m.hladka
30.01.08,08:58
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
durisovad
30.01.08,13:22
Je to velmi dobry napad, ale ak tu budeme pisat svoje predstavy alebo svoje skutocne prijmy, asi sa daleko nedostaneme. Mal by cennik zostavit vsetkymi akceptovany a aj odbornou verejnostou uznavany clen PORADY a tento cennik by sme potom mali vsetci aj uplatnit vo svojej praxi.
STRELEC
30.01.08,13:29
Možno by to mohlo mať formu povedzme minimálnych cien. Keď nič iného - bola by dobrá orientácia a aj možno "argument", nie ?
Viacerí sa možno v nejakých položkách alebo dokonca celkovo podhodnocujeme. V podobných témach v minulosti sme sa určite poobzerali všetci :):).
Len ako prakticky sa aktuálne ceny zhromaždia??
korduľa
30.01.08,13:48
myslim, ze vytvorenie nejakeho "vseobecneho uctovneho cennika" ,nie je jednoduche, pretoze firmy, ktore uctujem sa zaoberaju roznymi cinnostami, su rozdielne odvetvia a velmi vela moznosti, takze vytvara sa cennik individualne podla klienta.
Danila
30.01.08,13:55
myslim, ze vytvorenie nejakeho "vseobecneho uctovneho cennika" ,nie je jednoduche, pretoze firmy, ktore uctujem sa zaoberaju roznymi cinnostami, su rozdielne odvetvia a velmi vela moznosti, takze vytvara sa cennik individualne podla klienta.MD a D je vo všetkých firmách rozdielna len v číslach. A riadok, ako riadok. Takže tento argument o rôznorodosti zamerania firiem ak vylúčime, pôvodný nápad zadávateľky je prínosom.:) Ostatné podľa zložitosti firmy vyrieši prirážka, alebo zľava.:)
Zoltán Kovács
30.01.08,14:01
Výborný nápad! Kto sa ujme toho, zhromaždiť tie údaje a spracovať do jednotnej tabuľky?
Danila
30.01.08,14:08
Výborný nápad! Kto sa ujme toho, zhromaždiť tie údaje a spracovať do jednotnej tabuľky?No a čo tak Ty Zoli? Si precízny, dochvíľny, presný,...:):):):):)
Johanka
30.01.08,14:11
Škoda, že nápad neprišiel cez leto, keď sme šunky váľali (to som akože vtipná) ...
Mohli by sme zatiaľ aspoň spísať zoznam prác, ktoré vykonávame ;).
Zoltán Kovács
30.01.08,14:13
No a čo tak Ty Zoli? Si precízny, dochvíľny, presný,...:):):):):)

Nenamietam. Tak ale bolo by treba stanoviť pravidlá:

1. Svoje cenníkové ceny môžte posielať na uctovnictvo@geccon.sk
(Na formáte nezáleží)
2. Stanovme aj nejaký rozumný termín, dokedy sa budú "prijímať" tie cenníky. Napríklad do 15.02.
3. Na spracovanie tých cien asi budem potrebovať taký týždeň.
4. Spracujem to do excelovskej tabuľky, a potom zverejním.
Zoltán Kovács
30.01.08,14:19
Ešte doplním: K tým cenníkom pridajte údaj regiónu odkiaľ ste.
hanelie
30.01.08,14:48
moja priateľka má tento cenník / JÚ /
položka penden ....20Sk
DP......................2000Sk
tlačivá..................200Sk:)
Miriam.x
30.01.08,15:47
Už tu niečo také bolo. Pozrite si toto: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=369
Stačí len aktualizovať.
cactus
30.01.08,15:48
uctovnictvo@geccon.sk

Zolee, už ti idem posielať môj cenník
Zoltán Kovács
30.01.08,15:55
Už tu niečo také bolo. Pozrite si toto: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=369

Chceli by sme aktualizovať, ten cenník je totiž z r. 2006.;)
m.hladka
30.01.08,15:56
Som rada, že sa o tom začína konkrétne uvažovať. Môžeme začať excelovou tabuľkou. Ak sa mi podarí, skúsim pripnúť starý cenník, ktorý som získala asi v r.2001, je z Prešova. Pomohol mi orientačne.
Ale odvtedy je to už dávno o inom.
No nedarí sa mi to, skúsim to poslať predsa tým mailom.
m.hladka
30.01.08,16:02
Teraz som zistila, ze je to presne ten stary cennik, co je uz na porade zverejneny, sorry.
Gabhus
30.01.08,16:47
My sme dostali do firmy v roku 2006 takúto ponuku:
1.000.- SK/mesiac za JÚ do 50 položiek
1.500.- SK/mesiac za to isté, ale + PÚ
2.500.- SK/mesiac za to isté, ale ešte + DPH
3.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 100 položiek/mesačne
4.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 200 položiek
5.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 300 položiek
K tomu ešte za poradenstvo /350,./hod/, auto /400.-/mesiac/, mzdy: za 1 zamestnanca 300.- SK/mesačne. No a ešte za návštevu u klienta 300.- SK, za vypísanie daňového priznania 800-1000.-SK /alebo dohodou/. Neviem posúdiť či je to dobrá cena. Sme z obce medzi Košicami a Prešovom, čo je z hľadiska solventnosti asi taký slovenský priemer /KE sú asi na tom lepšie/
evina
30.01.08,17:06
My sme dostali do firmy v roku 2006 takúto ponuku:
1.000.- SK/mesiac za JÚ do 50 položiek
1.500.- SK/mesiac za to isté, ale + PÚ
2.500.- SK/mesiac za to isté, ale ešte + DPH
3.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 100 položiek/mesačne
4.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 200 položiek
5.500.- SK/mesiac za to isté, ale do 300 položiek
K tomu ešte za poradenstvo /350,./hod/, auto /400.-/mesiac/, mzdy: za 1 zamestnanca 300.- SK/mesačne. No a ešte za návštevu u klienta 300.- SK, za vypísanie daňového priznania 800-1000.-SK /alebo dohodou/. Neviem posúdiť či je to dobrá cena. Sme z obce medzi Košicami a Prešovom, čo je z hľadiska solventnosti asi taký slovenský priemer /KE sú asi na tom lepšie/

