renatak123
30.01.08,07:04
ahojte, mame nejaky kapital a rozhodli sme sa, že skusime podnikať.nápadov je viac a tentoraz, že holičstvo, kadernictvo. môže mi niekto poradiť ohľadom otvorenia holičstva,kadernictva?môžem si ja ako nevyučená kaderníčka otvoriť na živnosť?alebo len na s.r.o?ak zamestnám kaderníčky z UPSVAR kedy môžem žiadať príspevok na ne, ak som zapisaná na úrade práce môžem dostať príspevok na podnikanie a neskôr ten na zamestnancov?
mysimis
30.01.08,06:14
Pokiaľ nie si vyučená v odbore môžeš začať podnikať v tejto oblasti len ak si ustanovíš zodpovedného zástupcu.
zalobaba
30.01.08,06:28
a máš možnosť sa rozhodnúť, či začneš podnikať ako fyzická osoba (iba Živnostenský list) alebo právnická osoba (napr. SRO zapísaná v Obchodnom registri) :)
renatak123
30.01.08,10:06
nerada by som ešte tretiu osobu,len neviem či sa mi na to oplatí otvoriť s.r.o
mysimis
30.01.08,11:03
Zbytočne by si to mala predražené, keby si si robila s.r.o.
renatak123
31.01.08,17:06
čo znamená ustanoviť zodpovedného zástupcu?môžeš bližšie k tomu kto by to mal byť
Žačka
18.02.08,13:01
Mám podobnú otázku.
Som vyučená kaderníčka. Chcem si urobiť živnosť a zriadiť kaderníctvo. Je potrebné mať prax v tomto odbore?
33andrea
18.02.08,20:01
Ahoj,

zodpovedna osoba znamena, ze musi byt vyucena v odbore- len neviem, ci je potrebna aj nejaka prax -, ktora bude zodpovedat za Tvoju prevadzku - bude uvedena na "papieri" - samozrejme nie je potrebne ju zamestnat. Najlepsie nejaka kamoska. To s tou praxou, zbehni na zivnostensky- tam Ti podaju relevantne informacie.
ASrankova
03.03.08,12:38
Dobrý deń ja si chcem tiež otvoriť Kaderníctvo a chcela by som tam pracovať sama ako živnostníčka.Priestory mam dolu pod barákom ale treba to ešte skultúrniť je to samostatný vchod vedla baráku a chcela by som vedieť či je podmienka aby tam boli toalety a koho musím zavolať na schválenie prevádzky.Môže byť že toalety budú v baráku /to je zase vedlajší vchod/ či by to hygiena dovolila.Má s tým niekto skúsenosť?Alebo spúštal niekto takú prevádzku vedel by mi poradiť?
hanelie
03.03.08,12:43
na schválenie prevádzky - hygienik RÚVZ
WC môže byť aj v susednej miestnosti, ale preukazateľné, že ho zákazník môže používať
veronikasad
03.03.08,13:23
Ahoj,

zodpovedna osoba znamena, ze musi byt vyucena v odbore- len neviem, ci je potrebna aj nejaka prax -, ktora bude zodpovedat za Tvoju prevadzku - bude uvedena na "papieri" - samozrejme nie je potrebne ju zamestnat. Najlepsie nejaka kamoska. To s tou praxou, zbehni na zivnostensky- tam Ti podaju relevantne informacie.
Zodpovedná osoba musí byť zamestnaná na pracovnú zmluvu /môže byť skrátený úväzok/, nestačí dohoda o vyk.práce, resp. prac.činnosti.

--------
Veronika
hufi
06.03.08,06:57
takže pri kadernictve nie je potrebné zodpovedného zástupcu zamestnať?
hufi
06.03.08,06:58
ten posledný príspevok som si nevšimla
marry175
06.06.08,06:00
to s tym wc musi byt tusim tak ze musia byt dva jedno pre kadernicku druhe pre zakaznika a schvalovat by to mal prislusny okresny hygienik zbehni za tym na hygienu alebo sa pozri do kniziek ked si sa učila na skole kadernickej