Kejtii
30.01.08,08:42
Máte skúsenosti s týmito produktmi? Neviem totiž pre ktorý sa mám rozhodnúť.
Chobot
30.01.08,09:21
Máte skúsenosti s týmito produktmi? Neviem totiž pre ktorý sa mám rozhodnúť.

Hoď si korunou. Ak ti padne číslo, ber ING, ak znak, tak mBank. ;):D:D

Ty musíš zvážiť svoje potreby, aj keď sú tie produkty podobné, majú určité odlišnosti. Treba si naštudovať obchodné podmienky a potom zistíš, či a ktorý vyhovuje tvojím potrebám.
Filip Glasa
30.01.08,09:28
migo88
30.01.08,09:29
Prednedavnom som cital na internete skusenost s mbank. Nebola pozitivna. neviem ci to nebolo aj tu na porade ale na zaklade toho by som mbank neoporucal:D
Stefan2005
30.01.08,09:38
Máte skúsenosti s týmito produktmi? Neviem totiž pre ktorý sa mám rozhodnúť.

Prečo sa nevieš rozhodnúť? Za to, že ponúkajú približne rovnaké úročenie?
Majú však jedno spoločné (teda eMax i INGKonto si vyžadujú mať založený účet (v ING korunový). A ten predpokladám, že v ING už nie je bez poplatkov....
Filip Glasa
30.01.08,10:28
ING má len ten jeden účet - ING konto. A je bez poplatkov. To je filozofia sporiacich účtov. Nemôžeš s nimi robiť to čo na bežnom účte, ale sú bez poplatkov a so slušným úročením.
Chobot
30.01.08,10:29
Prečo sa nevieš rozhodnúť? Za to, že ponúkajú približne rovnaké úročenie?
Majú však jedno spoločné (teda eMax i INGKonto si vyžadujú mať založený účet (v ING korunový). A ten predpokladám, že v ING už nie je bez poplatkov....

Nepoznám presné podmienky eMax konta (čo je konkurenciou ING Konta), ale v prípade ING konta naozaj treba mať ešte aj inde účet, trebárs aj v inej banke. Volá sa to že "transakčný účet". Takýchto transakčných účtov môžete mať pre ING Konto definovaných až 3. Prevody z ING Konta potom môžete robiť na tieto 3 transakčné účty, teda je tam obmedzenie, že nemôžete kamkoľvek na akýkoľvek účet prevádzať prostriedky z ING Konta, len an tieto 3 účty. Môžete ich však meniť, ale stále musia byť max. V rámci ING banky sa môžu prostriedky prevádzať na akýkoľvek účet vedený v ING Banke.

Pri eMax konte je možné realizovať bezhotovostné platby iba na jeden definovaný účet - buď mKonto v mBanke alebo v ktorjekoľvek inej banke. Ale vždy len na jeden účet. NA rozdiel od ING ponúka eMax výber v hotovosti prostredníctvom bankomatovej karty (pozor, každý výber je spoplatnený sumou 35,- SKK), alebo platbu kartou u obchodníkov.
Kejtii
02.02.08,08:34
Dakujem vsetkym,
rozhodla som sa pre ING.
Pekny den.
duficek
02.02.08,10:05
mam bezny aj sporiaci ucet v banke, nie ING. zalozil som si mKonto aj eMax. banku takmer nenavstevujem, tak internetova banka mi plne vyhovuje.
aj ING aj eMax maju podobne podmienky (bez poplatkov) a realne urocenie je tiez podobne...vyhodu co vidim u eMax je ta platobna karta.
samozrejme mam kartu aj k beznemu uctu, tuto kartu pouzivam ako zaloznu (na beznom ucte nemam vela prostriedkov) na pouzitie v pripade nudze, nepredvidatelnych vydavkov v zahranici (uraz, platby v nemoznici, havaria atd.) ano, za vyber z bankomatu v SR je poplatok 35 sk, ale v zahranici 0 sk a platba cez POS je tiez bez poplatku vonku aj u nas.

co sa tyka problemov s mBank, aj ja som sa stal ich obetou, pretoze som sa chcel vyhnut postavaniu v kiosku v dave, preto som volil dorucenie zmluvy kurierom. tam je ten zadrhel, ludi je vela a kurierska firma (remax?) napor nezvlada. tym nechcem ospravedlnovat mBank, zly partner robi zle meno aj im.

internetovy banking by som u internetovej banky ocakaval prepracovanejsi (Eliot od TB postavil latku vysoko), na overovanie cez SMS na mobil som si uz zvykol, aj ked Grid karta ma nieco do seba....snad su to len detske nedostatky a popracuju na tom.
biaaa
04.02.08,07:12
pri mBank nikto nic negarantuje - ziadne zaruky a kedze banka ma hl. sidlo v polsku, u nas sa na nu stahuju len zakony EU - v pripade krachu ING garantuje myslim stat alebo NBS vratenie okolo 80% vkladu - ale kazdy si to musi zvazit sam
duficek
04.02.08,07:25
Filip Glasa
04.02.08,07:50
ING je tiež len pobočka holandskej banky.
Braňo
04.02.08,08:13
Dakujem vsetkym,
rozhodla som sa pre ING.
Pekny den.