Neviem síce, čo znamená to PÚ v druhej položke. Ak podvojné tak tomu nerozumiem...
Ak zoberiem prvý riadok vychádza 20 SK za položku - to sa mi zdá o.k. Niektoré ceny sa mi nezdajú /ale budem o nich rozmýšľať :D, ako napr. návšteva klienta 300 SK auto 400 SK-to znamená treba asi pripočítať k tej návšteve... to je mi čudné...a vypísanie DP za 800 - 1000 SK - to tiež neviem ako je myslené ...Ak tieto sumy pripočítajú k položkám mesačne, tak to bude skôr v tej hornej hranici...
Povedala by som, že je to taký nenápadný cenník, z ktorého si môžu dosť napočítať, ak stále hovoríme o JÚ,....alebo sa mýlim a mám sa poučiť?
Gabhus
31.01.08,06:30
Ja som tu ten cenník dala len ako vzor ponuky, ktoré firmy v našom regióne dostávajú. Nereagovali sme na to, takže neviem dosť dobre, čo jednotlivé položky znamenajú. To PÚ bolo asi myslené ako podvojné účtovníctvo - ak je FO a súčasne majiteľ s. r. o. a to auto ja som pochopila ako vedenie knihy jázd alebo niečo podobné. Ale ozaj neviem.
evina
31.01.08,06:33
Ja som tu ten cenník dala len ako vzor ponuky, ktoré firmy v našom regióne dostávajú. Nereagovali sme na to, takže neviem dosť dobre, čo jednotlivé položky znamenajú. To PÚ bolo asi myslené ako podvojné účtovníctvo - ak je FO a súčasne majiteľ s. r. o. a to auto ja som pochopila ako vedenie knihy jázd alebo niečo podobné. Ale ozaj neviem.

S tým autom máš asi pravdu, ale vedenie PÚ za 1 500 spolu s JÚ je čudné. To je taký cenník, ktorý asi práve treba upresniť s tou firmou osobne, lebo ľahko sa môže stať, že sa zaplatí za JÚ 6500 SK mesačne ani nehlesnete /čím nechcem povedať, že JÚ nemôže mať toľko položiek, aby to tak nevyšlo, práve naopak/. Pre mňa osobne je akýsi zamotaný...
Zoltán Kovács
31.01.08,14:23
Cenové relácie môžu posielať aj majitelia, konatelia firiem. Za koľko si dávajú spracovávať účtovníctvo externe. V tomto prípade by som sa potešil aj informáciám o približnom rozsahu agendy (počet položiek za rok, počet zamestnancov, platiteľ DPH mesačný, kvartálny....) a údaj o riegione.

Stále platná ponuka. Zasielajte na uctovnictvo@geccon.sk

Ďakujem
zuhl
31.01.08,14:29
Je to super nápad, už sa na to teším, lebo ja používam už 9 rokov tie isté ceny, tak aspoň zistím aká som lacná.
Zoltán Kovács
31.01.08,14:30
Je to super nápad, už sa na to teším, lebo ja používam už 9 rokov tie isté ceny, tak aspoň zistím aká som lacná.

Tak ale pošli svoj cenník, aby prieskum mohol byť čo najpresnejší.
Richard
31.01.08,16:18
Zoli ty máš rád spam? :)
To len k tomu formátu emailu ktorý zverejňuješ.

Čo keby ste najprv vymysleli štruktúru cenníka, ako hodinová sadzba, alebo podľa položiek a potom by sa spravili ankety (anonymné).
Môžem rozposlať email všetkým čo majú v profile zaznačené že sú účtovníci živnostníci.

V rámci štruktúry by mohlo byť rozlíšené či ide o živnostníka, alebo firmu, pričom by sa odstupňoval aj počet zamestnancov.
Firmy sú zväčša drahšie, ale môžu mať lepší servis (napríklad zastupovanie účtovníka v prípade PN).
Zoltán Kovács
31.01.08,16:22
Zoli ty máš rád spam? :)
To len k tomu formátu emailu ktorý zverejňuješ.

Čo keby ste najprv vymysleli štruktúru cenníka, ako hodinová sadzba, alebo podľa položiek a potom by sa spravili ankety (anonymné).
Môžem rozposlať email všetkým čo majú v profile zaznačené že sú účtovníci živnostníci.

