adrina
29.01.08,20:49
ahojte,

jedna zamestnankyňa mi nastúpila 30.12. na materskú, ako jej to mám zadať v mzdach???
lenkak
29.01.08,20:31
adrina
30.01.08,05:08
keď zadam do r.99 dátum nástupu na MD, automaticky mi hodí,že ju platí SP....aj keď 6mes.mám platiť zamestnávateľ a počíta len 1deň..a nie 2???
čo robím zle???
adinka55
30.01.08,13:12
Matersku zamestnavatel neplati. Tu plati SP prvych sest mesiacov, potom prechadza zamestnankyna na rodicovsky prispevok.
lenkak
30.01.08,18:24
keď už bude celý mesiac na md, tak bude mať k výplate nulu, odvody sa tiež platiť nebudú. Len sa bude uvádzať vo výkazoch pre poisťovne.
BRK
23.08.08,13:01
Dorbý deň, ja by som Vás chcela poprosiť - robím mzdy v MRP vo Win. Neviem si rady ako zadať nástup na MD, príp. ukončenie MD a nástup na RD. Potrebujem to totiž urobiť spätne k vôli fondom, na ktoré som nepodávala nulové výkazy za kolegyňu na MD a následne na RD.
Do r. 99 sa neviem dostať, nemôžem ho otvoriť. Ďakujem pekne, Katarína
lenkak
23.08.08,18:31
Ako si robila jej predchádzajúci výpočet mzdy? Alebo žiadny?
BRK
23.08.08,18:53
Od mesiaca nasledujúceho od nástupu na MD som jej nepočítala žiadnu výplatu, jej vyplatu som ani neotvorila. Tým pádom som ju nemala vo výkazoch do ZP a SP. Teraz to chcem urobiť spätne ... Aj som vtedy volala do MRP, už neviem presne čo mi povedali, len viem, že trvanie MD som musela mesačne nastavovať. To sa mi vtedy nechcelo ... Teraz je víkend a v mrp nepracujú ako ja. Preto prosím Vás, ak viete.
Katarína
lenkak
23.08.08,18:58
na riadok 99 dva krát kliknete myšou a aj tak sa Vám neotvorí ponuka?
BRK
23.08.08,19:03
Nie, neotvorí sa mi, aj keby som veľmi chcela.
lenkak
23.08.08,19:09
nuž potom skúste dať odpracovné dni 0, teda aj hodín 0. A tak výpočet mzdy, iné ma momentálne nenepadá.
BRK
23.08.08,19:13
Keď dám odpracované O, musím niekde dať napr. 20 dni. Inak mi nejde vypočet mzdy. Ale teraz to skúšam zadať ako "nemoc" ako som sa tu dočítala a teoreticky to ide. Počkám na pondelok na konzultáciu v MRP. Pekne ďakujem a prajem pekný večer. Katarína
lenkak
23.08.08,19:15
na nemoc si dajte pozor, aby Vám prvých 10 dní nepočítalo náhradu od zamestnávateľa. Potom Ok. Keď prerábate mzdy - výpočty nezabudnite si potom ešte raz dať prepočítať poistné.
BRK
23.08.08,19:32
Ďakujem, pri nemoci mi to tak berie, ale náhradu od zamestnávateľa mi nepočíta. Tým pádom mám na výplatu nulu, počet dní na výkaze do ZP mi to neovplyvňuje a pri vykaze do SP si počet dní opravujem. Po úprave mzdy si dávam prepočítať poistné. Ešte raz vďaka. Katka
Pejo
24.08.08,16:35
BRK, ešte si mohla skúsiť zmazať mzdu a nanovo ju nahodiť, ďalej odporúčam opraviť indexy alebo optimalizovať dáta, veľakrát pomôže.
BRK
24.08.08,17:30
Mzdu som zmazávala a zadávala znovu niekoľko krát, ostatné som neskúšala. Zajtra volám do MRP, určite mi povedia čo robiť. Ja osobne mám s nimi veľmi dobré skúsenosti, stačí zavolať. Samozrejme nie cez víkend... Keď sa niečo dozviem, dám vedieť ak by to niekto potreboval.
Vďaka za skúsenosti, Katarína
BRK
25.08.08,05:34
Takže mám odpoveď z MRP. Keď zamestnankyňa nastúpila na MD, resp. RD, v programe mrp to nikde neuvádzam. Nevystavujem za ňu ani mzdu. Keď robím výstupy pre SP - prílohu, skôr ako si dám ukážku alebo tlačiť, v pravo mám tlačítko "parametre" a tam si vyberiem že uvádzam aj zamestnancov bez vystavenej mzdy. Takto sa mi do prílohy výkazu pre SP dostane aj zamestnakyňa na MD s nulovým VZ. SP žiada (na rozdiel od ZP), aby v prílohe boli uvedené a zamestnankyne na MD a RD. Pre ZD to neplatatí, tam sa v prílohe zamestnankyňa na MD a RD neuvádza.
Katarína