anka
14.03.05,15:07
Ak ma SZCO pridele nove DIC, tak sa v dan.priznani namiesto rod.cisla uvadza to DIC, ale co sa pise potvrdenie o podani dan.priznania? Je tam uvedene rod.cis.
petra:-)
14.03.05,15:52
Do štvorčekov vypisujem rodné číslo a pod to uvediem DIČ.
Tipi
14.03.05,15:53
Priznám sa že aj ja som mal ten problém pri vypĺňaní. DIČ v dnešnom znení by sa mi do tých kolóniek nezmestilo, tak som tam dal rodné číslo.

Druhý argument za rodné číslo je, že v priznaní sa priznávajú aj príjmy iné ako príjmy zo živnosti, a DIČ je pridelené iba živnosti.

Good luck
Manual
14.03.05,15:57
Ak ma SZCO pridele nove DIC, tak sa v dan.priznani namiesto rod.cisla uvadza to DIC, ale co sa pise potvrdenie o podani dan.priznania? Je tam uvedene rod.cis.Ja tam píšem len to nové DIČ, pretože DU eviduje podla môjho názoru SZČO už len podla DIČ a aj program pri vypisovaní DP píše len DIČ a neponúka možnosť editácie - prepísať na r.č.
Pekný večer želám...
andrej_rv
14.03.05,17:24
Ak ma SZCO pridele nove DIC, tak sa v dan.priznani namiesto rod.cisla uvadza to DIC, ale co sa pise potvrdenie o podani dan.priznania? Je tam uvedene rod.cis.
Dávam rodné číslo (v súlade s argumentmi Tipiho). Ináč softvér DÚ nemá problém vyhľadať daňovníka ani podľa r.č. ani podľa IČO, takže to nie je až také dôležité. Takisto zatiaľ nie je problém, ani ak náhodou vyplníte do všetkých kolóniek DP r.č. namiesto nového DIČ, program to zaradí dobre, mám to odkonzultované so správkyňami na DÚ.
hanulla
14.03.05,17:52
Ak mate pridelené DIC tak ste povinný udaveť DIC hoci to vyzerá s tym lomitkom blbo. Ked DIC nie je pridelené tak dajte rč. Na DU z toho vedu ešte nerobia, odovzdávala som aj take aj také a nemali námietky a pritom ich prezerali celé.


Ak ma SZCO pridele nove DIC, tak sa v dan.priznani namiesto rod.cisla uvadza to DIC, ale co sa pise potvrdenie o podani dan.priznania? Je tam uvedene rod.cis.
Muška
14.03.05,19:59
Súhlasím s Hanulkou, Komu bolo pridelené nové DIČ má dávať nové DIČ a nie rodné číslo.