V rámci štruktúry by mohlo byť rozlíšené či ide o živnostníka, alebo firmu, pričom by sa odstupňoval aj počet zamestnancov.
Firmy sú zväčša drahšie, ale môžu mať lepší servis (napríklad zastupovanie účtovníka v prípade PN).

Vďaka Rišo za nápad, excelentný. Táto celá diskusia si myslím rozbehla tak spontánne, že vtedy som o tom ani nerozmýšlal. Ale keby niekto zneužil zverejnenú e-mailovú adresu na spam, potom nemám problém ju zrušiť.

Asi som príliš veľký idealista, a mal by som s dôverčivosti trošku ubrať. Vďaka za reakciu.
m.hladka
31.01.08,16:57
Ja som účtovník, ale cez s.r.o., pretože mi to lepšie vyhovuje. Živnosť mám prerušenú, zatiaľ. Tak prosím, nezabudnite aj na mňa, s e-mailom. Díky.
smatanova
31.01.08,17:11
To by bolo super, keby sme sa mali od coho odrazat
Zoltán Kovács
31.01.08,17:44
Reflektujem na Richardové pripomienky, a prikladám jednoduchú tabuľku, ktorú si stahnite a vyplnenú pošlite. Ďakujem.
m.hladka
31.01.08,18:24
Vyplnila som tabuľku, ale mi to odmieta poslať na hore uvedený e-mail????
Zoltán Kovács
31.01.08,18:25
Vyplnila som tabuľku, ale mi to odmieta poslať na hore uvedený e-mail????

Stahnúť, vyplniť, uložiť vo vlastnom kompe, a potom poslať ako prílohu mailu.
m.hladka
31.01.08,18:34
To viem, ale asi sa mi niečo deje, lebo v polke mi to odmietne poslať. No skúsim neskôr. Díky.
Som rada, že je záujem o cenník, pretože každý rok mám problém, keď chcem zdvíhnuť ceny, musím si to odôvodňovať, prečo ....
Architekti majú brožurovaný cenník, ktorý si kupujú každý rok. Je to symbolická cena cca 200,- Sk. Podľa toho robia kalkulácie na práce, kde presne vypočítajú cenu a podľa dohody potom sa dá znížiť, dať zľavu atď. Verím, že sa to podarí aj pre našu profesiu a teším sa.
m.hladka
01.02.08,07:01
Zapojte sa ďalši.
Jarka 1
01.02.08,07:28
Pre začiatok budeme radi, ak sa podarí ten cenník. ALE ak tu budú aj naďalej takí šikovní a ochotní Poraďáci, možno sa dopracujeme aj ďalej. Tešíma ma, že si zadala túto tému a ďakujem tomu mladému, peknému mužovi za to, že sa do toho vôbec pustil.
olasova
01.02.08,07:33
Ahojte, ja som tiež poslala smithovi moj cennik vyplneny do jeho tabulku. Pridajte sa dalsi. Trvalo mi to 3 minuty, nie je to az tak vela casu na dobru vec.
Bea16
01.02.08,07:34
Úžasná myšlienka! Ja som taký malý účtovník. A som presvedčená, že som lacná. Len tá "panika", že mi klient odíde, ak mu upravím ceny.... Ak by bol takýto cenník, dokážem sa pohybovať v nejakom rozmedzí a budem mať akú-takú istotu, že klient nenájde o polovicu lacnejšieho účtovníka, tak ako poniektorí tvrdia. Idem na tabuľku.;)
tacasina
01.02.08,07:35
JU položka 10,--
JU DPH položka 20,--
PU DPH položka 25,--
Daňové priznanie + výkazy 500,--

Mzdy:

1 zamestnanec 100,--
každý ďalší 50,--
DoVP 30,--

Samozrejme so všetkými výkazmi a hláseniami.

Mala by som to vypísať do tabuľky ?

Bývam v malom meste cca 12.000 obyvateľov.
ormika
01.02.08,07:50
A nedá mi nedoplniť, prosím Vás špecifikujte aj čo pokladáte za položku. Niekto to má ako doklad, niekto položku v JÚ v peňažnom denníku + položky za zaevidovanie došlých faktúr, vystavených faktúr. V PÚ niekto položka v účtovnom denníku, kde je samostatne položka 321, 5..,halierové, niekomu program dáva ako jednu položku účty 321 a nákladový. Takže si myslím, že aj to je dosť podstatné pri zadávaní cien za položku.
Zoltán Kovács
01.02.08,10:54
Pre začiatok budeme radi, ak sa podarí ten cenník. ALE ak tu budú aj naďalej takí šikovní a ochotní Poraďáci, možno sa dopracujeme aj ďalej. Tešíma ma, že si zadala túto tému a ďakujem tomu mladému, peknému mužovi za to, že sa do toho vôbec pustil.


