dalilada
29.01.08,20:56
Dobrý deň.
Ak konateľ podá návrh na zrušenie s.r.o., zruší súd spoločnosť, ktorá má vyrubené penále z DÚ? Spoločnosť námá žiaden majetok. Skúste poradiť.
STRELEC
29.01.08,20:46
Daná sro-čka sa dostane do patovej situácie.
Na žiadosť o výmaz z registra bude register chcieť od DÚ potvrdenie, že spoločnosť nemá voči štátu záväzky. DÚ takéto potvrdenie nemôže dať, lebo eviduje voči nej pohľadávky.
Teda register ju nebude môcť vymazať. Spoločnosť tzv. papierová ostane v registri visieť ako bezprizorný bezdomovec.

Niekedy existovala v Ke spoločnosť BANKROT sro, ktorá skupovala aj takéto sro-čky. Ale už dávnejšie je tuším spoločník/konateľ "v opatere štátu".
STRELEC
29.01.08,20:53
Pozrel som sa do výpisu OR. "Vlastníkmi" BANKROT-u a REMAX-u su teraz nejakí Ngujen Pin Pin alebo tak nejak , proste - Vietnamci.
Pravdepodobne to boli Vietnamci, ktorí stihli podpisy pred odcestovaním domov do rodného krásneho Vietnamu. :):):):):)
josh
30.01.08,05:20
v pripade, ak sa spolocnost zrusi (nemylit si z vymazom) a zisti sa, ze ma vyssie zavazky ako majetok, je nutne, aby sla do konkurzu. ak je konkurz zastaveny pre nedostatok majetku, moze byt z orsr vymazana.
toto ale nie je 100 percenta info, lebo s tymto nerobim.
dalilada
30.01.08,07:54
Takze len podavat danove priznania a dufat, ze voci nikomu nebudu vyvodene trestno-pravne dosledky. Asi tak? Josh, s tym konkurzom suhlasim, len ten dlh voči DU....
STRELEC
30.01.08,07:59
v pripade, ak sa spolocnost zrusi (nemylit si z vymazom) a zisti sa, ze ma vyssie zavazky ako majetok, je nutne, aby sla do konkurzu. ak je konkurz zastaveny pre nedostatok majetku, moze byt z orsr vymazana.
toto ale nie je 100 percenta info, lebo s tymto nerobim.
Nie je to asi riešenie, lebo konkurz nebude vyhlásený a to pre nedostatok majetku.
Pozn.: majetok je potrebný, je to podmienka - aby bolo na náklady konkurzného konania a tak.
STRELEC
30.01.08,08:00
Takze len podavat danove priznania a dufat, ze voci nikomu nebudu vyvodene trestno-pravne dosledky. Asi tak? Josh, s tym konkurzom suhlasim, len ten dlh voči DU....
Skúsiť predať obchodý podiel. A tým sa zbaviť administratívnej záťaže. Nielen z titulu nutnosti písať priznania.
dalilada
30.01.08,11:07
Konkurz môže byť zrušený pre nedostatok majetku alebo návrh na konkurz zamietnutý z rovnakého dôvodu v zmysle § 68 Obch. Z. Ide o jednoosobovú s.r.o., s takými číslami a záväzkami ju nikto nekúpi. Navrhla som klientovi nech ju zruší podľa § 68 ods. 6 a) príp. f), len ma straší ten dlh voči DU, či ju súd vôbec zruší.
Danila
30.01.08,11:15
Konkurz môže byť zrušený pre nedostatok majetku alebo návrh na konkurz zamietnutý z rovnakého dôvodu v zmysle § 68 Obch. Z. Ide o jednoosobovú s.r.o., s takými číslami a záväzkami ju nikto nekúpi. Navrhla som klientovi nech ju zruší podľa § 68 ods. 6 a) príp. f), len ma straší ten dlh voči DU, či ju súd vôbec zruší.
Daj inzerát a kúpi. Dnes sú zadĺžené v kurze.:)
dalilada
30.01.08,13:09
:oTo akože myslíte vážne? Dám inzerát, že predám zadĺženú s.r.o.? Asi som z inej planéty, ale to má dotyčný za ňu aj niečo pýtať? Veď ja by som ešte niekomu zaplatila, aby som sa jej zbavila.
josh
30.01.08,13:44
Veď ja by som ešte niekomu zaplatila, aby som sa jej zbavila.
vsak aj zaplatis :)
dalilada
30.01.08,14:06
;)ešte že tak. a kam dať ten inzerat?
dalilada
30.01.08,14:08
a ešte: čo zvyknú pýtať, ak "kúpia" s.r.o. so záväzkami?
STRELEC
30.01.08,14:09
;)ešte že tak. a kam dať ten inzerat?
S tým inzerátom by som to bral ako fór. Prepáč môj súhlas v príslušnom príspevku. Odstránim ho. :rolleyes:
dalilada
30.01.08,16:48
Vsak som si myslela, ze vyzeram blbo. Teraz vazne, kde to ponuknut? Ja vazne netusim. Nepoznam tych spravnych ludi. A klient este menej. Jasne, ze ide o kamosa, ktory si mysli, ze vsetko vyriesim, ale ved to vsetci poznate...
palmaria
30.01.08,19:15
Ja sa práve borím s podobným problémom. Našla som §68 Obchodného zákonníka, podľa ktorého sa dá zrušiť spoločnosť aj bez likvidácie, ak nemá majetik.... atď pozri zákon. Ja mám menšiu výhodu, že spoločnosť nemá záväzky voči DÚ. Na DÚ mi povedali, že mám napísať žiadosť, príp. doložiť rozhodnutie spoločníkov. Neviem ale, či aj na ŽÚ netreba ísť, a čo sociálna a zdravotná poisťovňa. Ak máte niekto skúsenosť, prosím, napíšte. Ďakujem.
palmaria
30.01.08,19:24
Ešte by som doložila, že poplatok DÚ za to, že vystaví potvrdenie o súhlase s výmazom z OR je 300,-Sk v kolkoch.
33andrea
30.01.08,20:29
to s tym inzeratom je fakt. a danila ma pravdu. skus si najst spolocnosti, ktore kupia zadlzene s.r.o cez google- urcite ich nejake najde. tieto spolocnosti majuu aj svojich pravnikov, takze by to malo byt o.k. isto vsak musis nieco zaplatit, aby ju od teba kupili :(. drzim palce. ak vsak ma kamarat dlhy, isto nema ani na takuto sluzbu financie. tak len hladat co najviac info, na internete a ak sa da aj u pravnika a nejakeho dobreho auditora, pravdaze najprv par info zistit zadaro.
33andrea
15.02.08,13:28
dalilada, akurat som pozerala inzerciu na porade a tam som si vsimla inzeraty typu - predam zadlzenu firmu, kupim zadlzenu firmu...je to v sekcii predaj firmy ..tak skus popozerat..ak sa dostanem k lepsim info. ozvem sa. zatial vela stastia.
nika17
20.02.08,08:36
aj ked predas s.r.o, zavazky (tvz.verejnopravne - voci DU) neprechadzaju na novy subjekt...len sukromopravne zavazky.ok?;)
Braňo
20.02.08,08:53
Pozrel som sa do výpisu OR. "Vlastníkmi" BANKROT-u a REMAX-u su teraz nejakí Ngujen Pin Pin alebo tak nejak , proste - Vietnamci.
Pravdepodobne to boli Vietnamci, ktorí stihli podpisy pred odcestovaním domov do rodného krásneho Vietnamu. :):):):):)

