arsenalx
29.01.08,20:10
Dobrý deň
chcel by som poprosiť o radu, čo všetko (aké naležitosti) musí obsahovať zmluva o budúcej zmluve za účelom kúpi bytu - nehnuteľnosti. Na čo si dávať pozor. Musia byť podpisy na tejto zmluve overené? Ak ma niekto vzor - chcel by som poprosiť či by mi nemohol poslať na mail. arsenalx@post.sk Vopred dakujem.
Zoltán Kovács
29.01.08,19:17
V tejto téme hneď v prvom príspevku:

http://www.porada.sk/t33787-zmluva-o-buducej-zmluve.html
Zoltán Kovács
30.01.08,06:19
Ide o kúpu a nie prenájom.;)
slniecko19
03.03.08,12:53
Prosím vás môžete mi poradiť či môžem zmluvu o budúcej zmluve (v prípade kúpy pozemku) uzatvoriť aj s nie výlučným vlastníkom pozemku? T.j. v budúcnosti mám záujem odkúpiť jeho vlastnícky podiel na parcele, na ktorej je dalsich 5 vlastníkov.
Marína
03.03.08,13:05
Nemôžeš, pretože spoluvlastníci majú predkupné právo. Pozri Obč. zákonnník § 140.
vieroslava
03.03.08,16:45
Sú takéto možnosti:
1) Môžeš uzavrieť zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, dáš si však podmienku, že budúci predávajúci osloví spoluvlastníkov a predloží ich písomný prejav vôle, že nemajú záujem využiť svoje predkupné právo.
2) Môžeš dokonca uzavrieť aj kúpnu zmluvu bez toho, aby sa spoluvlastníci vyjadrili, v takom prípade však pôjde o relatívnu neplatnosť právneho úkonu a spoluvlastníci môžu do troch rokov svoje právo uplatniť (napr. súdnou cestou požiadajú o zrušenie kúpnej zmluvy).
slniecko19
03.03.08,21:49
Ďakujem za odpoveď a mám ešte jednu otázku. Môže mi svoj podiel darovať? Alebo v každom prípade majú prednosť spoluvlastníci.
vieroslava
04.03.08,05:26
Áno, svoj podiel ti môže darovať bez nejakých ďalších povinností.