:DAž sa červeniam.:D
m.hladka
01.02.08,16:41
Posúvam tému dopredu, aby sa nezabudlo, prosím ďalšie pripomienky k cenníku, alebo nápady. Ď.
svetluška
01.02.08,17:13
No konečne sa toho niekto ujal
a budeme môcť presvedčit našich lakomých klientov,že nie sme až takí drahý.Treba rozdeliť JU a PU podla počtu položiek účtovného denníka,faktúr dodávateľských a odberatelských,príplatok za DPH na položku,spracovanie výkazu DPH mesačne,kvartálne,spracovanie štatistiky podľa jednotlivých výkazov ,za predpokladu,že všetky náklady včetne tlačív si hradím sama,rozmnožovanie tlačív,spracovanie mzdy mesačnej,úkolovej a pod. pomohlo by to zorientovať sa nováčikom a porovnanie aj pre ostatných.Každý si doplní svoje ceny a zadá okres.Je treba rozlíšiť firmy a SZČO,ktoré to spracovávajú.Je to na dlhšie časové obdobie,myslím.že momentálne nie je na to čas a minulo by sa to účinkom.Bolo by to treba to urobiť v pribehu roka a sumarizovať k zavedeniu EURA ako seriozny cenník.Spracovateľovi tohto by som navrhla odmenu,lebo to je veľmi pracné a musí mať na to nervy.Všetky dobré nápady treba sústrediť u spracovateľa. A prepáčte takú dlhú reč.
Zoltán Kovács
01.02.08,17:21
No konečne sa toho niekto ujal
a budeme môcť presvedčit našich lakomých klientov,že nie sme až takí drahý.Treba rozdeliť JU a PU podla počtu položiek účtovného denníka,faktúr dodávateľských a odberatelských,príplatok za DPH na položku,spracovanie výkazu DPH mesačne,kvartálne,spracovanie štatistiky podľa jednotlivých výkazov ,za predpokladu,že všetky náklady včetne tlačív si hradím sama,rozmnožovanie tlačív,spracovanie mzdy mesačnej,úkolovej a pod. pomohlo by to zorientovať sa nováčikom a porovnanie aj pre ostatných.Každý si doplní svoje ceny a zadá okres.Je treba rozlíšiť firmy a SZČO,ktoré to spracovávajú.Je to na dlhšie časové obdobie,myslím.že momentálne nie je na to čas a minulo by sa to účinkom.Bolo by to treba to urobiť v pribehu roka a sumarizovať k zavedeniu EURA ako seriozny cenník.Spracovateľovi tohto by som navrhla odmenu,lebo to je veľmi pracné a musí mať na to nervy.Všetky dobré nápady treba sústrediť u spracovateľa. A prepáčte takú dlhú reč.

Svetluška skús sa pozrieť na tú jednoduchu tabuľku, ktorú som pripojil. Vyplnenie zaberia cca 3-5 minút. A prepošli to prosím, na začiatok by nám aj to stačilo. Vďaka
Milan Benka
01.02.08,17:52
Myslím, že cena by mala zohľadňovať aj výšku obratu klienta a výšku jeho imania. Ale to len tak na okraj.
m.hladka
01.02.08,18:29
Cenník v EUR je dobry nápad, ale zatial čo najskôr na tento rok by bolo dobre v SK. Koncom roka sa môže začať prepracovávať cenník v EUR.
Zoltán Kovács
01.02.08,18:34
Cenník v EUR je dobry nápad, ale zatial čo najskôr na tento rok by bolo dobre v SK. Koncom roka sa môže začať prepracovávať cenník v EUR.

Podľa správnosti cenník v EUR by mal byť rovnaký, len prepočítaný s konverzným kurzom. Špecifické práce pri prechode na EUR samozrejme by sa mali účtovať samostatne, mimo mesačných platieb za účtovnícke práce.
m.hladka
01.02.08,18:40
Chápem to tak, že prepočítavať dene kurzom, alebo podľa faktúry vystavenia kurzom?
Ale to sme už asi ďalej. Najprv dokončme prvvý cieľ.
Zoltán Kovács
01.02.08,18:56
Chápem to tak, že prepočítavať dene kurzom, alebo podľa faktúry vystavenia kurzom?
Ale to sme už asi ďalej. Najprv dokončme prvvý cieľ.

Nie. Ceny, ktoré budú výsledkom prieskumu, pri prechode na EUR by sa mali prerátať konverzným kurzom k 1.1.2009.
cactus
02.02.08,06:33
Reflektujem na Richardové pripomienky, a prikladám jednoduchú tabuľku, ktorú si stahnite a vyplnenú pošlite. Ďakujem.


Zolee, tarez som si všimla tabuľku, posielam aj tú a veľa trpezlivosti..........http://www.sirmi.ic.cz/smajl/204.gif
STRELEC
02.02.08,07:30
Podľa správnosti cenník v EUR by mal byť rovnaký, len prepočítaný s konverzným kurzom. Špecifické práce pri prechode na EUR samozrejme by sa mali účtovať samostatne, mimo mesačných platieb za účtovnícke práce.
Predpokladám, že väčšina máme v cenníku, resp. v zmluvách zakomponovanú položku o takýchto "naviac prácach", ktoré povedzme nie sú v paušálnej fixnej úhrade, či v cenách za položku.
Ja napríklad mám takúto cenovú položku v zmluvách aj za prácu mimo normálnu pracovnú dobu (večer, sobota, nedeľa) za prácu na objednanie klientom, mimo samozrejme svoj vlastný program (aj ten termínovo vynútený :):) ). + úhrada výloh.
Je to ale skôr prevencia - na ochranu súkromia. Používam to len veľmi sporadicky a pomohlo to.
Zoltán Kovács
02.02.08,09:20
mam otázočku kolko by ste si vypytali za opravu salda 321 a 11?? saldo bolo nezlikvidovane neboli nahrate PS salda, chybné analytické účty v salde bolo asi 4500 riadkov ???prosím vyjadrite sa niekto...pretoze sme sa na tom narobili


