bobo793
29.01.08,21:43
dobry vecer prajem.chcel bi som sa opytat ci bi mi vedel niekto pomoct s nastavenim domovskej stranky.mam taky problem moj pocitac mi stale zobrazuje ako domovsku stranku SECURITY CENTER-MICROSOFT INTERNET EXPLORER,na liste http:homepagecell.com.Stiahol som to omylom ked mi pocitac napisal ze mam virus a vlastne ma sam navigoval na tuto stranku.vie mi niekto poradit ako to odstranim?:confused:dakujem
mandula
29.01.08,21:05
skús štart - ovládací panel - možnosti siete internet - všeobecné - domovská stránka - použiť prázdnu - použiť alebo ok
chlap
29.01.08,21:27
Nepoteším ťa - máš zavírené PC. :o

To, že sa ti ako domovská stránka nastavila uvedená stránka, je dosledok činnosti infekcie PC variantom Trojan.Zlob.

Použi nejaký ani spyware program na odstránenie ..... odporúčam 30 dňovú verziu ESET Smart Security ..... ale pred jeho inštaláciou musíš odinštalovať existujúci antivír (ak máš nejaký free, tak to nebude problém)

Viac info nájdeš (ak vieš anglicky) ak do googla zadáš "homepagecell.com".
Jurho
30.01.08,08:11
malo by to ísť takto - aj na tejto stránke choď myšou hore na nástroje, v nich úplne dole na možnosti siete Internet a tam vo všeobecných máš nastavenie dpomovskej stránky - tam už len rovno napíš napr. www.google.sk
bobo793
30.01.08,09:01
Nepoteším ťa - máš zavírené PC. :o

To, že sa ti ako domovská stránka nastavila uvedená stránka, je dosledok činnosti infekcie PC variantom Trojan.Zlob.

Použi nejaký ani spyware program na odstránenie ..... odporúčam 30 dňovú verziu ESET Smart Security ..... ale pred jeho inštaláciou musíš odinštalovať existujúci antivír (ak máš nejaký free, tak to nebude problém)

Viac info nájdeš (ak vieš anglicky) ak do googla zadáš "homepagecell.com".
dobry den prajem.dakujem za odpoved s tym troja virom mate pravdu lebo mi to vtedy aj vypisalo.ja mam nainstalovany NOD 32 tak neviem ci ho mam odstranit apotom nanovo nainstalovat?niekedy mi vypisuje ked idem na ESET chyba pri komunikacii s jadrom programu
chlap
30.01.08,12:27
dobry den prajem.dakujem za odpoved s tym troja virom mate pravdu lebo mi to vtedy aj vypisalo.ja mam nainstalovany NOD 32 tak neviem ci ho mam odstranit apotom nanovo nainstalovat?niekedy mi vypisuje ked idem na ESET chyba pri komunikacii s jadrom programu

A je tá inštalácia legálna ? T.j. je ten NOD zakúpený alebo je to iba skúšobná verzia donekonečna preinštalovávaná ?

Problém "chyba pri komunikácii s jadrom programu" je pravdepodobne dôsledkom aktivity nejakého vírusu, ktorý sa pokúsil zablokovať činnosť NODu.

Treba skúsiť ešte tieto veci:

1. skontrolovať, či sa medzi nainštalovanými programami nenachádza program s názvom "homepagecell.com" - Ovládací panel - Pridať alebo odobrať programy ..... ak áno, treba ho odinštalovať.

2. treba reštartovať PC v núdzovom režime, spustiť NOD32 z menu Štart - ESET a skontrolovať PC najdôkladnejšou kontrolou, aká je možná

3. ak viete pracovať s registrami, treba dať prehľadať register na text "homepagecell" a vymazať všetky kľúče, ktoré obsahujú tento text.

to by mohlo pomôcť
robovi
30.01.08,13:26
Este nezaskodi vypnut obnovenie systemu na jednotke C:, aby sa ten virus neobnovoval zo zalohy, ktoru si windows vytvara.