Kejtii a neporovnávala si napríklad s AXA kontom? Rovnaký produkt bez poplatkov, s ročným zhodnotením momentále okolo 3,9% p.a. Prístup tiež cez internet.
sizk
05.02.08,07:37
Podľa môjho názoru je lepšia ING, už len podľa reakcií aj z iného fórumu. mBank má dosť veľa nedostatkov, nielen preto že sú v plienkach, ale hlavne aj z nevedomosti pracovníkov kioxov
Jano23
04.03.08,10:12
Nechcem otvárať novú tému, ale jedná sa o účty v bankách, teda osobné, sporožírové z ktorých platíme nájom, plyn, stravné deťom
a.tď a terminované vklady s dobou viazanosti.Ako je to s možnosťou mať účet vo vlastníctve viacerých fyzických osôb. Napríklad manželov prípadne detí. V prípade úmrtia jedného z manželov ktorý je trebars vlastníkom účtu a manželka ma dispozičné právo to celkom nerieši situáciu. Proste ako to poriešiť, aby pri dedičskom konaní sme nemuseli zbytočne dávať zarábať
notárom? To by mohli poriešiť práve takéto účty vo vlastníctve
viacerých fyzických osôb. Ktoré banky takéto služby ponúkajú?
Máte nejaké s tým osobné skúsenosti?
misomiso
04.03.08,15:55
Podľa môjho názoru je lepšia ING, už len podľa reakcií aj z iného fórumu. mBank má dosť veľa nedostatkov, nielen preto že sú v plienkach, ale hlavne aj z nevedomosti pracovníkov kioxov

Myslim, ze obe banky sa nachadzaju v suterene slov. bankovnictva. V ING som mal raz konto, a po jeho zruseni mi neboli schopni poslat na konci roka vypis - co je ich zakonnou piovinnostou. Mal som obavy, ze mi tam z ich strany nieco nesedi, trval som na tom vypise. Nedalo sa s nimi spojit. Niekolkoraz som tam bol osobne. Vzdy mi niekto iny povedal, ze uz ho posielaju. Pri tretej alebo stvrtej navsteve mi povedali, ze mi ho uz nedaju, lebo uz su vraj udaje zo systemu vymazane !!! Nechali ma dokonca telefonovat do Prahy, kde sa prestahovala ich centrala !!! Dostal som sa k vypisu az potom, co som im dal 24 hodin ultimatum s tym, ze sa idem stazovat do NBS + davam to do medii.

Tak teraz povedzte, co sa treba bat tej novej M bank preto, ze je vraj Polska. ING je pokial viem Holandska, ale spravaju sa ako keby mali centralu v Keni.
Bastian
04.03.08,16:06
Myslim, ze obe banky sa nachadzaju v suterene slov. bankovnictva. V ING som mal raz konto, a po jeho zruseni mi neboli schopni poslat na konci roka vypis - co je ich zakonnou piovinnostou. Mal som obavy, ze mi tam z ich strany nieco nesedi, trval som na tom vypise. Nedalo sa s nimi spojit. Niekolkoraz som tam bol osobne. Vzdy mi niekto iny povedal, ze uz ho posielaju. Pri tretej alebo stvrtej navsteve mi povedali, ze mi ho uz nedaju, lebo uz su vraj udaje zo systemu vymazane !!! Nechali ma dokonca telefonovat do Prahy, kde sa prestahovala ich centrala !!! Dostal som sa k vypisu az potom, co som im dal 24 hodin ultimatum s tym, ze sa idem stazovat do NBS + davam to do medii.

