ali8
30.01.08,05:53
Dobre ranko prajem vsetkym, chcela by som sa spytat, ked robim nejaku akciu v podniku/bar/ napr. hraje mi tam nejaka kapela, ano nahlasila som to u nas na mestsky urad kde mi dali vstupenky na vstupne, tie korunky co vyzbieram mam dat do nakladov, ak ano kde v penaznom denniku ich budem mat zauctovane, a druha otazocka ci to treba s tych vyzbieranych penazi nieco odviest mestskemu uradu. prosim vas poradte mi niekto ak s tym mate skusenosti a aj s tym źauctovanim. dakujem pekne.
Zita5
30.01.08,06:25
Poplatok z výberu vstupného platíte mestu alebo obci podľa VZN o verejných a kultúrnych podujatí v rámci mesta alebo obce . To sa musíte obrátiť na Váš MÚ alebo Obecný úrad , akú výšku budete platiť.Týmto nariadenim je stanovená aj ohlasovacia povinnosť konania akcie aj termín vyúčtovania resp.zaplatenia poplatku zo vstupného . O tomto poplatku a jeho výške ste mohli byť informovaná , nakoľko vstupenky sa dávajú na MÚ na zaregistrovanie , pričom každá vstupenka musí byť očíslovaná a musí byť vyznačená na vstupenke cena .

Výber vstupného budete účtovať do príjmu ovplyvňujúceho ZD a poplatok zo vstupného po zaplatení bude Vašim výdavkom OVZD - prevádzková réžia .