Prosím ťa skús túto otázku zaraď do témy http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html .
Táto téma je trošku o inom. Zisťujeme priemerné ceny, a snažíme sa vytvoriť "oficiálne neoficiálny" cenník účtovníckych prác.
dracica
02.02.08,09:28
o.k. zmazala som moj prispevok priznam sa ze som nečítala predch. príspevky iba nadpis prepaaaaaaaaaaač
Zoltán Kovács
02.02.08,09:32
o.k. zmazala som moj prispevok priznam sa ze som nečítala predch. príspevky iba nadpis prepaaaaaaaaaaač

TO je v pohode.;)
zuhl
02.02.08,10:43
Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?
Zoltán Kovács
02.02.08,10:44
Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?

Nepoznám účtovníka, ktorý by ručne vypočítaval napr. DPH priznanie, ale za vyhotovenie už áno. Veď použiješ papier, toner..... skontroluješ.....
m.hladka
02.02.08,11:19
... musíš ovládať zákon, aby si vedela, kde to treba zaradiť ...
A veď práve o to ide, že podceňujeme svoju prácu, bojíme sa pýtať viac, ale práve tým, ktorým robíme učtovníctvo, tí sa netrápia, že sú drahí. Napr. pacienta lieči liek, ale lekár určí diagnózu. Nepodceňujme svoju prácu! Preto chceme mať tento jednotný cenník.
zuhl
02.02.08,11:20
No dobre teda počkám si na ten cenník ale mohli by sa ozvať aj účtovníci z BA, to by ma veľmi zaujímalo aké majú oni ceny. A kedy by to malo byť zverejnené, hovoríš okolo 15.2.?
m.hladka
02.02.08,11:25
Tu sa nebudú zverejňovať ceny, ale sa vytvorí jednotný cenník, pre nás všetkých, ktorí ho budeme chcieť využívať, z tých tabuliek, ktoré sa odoslali na uvedený e-mail.
Melnick
02.02.08,11:50
Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?

zuhl a program si nekupovala? Ty ho máš zadarmo?:):)
Zoltán Kovács
02.02.08,12:00
No dobre teda počkám si na ten cenník ale mohli by sa ozvať aj účtovníci z BA, to by ma veľmi zaujímalo aké majú oni ceny. A kedy by to malo byť zverejnené, hovoríš okolo 15.2.?

Údaje zbierame do 15.02. a zhruba do týždňa by mal uzrieť svetlo sveta ten cenník, ktorý bude obsahovať min. a max. ceny, ktoré sme dostali. Zrejme urobím aj regionálne cenníky. A uvidíme ako to dopadne. Preto posielajte čo najviac cenníkov.
cactus
02.02.08,12:05
Údaje zbierame do 15.02. a zhruba do týždňa by mal uzrieť svetlo sveta ten cenník, ktorý bude obsahovať min. a max. ceny, ktoré sme dostali. Zrejme urobím aj regionálne cenníky. A uvidíme ako to dopadne. Preto posielajte čo najviac cenníkov.

Zolee, ty si: JEDNOTKA !!!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

Ešte aj regoinálne?....... čo dodať?
evina
02.02.08,12:06
Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?

reagovali viacerí, ale nedá mi nenapísať - ak by si priradila DS hlava nehlava, bez znalostí zákonov, tak Ti program vypracuje také DP na DPH, z ktorého by neboli na DÚ nadšení. Tiež stáýle zdôrazňujem, že ide o know-how a nie o to, že po spracovaní mesiaca, ktorý Vám trvá napr. 3 hodiny vytlačíte za sekundu spracované priznanie...

P.s. Ja som si až teraz vlastne všimla, čo sa snažíte spracovať. mala som pocit, že je to podobná téma ako pošuškajte koľko pýtať a tak som vyššie aj reagovala na jeden príspevok - nesprávne. To je tak, keď nečítam poriadne....
Takže chválim Vašu aktivitu :)
Zoltán Kovács
02.02.08,12:08
Zolee, ty si: JEDNOTKA !!!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

Ešte aj regoinálne?....... čo dodať?

Chcem podľa regionov tiež vytvoriť priemerné ceny, aj s min. a max. Aby bolo z čoho vychádzať. Len nato potrebujem čo najviac cenníkov, aby údaje boli relevantné.
m.hladka
02.02.08,12:23
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.
cloe
02.02.08,12:24
Údaje zbierame do 15.02. a zhruba do týždňa by mal uzrieť svetlo sveta ten cenník, ktorý bude obsahovať min. a max. ceny, ktoré sme dostali. Zrejme urobím aj regionálne cenníky. A uvidíme ako to dopadne. Preto posielajte čo najviac cenníkov.

Teraz som si uvedomila, že keď som odosielala svoj cenník, nedala som tam region. Idem to doplniť a pošlem opravený. Uvediem tam poznámku, aby si vedel, že to nie je nový ale opravený.
m.hladka
02.02.08,12:27
Ešte by som sa chcela všetkým poďakovať, ktorí sa zúčastnili a zúčastnia na spoločnej tvorbe NÁŠHO CENNÍKA.
Zoltán Kovács
02.02.08,12:35
A posielajte naďalej, do 15.02. 24:00 hod je to možné.

