atka111
29.01.08,21:37
ak bola zamestnancovi doručená výpoveď z dôvodu nadbytočnosti § 63, plynie mu výpovedná doba /v mojom prípade 3 mesiace/ + mám nárok na 3-mesačné odstupné. ak výpoveď prevezmem a požiadam o skončenie pracovného pomeru dohodou počas plynutia výpovednej doby, môže, nemôže alebo musí mi zamestávateľ vyhovieť? alebo ak chcem skončiť dohodou, musím o to požiadať pred začiatkom plynutia výpovednej doby? a čo ma zaujíma najviac ako je to potom s odstupným? teda ak by som požiadala o skončenie dohodu pred začiatkom plynutia výpovednej doby, mám nárok na 6-mesačne odstupné???

ďakujem vopred za radu
wagner
01.02.08,12:28
Pozri si § 62 ods. 3 ZP, kde rieši výpovednú dobu.
wagner
01.02.08,12:33
Chcem sa spýtať, ako je to s § 141, ods. 2, písm. i. Ten hovorí, že pri výpovedi danej zamestnancovi podľa § 63 ods. 1, písm. a,b,c má zamestnanec nárok na platené pracovné voľno na hľadanie zamestnania počas výpovednej doby. Otázka znie - je potrebné toto voľno preukazovať? A ako? Tam kde si budem hľadať zamestnanie si dám oraziť priepustku? Lebo § 144 ods. 2 hovorí, že prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať.
brčko
01.02.08,13:41
ak bola zamestnancovi doručená výpoveď z dôvodu nadbytočnosti § 63, plynie mu výpovedná doba /v mojom prípade 3 mesiace/ + mám nárok na 3-mesačné odstupné. ak výpoveď prevezmem a požiadam o skončenie pracovného pomeru dohodou počas plynutia výpovednej doby, môže, nemôže alebo musí mi zamestávateľ vyhovieť? môže, ak nechce, nemusí alebo ak chcem skončiť dohodou, musím o to požiadať pred začiatkom plynutia výpovednej doby? to je jedno, teraz už ZP nerieši dohodu osobitne v prípade výpovede z nadbytočnosti a čo ma zaujíma najviac ako je to potom s odstupným? teda ak by som požiadala o skončenie dohodu pred začiatkom plynutia výpovednej doby, mám nárok na 6-mesačne odstupné??? vzhladom na to, že je to dohoda z dôvodu nadbytočnosti, máš nárok na odstupné ako si uviedla 3-mesačné, ak je v záujme zamestnávatela ukončiť PP dohodou, možno ti dá viac, no nie je to nárokovatelné (nie je to v ZP).

ďakujem vopred za radu
;)
wagner
01.02.08,18:31
Nevie mi nikto poradiť? Je povinný zamestnávateľ vydať potvrdenie alebo si ho mám doniesť sama? Ďakujem za radu
veronikasad
01.02.08,18:34
Nevie mi nikto poradiť? Je povinný zamestnávateľ vydať potvrdenie alebo si ho mám doniesť sama? Ďakujem za radu
Písať ti ho bude máloktorý zamestnávateľ. Pre toho tvojho by mala stačiť potvrdená priepustka, alebo si napíš stručný text, že si sa uchádzala o zamestnanie u firmy XY.

Veronika
wagner
01.02.08,19:00
Ďakujem, tiež som si to myslela, hoci naša mzdárka tvrdila, že každý zamestnávateľ je povinný také potvrdenie vydať.