adi11
29.01.08,19:13
Dobrý večer
chcem sa spýtať či má niekto tiež takýto zdravotný problém, neviem to inak popísať ako pukanie alebo praskanie kostí a stáva sa mi to napr. pri zývaní počujem ako sa mi sánky trú o seba, niekedy sa bojím že mi ostanú otvorené ústa / ako ked sekne v krížoch /.Pri tom zývaní by mi to až tak nevadilo,lenže stalo sa mi, že mi seklo v krku a nie a nie otočiť hlavu.Je to hrozná bolesť.
Myslím si, že je to z nedostatku pohybu, dlhé vysedávanie pri poičítači a pod., alebo mi chýbajú nejaké vitamíny ?..alebo v tomto veku /58 / je to normálne. Ďakujem
Bionda
30.01.08,15:39
Tá sánka to poznám, našťastie sa mi to vitamínmi a minerálmi podarilo potlačiť, už to nie je také hrozné, zväčša môže ísť o vysychanie. Adi nebolo by zlé dať si vyšetriť krv na obsah minerálov. Kedysi predávali aj také (ako tbl to nevyzerá) kolagen. tabletky. Keď majú kĺby málo maziva, tak potom tak rupocú. Pohyb nie je zlý, to seknutie môže byť tým sedením v zlej polohe a dlho, ale to vysychanie to nezastaví.
Snažila som sa to čo najľudovejšie vysvetlliť.
kira
30.01.08,17:05
Moja 14-ročná dcéra sa mi na toto sťažuje, ale nenapadlo ma že by to bolo vysychanie. Niekedy keď spraví pohyb a stojím pri nej tak to aj počujem, najmä kolená a zápästia.
adi11
30.01.08,17:31
Tá sánka to poznám, našťastie sa mi to vitamínmi a minerálmi podarilo potlačiť, už to nie je také hrozné, zväčša môže ísť o vysychanie. Adi nebolo by zlé dať si vyšetriť krv na obsah minerálov. Kedysi predávali aj také (ako tbl to nevyzerá) kolagen. tabletky. Keď majú kĺby málo maziva, tak potom tak rupocú. Pohyb nie je zlý, to seknutie môže byť tým sedením v zlej polohe a dlho, ale to vysychanie to nezastaví.
Snažila som sa to čo najľudovejšie vysvetlliť.
Ďakujem veľmi pekne, zajtra hned idem kúpiť niečo na to vysychanie a musím začať piť viacej tekutín, pretože celý den nič nepijem len 2-3 kávy a potom večer musím dohánat čajííkmi. To seknutie v krku máš pravdu, práve ked sedím dlho aj 3-4 hod. v mäkkom kresle schúlená do klbka a idem vstať vtedy to sekne.Ešte donútiť sa viacej cvičiť, nielen 10 drepov v kuchyni pri varení.
subard
30.01.08,18:46
Tolko kavy a ziadne tekutiny? Ved kava ma mocopudne ucinky a Ty nedodavas vodu? Ved by si mala vediet preto davaju pohar mineralky ku kave nie na vyplachnutie ust. Ked neprejde doporucujem navstivit stomatologa.Vitaminy nie su na skodu ale tekutiny denne 1-1,5 litra
adi11
30.01.08,19:49
Tolko kavy a ziadne tekutiny? Ved kava ma mocopudne ucinky a Ty nedodavas vodu? Ved by si mala vediet preto davaju pohar mineralky ku kave nie na vyplachnutie ust. Ked neprejde doporucujem navstivit stomatologa.Vitaminy nie su na skodu ale tekutiny denne 1-1,5 litra
ja to všetko viem, len mne sa vobec nežiada piť, musia ma nútiť
jasu
31.01.08,11:31
moze to byt aj mineralmi aj vitaminmi, ale zvacsa je to zo stresu a nervozity. Ked spis, podvedome zatinas zuby, co vedie k zatazovaniu sankovych klbov. Ak s tym nieco neurobis, púo rokoch mozes raz ostat s otvorenou pusou a nebudes ju moct zavrie, lebo sa ti klb zasekne. V rodine mam par takych a mne to robi tiez. Treba sa naucit relaxovat a odburat stres. ( aj ja na tom pracujem - zatial neuspesne :-) )