Tak teraz povedzte, co sa treba bat tej novej M bank preto, ze je vraj Polska. ING je pokial viem Holandska, ale spravaju sa ako keby mali centralu v Keni.
...a Poliaci sú ochotní a šikovní obchodníci :D (oni by Ti ho rýchlejšie vyšukali - myslím ten výpis:D:D).
Filip Glasa
05.03.08,09:51
Mbank je z Polska, ale jej matka je rakúska Commerzbank.
Bastian
05.03.08,13:15
Mbank je z Polska, ale jej matka je rakúska Commerzbank.
A otec?:D
Ani by ma už neprekvapilo, keby to bol nejaký náš miliardárik...
http://www.plus7dni.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/najbohatsi.html
http://www.plus7dni.sk/plus7dni/zaujalo-nas/najbohatsi-ii.html
Chobot
05.03.08,13:53
Nechcem otvárať novú tému, ale jedná sa o účty v bankách, teda osobné, sporožírové z ktorých platíme nájom, plyn, stravné deťom
a.tď a terminované vklady s dobou viazanosti.Ako je to s možnosťou mať účet vo vlastníctve viacerých fyzických osôb. Napríklad manželov prípadne detí. V prípade úmrtia jedného z manželov ktorý je trebars vlastníkom účtu a manželka ma dispozičné právo to celkom nerieši situáciu. Proste ako to poriešiť, aby pri dedičskom konaní sme nemuseli zbytočne dávať zarábať
notárom? To by mohli poriešiť práve takéto účty vo vlastníctve
viacerých fyzických osôb. Ktoré banky takéto služby ponúkajú?
Máte nejaké s tým osobné skúsenosti?

Myslím, že už samotný zákon o bankách neumožňuje vlastníctvo účtu viacerými fyz. osobami. Spoludisponentov môže byť niekoľko, ale v prípade smrti vlastníka účtu bude predmetom dedičstva stav účtu v deň úmrtia (napr. keby mal na účte 5 mil. SKK a deň po smrti by spoludisponent vybral všetky peniaze, aby nikto iný nič nededil). Takže notár požaduje stav účtu k určitému dňu.

Asi ťažko nájdeš banku, ktorá by umožnila vlastníctvo účtu pre viaceré fyz. osoby aj vzhľadom na zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti (tzv. pranie špinavých peňazí).