Odmeniť účastníkov ankety sice nevieme, ale myslím si, že prínosom to bude pre každého z nás.
VladoaKatka
02.02.08,12:44
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.

Cenník by práveže mal byť podľa regionov, lebo aj iné výdavky - hlavne nájomné min. a max. je tiež rozdielne v Bratislave,v Košiciach, na Orave alebo vo Zvolene, a zase ak niekto robí doma má výdavky o nájomné a cestovanie menšie. Takisto - aké máte poplatky za internet? aj toto by sa malo odrážať v cenníku.
Zoltán Kovács
02.02.08,12:52
Cenník by práveže mal byť podľa regionov, lebo aj iné výdavky - hlavne nájomné min. a max. je tiež rozdielne v Bratislave,v Košiciach, na Orave alebo vo Zvolene, a zase ak niekto robí doma má výdavky o nájomné a cestovanie menšie. Takisto - aké máte poplatky za internet? aj toto by sa malo odrážať v cenníku.

Tentokrát súhlasím s m.hladkou. Ani napr. značkový autoservis nemá ceny rozdelené podľa regiónov. Oprava v Škodaservise na hodinu ťa stojí rovnako ako v KE tak aj v BA.

Ale cenníky urobím aj podľa regiónov, aby prehľad bol podrobnejší. Samozrejme mali by sme vychádzať z celoslovenského priemeru pri určovaní cien.
VladoaKatka
02.02.08,13:02
Neni ani v servisoch vždy tak, napríklad na jeseň boli ceny na prezúvanie pneumatík najnižšie v Bratislave a boli rozdielne aj iných mestách ako Trenčín, Zvolen a Košice, alebo aj inde. Dosť to bolo kritizované.

Tento náš cenník bude len informatívny, taký kľúč pre prípadné ďalšie zmluvy.
DanielaSL
02.02.08,13:07
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.

Nemal by sa deliť , ale bude sa.... A prečo ?

Mám kamarátku, majú u nás reštauráciu..a prosperujúcu. Keď sme sa bavili o cenách za účtovníctvo..tak mi povedala, že u nej stojí jedlo 73,- ,ale za toto isté jedlo v Bratislave by som zaplatila určite viac. A tak aj ona nemôže dať svojej účtovníčke toľko, koľko zaplatí svojej majiteľ takej istej reštaurácie v Bratislave.

Nikoho nezaujíma, že narobíme sa na tom rovnako, máme rovnaký program, kupujeme rovnakú literatúru, chodíme na rovnaké školenia... zapýtam si cenu, aká je v Bratislave a môžem pozerať na monitor a byť bez práce, lebo nikto mi takú cenu v našom regióne nezaplatí. Vždy sa nájde ešte x žien, ktoré účtujú popri práci..aby si zarobili nie na živobytie..ale mali to len ako svoje vreckové za smiešne ceny. A takéto im to vždy radi zoberú... Tak prečo by platili viac, keď nemusia. Je to smutné, ale taká je realita. Mám s tým práve čerstvú skúsenosť.
No a k tým jednotným cenníkom iných profesií. Majú ho, ale tiež sa ho nedržia. Napríklad súdny znalec má rovno v programe aj vypočítané z hodnoty bytu a domu svoje vyúčtovanie. A myslíte , že sa ho držia u nás? Nie, musia robiť dohodou, lebo pôjdu hľadať lacnejších.Kým v Bratislave si vyúčtuje za ocenenie bytu 5.000,- u nás mu za 3.000,- ešte vynadajú.
evina
02.02.08,13:55
No dobre teda počkám si na ten cenník ale mohli by sa ozvať aj účtovníci z BA, to by ma veľmi zaujímalo aké majú oni ceny. A kedy by to malo byť zverejnené, hovoríš okolo 15.2.?

Zoli píše, že sa nebudú zverejňovať, tak len pre informáciu,
my z Bratislavy nie sme na tom o nič lepšie ako Vy ostatní /aspoň Tí z Porady určite/- nemáme v cene zohľadnenú Bratislavu. Pripúšťam, že možno niektoré väčšie účtovnícke firmy , ale

