na prezentácii nedozvieš len tak ako ja od nejakého známeho čo tam bol na Kanárskych. Ak sa zúčastníš tej dražby a vyhráš, hneď s tebou po gratulácii vypijú pohár šampanského a podpíšu zmluvu a chcú aby si zaplatila nejaký preddavok teraz neviem koľko, vtedy sa tam to draženie zastavilo asi na 8 500.- Sk Potom sa šli poradiť bol tam taký nejaký chalan (akože zástupca firmy) ktorý sa s vami rozprával a povedal, že ho majiteľ splnomocnil k tomu aby dal ako bonus možnosť aj niekomu inému (a že môže znížiť cenu a že aj on má nejaké takéto možnosti z jeho pozície vo firme) a tak sa tam dohodlo, že pôjdu aj ostatní čo losovali a to za cenu, keď odpadli prvý dražitelia. Takže vlastne keby sa nedražilo idú všetci za výkričnú cenu podľa mňa. Nás ostatných čo sme nedražili "vyhnali" takže to čo bolo potom viem z počutia (o tých gratuláciách a šampanskom) No a tých čo dražili tam spovedali a losovali ďalšie výhry ako bonus naši známi si vytiahli Dominikánsku republiku, ale tam budú môcť ísť až po tomto zájazde na Kanárske ostrovy. Vyhrali len ubytovanie tak že si stravu plnú penziu musia zaplatiť a samozrejme aj letenky je to na dva týždne. To vraj bolo na nejakom papieri čo k tomu dostali. Ale povedali, že si to vymenia niekde tu do južnej Europy. A ešte tam vraj bola zľava 1000.- sk ak sa to zaplatí naraz všetko ten deň. Ešte sa ich pýtali, či si letenky (na Kanárske) vybavia sami alebo im to majú vybaviť oni. Mali si vybrať nejaký termín boli tam v lete musím povedať, že vraj sa im tam páčilo a nelutujú, že tam boli. Len vraj dlho trvalo než im potvrdili termín ktorý si vybrali. Dávajú sa 3 termíny minimálne 1 týždeň od seba. Vraj keby ho potvrdili hneď mohli mať letenky asi o 1 200.- Sk lacnejšie.
To je všetko čo o tom viem ale ak máte záujem na niečo konkrétne tak sa tých známych spýtam.
frantiska
11.04.08,17:42
ohľadom výhier - už viackrát mi telefonicky požiadali o anketu. Vyhovela som, lebo prieskumy sa robia stále, či už telefonické alebo najnovšie po internete. Že určitých ľudí chcú "odmeniť" - aj to akceptujem, že nie je to každý / je to skôr skoro každý/ , ale čo ma vie naštvať je že, aspoň ja mám takúto skúsenosť, že to podmieňujú prezentáciami. Predposledná moja skúsenosť: po ankete o pár dní, mi jedna pani zavolala, že som vyhrala 30 dielnu obedovú súpravu, blahoželala mi, že mi to prídu odovzdať, ale bude menšia prezentácia- potrebujú 2 manželské páry, a že mi ešte raz zavolá aby som si premyslela vhodný termín. Nebola som schopná odpovedať, lebo som nevedela, či rozprávam so živou osobou, alebo s automatom, lebo tak to bolo odverklikované, aj s pozdravom. Ani som si neuvedomila, kedy mi zložila slúchadlo. Pri druhom kontakte som jej povedala, že nesúhlasím s prezentáciou, lebo jednoducho nikoho nebudem nútiť do niečoho, načo by ma veľmi ťažko nahovoril iný. A ona tak v poriadku. Ja na to aké v poriadku a čo moja výhra, zlatá pani. A tu začalo habkanie. Opýtala som sa jej, či vie niečo o klamlivej reklame,a žeby si táto firma mala dávať pozor na takéto nepekné maniere. Takže pozor na "výhry". Nie každá výhra je výhra. Dozviete sa na mieste. ale veľmi často je to podmienené. Ale veď , nikdy nič nedávajú zadarmo.
Ja som sa tiež zúčastnila jednej ankety s tym, že budem zaradená do žrebovania o nejakú cenu. O pár dní na to mi aj zavolali, že som vyhrala obedovú súpravu. Tiež to bolo podmienené prezentáciou, na ktorú som si mala pozvať 2 manaželské páry. Minulý týžden sa to aj uskutočnilo. Prezentáciu výrobkov firmy nám robil naozaj príjemný chlapík, veľmi milým a vtipným spôsobom. Takže aj keď to bolo akože "nútené", tak to bol veľmi príjemný večer, kde mne aj pozvaným manželským párom odovzdali malý darček a výhru.
Orim
19.04.08,11:13
Orim
24.08.08,21:13
Dopĺňam informáciu z 28.3.2008.

Tá Dominikánska republika je podraz. Včera mi jedna známa ktorá bola na Kanárskych povedala, že keď tam do tej kancelárie volala bolo jej povedané, že do Dominikánskej republiky ísť nemôže, že je to pre druhý pár ktorý ešte nikde nebol a to si musia okrem leteniek zakúpiť stravu All Inclusiv čo robí okolo 48 000.- Sk. Ani tie ostatné destinácie ktoré slubovali údajne nie sú voľné.