mimotemy

myslím, že si mal založiť novú tému, toto nemá žiadny súvis s ING alebo mBankou.
Jano23
06.03.08,11:01
http://www.tatrabanka.sk/cgi-bin/web/app/index.jsp?sitemap=1&page=polozka&key=bezny_ucet_fo&keyword=fyzicke_osoby&jazyk=sk
tu som niečo našiel v TATRA banke.
Dole sa uvádza :
-možnosť spoločného účtu vo vlastníctve viacerých fyzických osôb
mikli
08.04.08,17:11
ING konto ti môžem vysvetliť podrobne, ale mBanking nepoznám. Som unit manager v ING, takže poznám všetky jeho výhody aj nevýhody. Záleží od teba, za akým účelom si chceš účet založiť.
horvatm
10.04.08,19:28
Moze si ING sporiaci ucet zalozit aj firma?
mikli
11.04.08,05:46
nemôže, môže si ho len fyzická osoba od 18 rokov.
gabikagg
25.04.08,08:16
po skusenostiach s obidvomi odporucam jednoznacne mBank
cassone
28.04.08,09:09
Mam ucty aj v inej banke ale rozhodol som sa otvorit si ucet v MBank uz len preto lebo je to akysi novy vietor v nasich stojacich bankovych vodach a tiez ze to nic nestoji. Otvoril som si MKonto aj EMax. Cital som predtym vela negativnych reakcii na sluzby tejto banky ako nezvlada situaciu atd. atd. Aj napriek tomu som to skusil a mozem vyslovit len velku spokojnost. Po vyplneni formulara na internete bol kurier u mna do dvoch dni. Vsetko prebehlo korektne. Podpisal som zmluvu a do dalsich dvoch dni som mal ucet aktivovany. Do tyzdna som mal aj platobne karty.
drobeceva
28.04.08,09:24
aký úrok ponúkajú na účte Mbank?
mamina h.
28.04.08,09:32
Máte skúsenosti s týmito produktmi? Neviem totiž pre ktorý sa mám rozhodnúť.
preco si neotvoris obidva? neplati sa za ziadny z nich, ktory sa ti lepsi osvedci, ten budes pouzivat, okrem toho sa hovori, ze je lepsie mat peniaze na viacerych miestach ako na jednom :)
obcanxy
08.05.08,06:52
Pri založení ING konta cez internet alebo telefonicky je potrebný účet s výhradným právom. Zašiel som na pobočku a vyplnil žiadosť o založenie ING konta. Mala by mi prísť poštou zmluva i s potrebnými údajmi, aby som si mohol vložiť peniaze. Za vyše dva týždne ešte neprišla ...
Mám silný pocit, že o moje peniaze veľmi nestoja.
ilom
08.05.08,07:11
Do mBank som vstúpil začiatkom marca a doteraz som nemal žiadný problém. Pre založenie účtov doporučujem kombináciu internet - mKiosk alebo Finančné centrum, je to rýchlejšie a spoľahlivejšie. Problémy ktoré sú popisované v mFóre v 90% vznikajú z toho, že klienti nedôsledne čítaju pokyny v návode,
KEJKA
09.05.08,02:50
aký úrok ponúkajú na účte Mbank?
3,70 p.a.
ZuzanaP
09.05.08,07:24
veva125
09.05.08,07:29
mne viac vyhovuje mBank, da z nej sa platit na akykolvek ucet, po overeni SMS. Z ING sa da posielat iba na vopred nahlasene ucty (asi 3 alebbo 5), cize nie hocikam.
lejka
22.09.08,14:03
Ja mám aj ING konto,eMax a aj mKonto.V ING je úročenie štvrťročne a v MBank mesačne.Na účte eMax šetrím korunky,každý mesiac mi pripíšu 3,7% úrok,ten si prehodím na mKonto/cez internet/.Korunky tam mám do 5 minút.Vezmem bankovú kartu,idem vybrať do akéhokoľvek bankomatu,čo mám nablízku.A bez poplatkov.Šetrila som aj na ING konte,ale dlho trvalo kým som sa dostala k svojim peniazom.Musíte mať predvolený účet,na ktorý mi poslali peniaze.Tam si banka stiahla za príjem peňazí a keď som išla z tohto účtu alebo z bankomatu vyberať -stiahli mi ďaľšie poplatky.Čakám kedy mBanka otvorí účty aj pre podnikateľov.
mariro
24.09.08,07:47
Ja mam peniazky v mBank.Zatial som spokojna, zmluvy mi boli kurierom dorucene do 3 dni, a karta mi prisla myslim do dalsich 3 dni.Aktivacia bola okamzita,cez internet.Takze ja nemozem potvrdit famy o neflexibilite tejto banky.
Je na kazdom z nas, pre ktoru sa rozhodneme a dolezite je vediet co potrebujeme a co nam viac vyhovuje.
Pre mna je vyhodou bankomatova karta a mesacne urocenie.
Panta
24.09.08,09:25
Ja jednoznačne mBank
halluska
24.09.08,10:20
Ahoj. Ja pouzivam ING konto.
mBank znie lakavo, ale myslim, ze nebudem menit. Kartu pouzivam z bezneho uctu - UniCredit Bank.
Ak by som sa mala teraz rozhodnut kam vlozit, asi by som skusila mBank.
slecna
24.09.08,12:38
No co sa tyka penazi tak je treba byt na ne velmi opatrny.
A ked sa mam rozhodnut kam tak jednoznacne do takej spolocnosti ktora ua dlho posobi na slovenskom trhu.
Sice ma Mbank pekne uroky ale nieje tu tak dlho aby som vedela ze sa naozaj udrzi na trhu. Ved prisla na trh pred par mesiacmi a to je dost malo aby som tam davala svoje uspory.
Ing ma sice niektore nevyhody ako ste pisali ale aspon ich poznam.
slecna
24.09.08,12:40
nemôže, môže si ho len fyzická osoba od 18 rokov.

a co presne take robi Unit manager?
stovka
25.09.08,11:28
Ja mám aj ING konto,eMax a aj mKonto.V ING je úročenie štvrťročne a v MBank mesačne.Na účte eMax šetrím korunky,každý mesiac mi pripíšu 3,7% úrok,ten si prehodím na mKonto/cez internet/.Korunky tam mám do 5 minút.Vezmem bankovú kartu,idem vybrať do akéhokoľvek bankomatu,čo mám nablízku.A bez poplatkov.Šetrila som aj na ING konte,ale dlho trvalo kým som sa dostala k svojim peniazom.Musíte mať predvolený účet,na ktorý mi poslali peniaze.Tam si banka stiahla za príjem peňazí a keď som išla z tohto účtu alebo z bankomatu vyberať -stiahli mi ďaľšie poplatky.Čakám kedy mBanka otvorí účty aj pre podnikateľov.

