Stanka
30.01.08,08:50
Ahojte viete mi pradit ze ak sme FO osobe uhradili za akcie sumu 100 tis. Sk musim ho dnes ohlasit na DU?
Tyka sa to sumy 100 000 alebo az 100 001?
A ak sme FO osobe poskytli pôžičku takisto ho nahlásim na DÚ suma pôžičky bola 200 tis. Sk.
Ďakujem pekne.
Tweety
30.01.08,07:51
Ahojte viete mi pradit ze ak sme FO osobe uhradili za akcie sumu 100 tis. Sk musim ho dnes ohlasit na DU?
Tyka sa to sumy 100 000 alebo az 100 001?
A ak sme FO osobe poskytli pôžičku takisto ho nahlásim na DÚ suma pôžičky bola 200 tis. Sk.
Ďakujem pekne.
Nie, dvakrát nie.
mariannak
30.01.08,07:59
Ja Vás chcem poprosiť, či mám hlásiť na DÚ aj exekútora, ktorému sme vyplatili zálohu a potom aj doplatok za vydražené veci? Je tiež fyzická osoba, ale ja neviem ani trvalý pobyt, iba sídlo exek. úradu. A treba hlásiť aj vyplatenie podielu na zisku spoločníka za rok 2006, keď je príjmom, ktorý nepodlieha zdaneniu. Ď.
STRELEC
30.01.08,08:03
Ja Vás chcem poprosiť, či mám hlásiť na DÚ aj exekútora, ktorému sme vyplatili zálohu a potom aj doplatok za vydražené veci? Je tiež fyzická osoba, ale ja neviem ani trvalý pobyt, iba sídlo exek. úradu. A treba hlásiť aj vyplatenie podielu na zisku spoločníka za rok 2006, keď je príjmom, ktorý nepodlieha zdaneniu. Ď.
Exekútora by som nahlásil už pre tú srandu. Nech sa DÚ pozrie, čo vykazuje v príjmoch. :D:D

Podiel na zisku - nie. Už bol zdanený.
mariannak
30.01.08,08:05
Len na aký DÚ, ja viem iba sídlo exek. úradu a nie jeho trvalý pobyt. Mám to poslať podľa sídla exek. úradu?
Stanka
30.01.08,08:06
Nie? Tak to som prekvapená a ja by som to už nahlásila.
Tweety
30.01.08,08:09
Nie? Tak to som prekvapená a ja by som to už nahlásila.
Zákon o správe daní a poplatkov v § 32 odst. 5 hovorí okrem iného aj o sume nad 100000.-:)
mariannak
30.01.08,08:15
Samozrejme, všetky sú sumy nad 100 tis. No čo s tým exekútorom?
STRELEC
30.01.08,08:17
Len na aký DÚ, ja viem iba sídlo exek. úradu a nie jeho trvalý pobyt. Mám to poslať podľa sídla exek. úradu?
Áno - dal by som hlásenku a DÚ by som oznámil sídlo exe. úradu.
KvetkaK
30.01.08,08:17
A ten exekútor on má na tú svoju činnosť živnostenské oprávnenie? Skús si ho vyhľadať na stránke www.zrsr.sk.
Tweety
30.01.08,08:18
Samozrejme, všetky sú sumy nad 100 tis. No čo s tým exekútorom?
A na základe čoho ste mu platili? Iba tak bez dokladov? Určite na nich mal svoje údaje. Splniť si literu §32 Zákona o daní a poplatkoch je potrebné aj u neho.
STRELEC
30.01.08,08:18
A ten exekútor on má na tú svoju činnosť živnostenské oprávnenie? Skús si ho vyhľadať na stránke www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk).
Exekútor nie je živnostník.
KvetkaK
30.01.08,08:20
Exekútor nie je živnostník.
Ďakujem za usmernenie. ;)
mariannak
30.01.08,08:22
A na základe čoho ste mu platili? Iba tak bez dokladov? Určite na nich mal svoje údaje. Splniť si literu §32 Zákona o daní a poplatkoch je potrebné aj u neho.

Má svoje údaje, ale sídlo exek. úradu, nie trvalého pobytu.