Cenník by som poslala, ja ho však v takej forme nemám. Pracujem na paušál, na ktorom sa dohodneme vždy po prezretí dokladov, druhu práce a pod. Jediné, čo môžem povedať, že min. pre PÚ mám á 6 000 SK mesačne
P.s. trošku nám aj uznajte, že náklady na život v Bratislave sú však niekoľkokrátvyššie...
m.hladka
02.02.08,13:59
Plne súhlasím!
Ale práve v tom je ten cenník dobrý, že urobím kalkuláciu, kde podľa cenníka nahodím všetky práce atď. okolo účtovníctva. Výsledna suma podľa cenníka bude vypočítaná yyyyy,- Sk, kde zdôrazním, že táto cena je vypočítana na základe "Účtovného cenníka r.2008" pre ekonómov a učtovníkov. A na konci kalkulácie napíšem navrhovanú cenu dohodou: napr. -25%, alebo od oka. To je už každého individuálna vec.
Hlavne, aby sme mali niečo v rukách o čo sa môžeme oprieť a argumentovať.
Melnick
02.02.08,13:59
Ja stále dookola tvrdím....každý živnostník by mal na DÚ nahlásiť aj meno účtovníka a prípadne aj zmenu, ak ho počas svojej existencie vymení ...veľa "čiernych účtovníkov " by zaniklo . Pretože vypracujú "účto" odovzdajú DP a nikde zmienka kto ho robil, nikde nijaká faktúra, nikde nijaká zodpovednosť.
m.hladka
02.02.08,14:08
Tak napríklad architekti majú cenník, ktorý pri špecifikácii a kalkulácii prác postupujú podľa návrhu ceny v zmysle „Sadzobníka pre navrhovanie ponukových cien projekčných prác a inžinierskych činností“ UNIKA 2007. Tento cenník každý rok menia. Kúpuju si to za symbolickú cenu. Sú tam ceny na hodinovú sadzbu atď. Napr. pomocné práce (písanie správy, viazanie a skladanie projektu...) á 1 hod. 200,- hod.
Niečo také mám v predstave urobiť aj pre nás.
DanielaSL
02.02.08,14:44
Tak napríklad architekti majú cenník, ktorý pri špecifikácii a kalkulácii prác postupujú podľa návrhu ceny v zmysle „Sadzobníka pre navrhovanie ponukových cien projekčných prác a inžinierskych činností“ UNIKA 2007. Tento cenník každý rok menia. Kúpuju si to za symbolickú cenu. Sú tam ceny na hodinovú sadzbu atď. Napr. pomocné práce (písanie správy, viazanie a skladanie projektu...) á 1 hod. 200,- hod.
Niečo také mám v predstave urobiť aj pre nás.

Pre nás..ale čoho sa budú držať tie s cenou podliezajúce "čierne " účtovníčky?
Môj názor je ten, že práve tieto znevažujú prácu ostatných účtovníkov... a kým budú ony znižovať svoje ceny, aby mali viac práce..darmo ostatní budú volať po nejakom ujednotení... a tom správnom ohodnotení našej práce.
Zlata
02.02.08,15:46
Vyplnila som tabuľku, ale mi to odmieta poslať na hore uvedený e-mail????

Je už dosť neskoro, asi preto nechápem, ako si mohla vyplniť danú tabuľku, keď v predchádzajúcom príspevku píšeš, že máš živnosť zastavenú, si účtovníčka cez s.r.o.
mysimis
02.02.08,15:51
Je už dosť neskoro, asi preto nechápem, ako si mohla vyplniť danú tabuľku, keď v predchádzajúcom príspevku píšeš, že máš živnosť zastavenú, si účtovníčka cez s.r.o.

Táto téma bola založená za tým účelom, aby sme prispeli svojimi cenníkmi či sme účtovníci, alebo firmy, ktoré si dávajú robiť účtovníctvo a koľko zaň platia. Práve preto nevidím dôvod na Tvoju otázku.
Zlata
02.02.08,15:56
Ja som účtovníčka v s.r.o. v hlavnom pracovnom pomere.
Môj náplň práce je nasledovný , len v kocke:
Účtujem PU, spôsobom A
Počet zápisov v PD - 4790
Vydaných fa - 481
Prijatých fa -248
Skladových kariet - 1095
Výdajok -400
Príjemok -125
Pokladňa SKK príjem - 150
Pokladňa SKK výdaj - 370
Pokladňa CZK príjem /výdaj - 70
Pokladňa EUR príjem / výdaj - 25
Mesačne INTRASTAT
Mesačný plátca DPH
MZDY - 3 zamestnanci v HL.pomere
1 na DoVP
Sociálny fond
Bežený účet - 3 v SKK
1 v EUR
Všetký priznania, hlásenia a výkazy
Pošta
a neviem čo som ešte všetko zabudla.

Neviem či mám napísať svoju hrubú mzdu.
Zlata
02.02.08,15:57
Táto téma bola založená za tým účelom, aby sme prispeli svojimi cenníkmi či sme účtovníci, alebo firmy, ktoré si dávajú robiť účtovníctvo a koľko zaň platia. Práve preto nevidím dôvod na Tvoju otázku.

Veď práve, keď nerobí na živnosť nemá cenník,ale má hrubú mzdu.
Alebo tomu dobre nerozumiem?
JankaO
02.02.08,16:05
Veď práve, keď nerobí na živnosť nemá cenník,ale má hrubú mzdu.
Alebo tomu dobre nerozumiem?

