Nandrolon
30.01.08,06:29
Dobrý deň.

Chcem sa opýtať, ako je to momentálne teraz s koncesionárnymi poplatkami za TV.


V rodinnom dome, ktorý má jedno súpisné číslo, žiju 3 manželské páry /2-podlažný dom/.
- 1. rodičia
- 2. syn s manželkou
- 3. ďalší syn s manželkou
spolu vlastnia 4 TV /každý manž. pár aspoň jeden/

Ako by mali platiť koncesionárske poplatky za TV?, stačí jeden poplatok, alebo každý pár musí platiť svoj koncesionársky poplatok za TV??

-domnievam sa že druhá možnosť je tá správna, ale bolo mi oponované prvou možnosťou.

Ďakujem za správne riešenie a ospravedlňujem sa za smiešny dotaz
vieroslava
30.01.08,05:39
Dotaz vôbec nie je smiešny.. Každý máme nejaký ten svoj problém, ktorého vyriešenie v danom momente je pre nás dôležité. Ak každý manželský pár vlastní televízor, tak by všetci mali platiť koncesionársky poplatok. Ak by však všetky 4 televízory vlastnil len jeden manželský pár, alebo len jeden človek a ostatným by ich požičal, platí len ten jeden človek a len jeden koncesionársky poplatok, aj keď by vlastnil 4 televízory.
Nandrolon
30.01.08,05:46
vieroslava, díky.

hneď potom som pozrel zákon o koncesionárskych poplatkoch, a takéto niečo som vyrozumel z toho. Takže prakticky stačí platiť jeden, nakoľko dokazovanie by bolo veľmi obtiažne. Mne skôr išlo o to, ako "by to malo byť" /bez nejakých obchádzok/ nakoľko som sa včera skoro pohádal s otcom.

dúfam, že sa vyjadria aj ostatní.
korduľa
07.02.08,07:32
prave citam ten zakon, to znamena, ze za jeden zaplateny kon.poplatok, mozem v byte vyuzivat viacej prijimacov.
zaujima ma firma. mame sidlo vlastne v byte, kde platime konces.poplatok ako fyzika osoba, to znamena, ze uz ako firma nemusime. ale koncelariu mame v druhom byte, neplatime ziadne najomne ako firma, ale kedze je to nas byt, platime si poplatok ako fyzicka osoba. je tam uvedene ze pravnicka osoba plati za kazdy prijimac. ako je to s autami, kedze tam su radia, a co telefony, - aj tam su radia. to ako chcu kontrolovat? neviem si to predstavit, ci to vobec do toho spada. ved ak ma platit firma za kazdy prijimac a ma 25 telefonov a teraz uz je skoro v kazdom radio, to ma platit 25x konc.poplatok + este za auta??