A čo so spoločníkom a vyplateným podielom na zisku z roku 2006 nad 100 tis. Vy hlásite aj spoločníkov, či nie?
Tweety
30.01.08,08:25
Má svoje údaje, ale sídlo exek. úradu, nie trvalého pobytu.

A čo so spoločníkom a vyplateným podielom na zisku z roku 2006 nad 100 tis. Vy hlásite aj spoločníkov, či nie?
Nahlás tam, kde má sídlo exek. úrad, podiely na zisku nehlásiššš. To už Ti bolo poradené vyššie.:)
liba2
30.01.08,08:30
Má svoje údaje, ale sídlo exek. úradu, nie trvalého pobytu.

A čo so spoločníkom a vyplateným podielom na zisku z roku 2006 nad 100 tis. Vy hlásite aj spoločníkov, či nie?
Podiel na zisku nie je zdaniteľný príjem preto sa nenahlasuje.
mariannak
30.01.08,08:36
Podiel na zisku nie je zdaniteľným príjmom, preto sa nenahlasuje. Ak by som sa držala tejto, vety, tak aj záloha do dražby a doplatok ceny vydraženia nie je zdaniteľným príjmom exekútora. Len časť z tejto sumy si on nechá ako odmenu exekútora.
STRELEC
30.01.08,09:04
Exekútora by som nahlásil už pre tú srandu. Nech sa DÚ pozrie, čo vykazuje v príjmoch. :D:D

Podiel na zisku - nie. Už bol zdanený.


Podiel na zisku nie je zdaniteľným príjmom, preto sa nenahlasuje. Ak by som sa držala tejto, vety, tak aj záloha do dražby a doplatok ceny vydraženia nie je zdaniteľným príjmom exekútora. Len časť z tejto sumy si on nechá ako odmenu exekútora.

Motáme sa stále okolo toho istého.
V zákone nemá exekútor žiadnu výnimku. Obdržal úhrady nad 100 tis. v hotovosti = áno, je FO = áno, zrazila sa mu daň = nie .... treba ho oznámiť.
liba2
30.01.08,09:11
Podiel na zisku nie je zdaniteľným príjmom, preto sa nenahlasuje. Ak by som sa držala tejto, vety, tak aj záloha do dražby a doplatok ceny vydraženia nie je zdaniteľným príjmom exekútora. Len časť z tejto sumy si on nechá ako odmenu exekútora.Ak máš s tým problém, tak nahlás - nič tým nepokazíš a budeš mať vnútorný pokoj.
mariannak
30.01.08,10:14
Ďakujem Vám všetkým ....
Paula
30.01.08,10:29
mimotemy k téme :) Nerobila som nikdy lustráciu výšky vyplatenej sumy FO, nahlasovala som všetky, ktorým v hotovosti vyplatené boli....a by ste sa čudovali, koľko z nich svoje príjmy, nespadajúce do hranice povinnosti oznámenia zatajilo v domnení, že sa na to nepríde, resp. netušili nič o krížových kontrolách DÚ. No, nemusí to byť vždy o zámere nepriznať, to nevravím.
STRELEC
30.01.08,10:35
mimotemy k téme :) Nerobila som nikdy lustráciu výšky vyplatenej sumy FO, nahlasovala som všetky, ktorým v hotovosti vyplatené boli....a by ste sa čudovali, koľko z nich svoje príjmy, nespadajúce do hranice povinnosti oznámenia zatajilo v domnení, že sa na to nepríde, resp. netušili nič o krížových kontrolách DÚ. No, nemusí to byť vždy o zámere nepriznať, to nevravím.
Firma môjho priateľa "zamestnáva" vyše 30 "živnostníkov". Minulého roka mal kontrolu. Priznanie príjmov zisťoval DÚ u všetkých živnostníkov=zamestnancov, Myslel som si vtedy, že len námatkovo pozrú nejakých pár. Pozerali zúčtovanie príjmov u všetkých. Mali ich zúčtované . Kontrola bola za r. 2005. Zisťovali aj či išiel bonz na všetkých na ktorých mal ísť. V minulom roku "zamestnanci" už mali povinne BÚ a väčšina platieb už išla na ich účty. Nahlášku vôbec nebolo treba.