http://www.orsk.sk/vypis.asp?ID=16179&SID=4&P=0

No a keďže nemajú uložené závierky od založenia firmy, tak predpokladám, že ......
torok111
08.01.11,20:22
ja sa chcem opytat tie. Mam s.r.o cku zadlzenu takze moj dlh je vacsi ako 200 000,- Sk cim rucim. Som nuteny s.r.o cku zavriet. Avsak vratil som auto na leasing, firma je zadlzena, ucet za orange nezaplateny. Moj pravnik mi radi firmu zavriet a ked rucim len 6600,- Eurami tak dlh sa po case premlci. Nezda sa mi to? nebolo by to potom prilis jednoduche?
plecho2003
02.11.12,09:59
ak ma niekto zaujem prevezmem vasu zadlzenu s.r.o za proviziu na dlhu nezalezi hradite si poplatky vy
plecho2003
02.11.12,10:00
ak mate zaujem prevezmem vasu s.r.o na dlhu nezalezi za proviziu.
trifit0156
18.01.13,12:24
Mám podobný problém, s.r.o. nemá dlhy voči DU ani soc.poist. Má podlžnosti voči iným sro-čkám, nie je to veľa ale aj tak by som ju rád predal - niekto tu ponúkal odkúpenie.
Dík za informáciu.
plecho2003
18.01.13,16:08
ponukam odkupenie tak ako som to napisal v pripade zaujmu ma kontaktujte