Aj predvolený účet má svoje čaro - ktokoľvek cudzí sa ti prihlási na ING konto, môže vidieť stav účtu, ale peniaze neprevedie inde, len na tvoj ďalší účet.
jokoas
12.11.08,11:57
mam ING konto. Idem menit na mBank. Preco? kvoli variabilite, platbe cez POS bez poplatkov, neobmedzenych bank. prevodoch (bezplatnych) atd... ING konto bolo premna zaujimave a cakal som ze budu aj nadalej konkurovat mBanke,....ale uz dlhsiu dobu ziadna zmena. Pocitam, ze takymto stylom sa na slov. trhu dlho neuzivia...ale to je len moj nazor :)...sledoval som ako sa bude darit mBanke od zaciatku a velmi som jej neveril, ale vyzera to tak, ze si uz nasla na nasom trhu svoju klientelu, a stale sa zvacsuje, takze nemam dovod ostavat v ING...
zltalienka
13.01.09,07:38
syrik
18.02.09,06:34
Ja som len zvedavá,čo budete robiť, keď sa náhodou dosstane m-bank do problémov...je príliš krátko na trhu,všetko bezplatné, vynikajúci úrok...až podozrivo výhodné...no to,kde má centrálu, hovorí za všetko...
Braňo
18.02.09,07:23
Ja som len zvedavá,čo budete robiť, keď sa náhodou dosstane m-bank do problémov...je príliš krátko na trhu,všetko bezplatné, vynikajúci úrok...až podozrivo výhodné...no to,kde má centrálu, hovorí za všetko...

No ja 2,3% p.a. za vynikajúci úrok nepovažujem. Takmer každý termínovaný vklad má cez 3% p.a. a AXA konto má stále 2,86% p.a. (bez viazanosti).
kvalitar
18.02.09,07:30
syrik co myslis tym kde maju centralu??? si mzslis ye su horsi od nas?
Braňo
18.02.09,07:58
Na Slovensku už nie banka s tuzemským vlastníkom (okrem J&T).
mona091
18.02.09,08:23
Na Slovensku už nie banka s tuzemským vlastníkom (okrem J&T).
rozdiel je ale v tom, ci v pripade problemov banky mas narok cerpania z FOV nasej krajiny, alebo musis ist do Polska, nehovoriac o tom, , ci poznas aj vsetky zakonne polske postupy

http://www.fovsr.sk/sk/o-fonde-ochrany-vkladov/

Účastníci systému ochrany vkladov v SR podľa zákona o ochrane vkladov sú

Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky *
Československá obchodná banka, a.s.
ČSOB stavebná sporiteľňa, a.s.
Dexia banka Slovensko a.s.
ISTROBANKA, a.s.
Komerční banka Bratislava, a.s.
OTP Banka Slovensko, a.s.
Poštová banka, a.s.
Privatbanka, a.s.
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tatra banka, a.s.
UniCredit Bank Slovakia a.s.
VOLKSBANK Slovensko, a.s.
Všeobecná úverová banka, a.s.
Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s.
Braňo
18.02.09,09:24
V sucastnosti podliehaju polskej legislative a su chranene do vysky 50tis. eur (100%) pocas roka 2009.
pánkoj
12.03.09,19:48
mam ING konto. Idem menit na mBank. Preco? kvoli variabilite, platbe cez POS bez poplatkov, neobmedzenych bank. prevodoch (bezplatnych) atd... ING konto bolo premna zaujimave a cakal som ze budu aj nadalej konkurovat mBanke,....ale uz dlhsiu dobu ziadna zmena. Pocitam, ze takymto stylom sa na slov. trhu dlho neuzivia...ale to je len moj nazor :)...sledoval som ako sa bude darit mBanke od zaciatku a velmi som jej neveril, ale vyzera to tak, ze si uz nasla na nasom trhu svoju klientelu, a stale sa zvacsuje, takze nemam dovod ostavat v ING...

Počul som ešte o AXA-konte. Môžte niekto porovnať s tými dvoma? Ďakujem
Braňo
12.03.09,19:52
Pozri si moje predchádzajúce príspevky. Aj napriek kríze je tam 2,75 % p.a. bez viazanosti. Výber funguje formou pokynu cez internet do 5 pracovných dní na hocijaký účet. Funguje bez poplatkov.
Daniel Kunštek
12.01.11,12:01
ak máš ING konto, tak môžeš využiť bezplatný internet banking aj na nákup a predaj podielových jednotiek podielových fondov ING. Kde môžeš viac zarobiť (ale aj prerobiť) Samozrejme ak máš s nimi uzatvorenú zmluvu o obstarávaní úpisu(nákupu) a spätného odkupu (predaja) cenných papierov a zmluvu o správe cenných papierov - uzatvorenie zmluvy je bezplatné - platíš iba poplatok pri nákupe - jeho výška je v cenníku na stránke ING