ssandra-123
30.01.08,05:51
Potrebujem si urobit pribliznu kalkulaciu na dokoncenie mezonetoveho bytu s fazy hrubej stavby, aby som vedela, ci to financne zvladnem.Potrebujem urobit podlahove kurenie,vodu,tepelnu izolaciu strechy(neviem, ci je potrebne izolovat aj mury,z vonku je stavba zateplena), omietky, alebo sadrokarton(myslim, ze skor sadrokarton-lacnejsie a asi rychlejsie), zakryt podlazie(je tam nosna konstrukcia, cize polozit na nu nejake drevene dosky, izolaciu, podlah.kurenie a nato lamin.), neviem ako nato s kalkulaciou, viem, ze nebude presna, ale aspon cca, privody aj kanalizacia je potiahnuta az do bytu takze len dokoncit.Byt ma cca 80m2, ztoho cca 40m2 spodne podlazie, 40m2 podkrovie.
zalobaba
30.01.08,06:32
v každom prípade, treba stavbu vidieť, je to aj v tvojom záujme. Asi by som nemala dôveru k rozpočtu, aj keď iba cca ....., ktorý by urobil niekto, kto stavbu nevidel. Možno by som ti vedela pomôcť, skús napísať odkiaľ si, resp. pošli SS.
ssandra-123
30.01.08,20:34
som z PP
AndrejG
30.01.08,21:59
Daj rozmery, dam ti priblizny odhad. A pridaj detaily, pocet kupelni, zachodov, ake omietky, kolko izolacie, atd.
ssandra-123
31.01.08,05:31
takze spodne podlazie cca 40m2, 1-kupelna+zachod, vyska stropu cca 2,5m,
okna su, voda, kurenie, elektrina(potrebne urobit), miesto omietok pouzijeme sadrokarton(vidi sa mi to jedneduchsie), poschodie cca 40m2, zateplenie strechy(krytina je skridla)+doplnenie 5-stresnych okien, sadrokarton, hore budu len 2-izby, je tam urobena len nosna konstrukcia, cize je potrebne zakryt podlazie(su tam kliestiny spustene, cize zakryt asi drevenymi doskami, nato izolacia, podl.kur. laminat) a schody na poschodie.Nie sme zastancami superluxusne drahych materialov, nasa narocnost je taka priemerna, takze asi tak, neviem, ci som tam dala vsetko, uz tam chybau asi len dvere 1-vchodove, 3-interierove.Dik
AndrejG
31.01.08,10:01
Fiha, tam je roboty dost, mozno viac by pomohlo foto, lebo niektore veci si neviem dost dobre predstavit v akom su stave. Ked mozes poslat, posli na email andrej /at/ tuisucks.com, z toho emailu aj odpoviem.
ssandra-123
31.01.08,10:15
Bohuzial fotku nemam, este je to stale v stadiu uvazovania, ci do toho pojeme, alebo nie, majitel nam robi zatial cenovu kalkulaciu, za kolko nam tu hrubu stavbu preda, no a my si nejak na hrubo zistujeme, kolko by sme museli do toho vrazit penati, aby sme to dokoncili, ci vobec mame nato.Paci sa nam to preto, lebo si mozeme ten byt urobit podla svojich predstav.Momentalne byvame v 1-izbovom podkrovnom a tiez sme ho kompletne prerobili, doplnali 3-str.okna, bol rovny strop.Ten sme zhodili a vyuzili priestor pod tym, teraz mame z 1-izboveho troj-obyv.,spal.,dets.izba, lenze chcelo by to nieco vaccsie a tento projekt sa nam zda lakavy.My sme si tak od oka robili cca kalkulacie-100.000,- kurenie, voda+elektr.-100.000,-,zateplenie+sadr.-150.000,-,kupelna 50.000,-(mury su aj privod vody+kanal.) len obklad+sanita, stresn.okna-50.000,-(asi 10.000,- nas stalo jedno, ked sme prerabali nas byt), samozrejme vsetko by sme robili svojpomocne, mame kopec znamych, co by nam pomohli, okrem podl.kurenia.
AndrejG
31.01.08,17:39
No ked vam ide hlavne o material a nepotrebujte pri vacsine veci platit pracu, je to idealne. Ked ti to vychadza 460tis., tak radsej pocitaj s 600-700, iba aby potom nebol stres. :)