Jedná sa o cenník, za koľko účtovnícka firma ponúka svoje služby. Účtovníckou firmou môže byť právnická osoba aj fyzická osoba.
svetluška
02.02.08,16:29
Zlatka to napísala vynikajúco.Tak by som si to predstavovala ,rozpis podla jednotlivých položiek aj bez množstva,ale s rozpisom aj všetkých výkazov,príp.podklady k úveru,lebo nie všetci robia rovnaké výkazy napr.pre NBS a pod. Teším sa ,že sa to tak rozbehlo a keď ma ešte niečo napadne okamžite to dám vedieť.Tak hurá do toho !!!
Melnick
02.02.08,17:38
Neviem či mám napísať svoju hrubú mzdu.
Zlatka, nechceš nás dráždiť ? :):):)
qta
02.02.08,17:49
Je to velmi dobry napad, ale ak tu budeme pisat svoje predstavy alebo svoje skutocne prijmy, asi sa daleko nedostaneme. Mal by cennik zostavit vsetkymi akceptovany a aj odbornou verejnostou uznavany clen PORADY a tento cennik by sme potom mali vsetci aj uplatnit vo svojej praxi.
Velmi potrebne pri nasej praci. Som z Vychodu a viem ako vnimaju "podnikatelia", ale aj zamestnavatelia, túto pracu...
Dakujem za tento prispevok, suhlasim s navrhom a tesim sa ak to napr. cech uctovnikov odobri a navrhne orientacne ceny. Drzme si palce!
Zoltán Kovács
02.02.08,18:19
Posúvam, v príspevku č. 28 je tabuľka na vyplnenie. Posielajte naďalej. Ďakujem.
Danila
02.02.08,18:22
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.Ja nevidím problém v regiónoch a plne s Tebou súhlasím. Ale ryba smrdí od hlavy. A náš problém je v zaradení našej profesie medzi voľnými živnosťami. K jej výkonu postačuje vek 18 rokov, bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony.:)Sme v jednom šíku s upratovacími prácami. Ja si prácu upratovačky veľmi vážim. Ale je atronomický rozdiel medzi odhadnutím pomeru jari k vode a správnym zaúčtovaním celkovej tejto práce. Pokiaľ samotný zákonodárca túto devastáciu profesie účtovníka - ekonóma na živnosť neodstráni, tak účtovníčky podliezačky sa nám o odmeny postarajú. A že to skoro nebude svedčí fakt, že sú všetci véééééééľmi zaneprázdnení.:eek::confused:
Zoltán Kovács
02.02.08,20:02
Zatiaľ mám 20 cenníkov. Pridajte sa ďalší.
durisovad
02.02.08,20:13
Ja pracujem za cca 200 Sk na hodinu. Ale som dochodkyna, to znamena, ze neplatim odvody. Ak by som bola v nedochodkovom veku, za menej ako za 300 Sk by som asi nepracovala.
betka
02.02.08,20:42
Osobne sa neviem oceniť.
Fakturovať za 1 hod. svojej práce??, zrejme by sa nedoplatili. niekedy to ani položka nevystihuje, aj s jednou položkou sa dokážem natrápiť, štúdiom aj na dve hodiny, za pár drobných.

Rada by som účtovala 1000, vyšlých FA za predaj tovaru, šmykla by som to raz, dva, tri a mala by som vo vrecku slušný balík. A bez rozmýšľania, za noc, asi ani to nie. Chyba by nemala byť, ľahká kontrola, čo mám zle ľahulinko nájdem.

Ako sa mám oceniť, keď mám samé prepočty kurzov, kúpu majetkov, kt. neviem poľahky nájsť v klasifik. produkcie, keď mi prihodia sem tam nejaký nezmysel (forward), keď mám 5 rôznych účtov vo firme, 3 pokladne, keď neviem nájsť a zaradiť nákup tovaru do intrastatu, keď mám robiť kalkulácie pre začínajúcu výrobu, staniť cenu výrobku, keď si mám niekedy z prsta vycucnúť potrebné info ....., pretože mi podklady nikto nedá. Tak fakt driem ako blbec, nezapýtam si viac, pretože účto milujem, i keď to sem tam tresnem do kúta a poviem si se...na to.
Jarka 1
02.02.08,20:47
Osobne sa neviem oceniť.
Fakturovať za 1 hod. svojej práce??, zrejme by sa nedoplatili. niekedy to ani položka nevystihuje, aj s jednou položkou sa dokážem natrápiť, štúdiom aj na dve hodiny, za pár drobných.
Rada by som účtovala 1000, vyšlých FA za predaj tovaru, šmykla by som to raz, dva, tri a mala by som vo vrecku slušný balík. A bez rozmýšľania, za noc, asi ani to nie. Chyba by nemala byť, ľahká kontrola, čo mám zle ľahulinko nájdem.
Ako sa mám oceniť, keď mám samé prepočty kurzov, kúpu majetkov, kt. neviem poľahky nájsť v klasifik. produkcie, keď mi prihodia sem tam nejaký nezmysel (forward), keď mám 5 rôznych účtov vo firme, 3 pokladne, keď neviem nájsť a zaradiť nákup tovaru do intrastatu, keď mám robiť kalkulácie pre začínajúcu výrobu, staniť cenu výrobku, keď si mám niekedy z prsta vycucnúť potrebné info ....., pretože mi podklady nikto nedá. Tak fakt driem ako blbec, nezapýtam si viac, pretože účto milujem, i keď to sem tam tresnem do kúta a poviem si se...na to.
Skús teda maxim. cenu, akú by si bola ochotná za túto prácu platit inému.
betka
02.02.08,20:58
Skús teda maxim. cenu, akú by si bola ochotná za túto prácu platit inému.

:D, skrachovali by:D:D

Ešte zopár faktov:
Neviem, prečo každý hovorí, že živnostníci sú drahí.
Zobrala som účto. Pozrela som sa aká bola cena práce účtovníčky okolo
19 000, Sk (zamestnávateľ zaplatí odvody, účtovníčke sa stiahnu odvody, zaplatí daň, vyjde jej v čistom niečo.) Robím tú istú robotu, nič menej a zoberiem za to isté 12, 13 tis. Sk. O koľko som lacnejšia. Nehovoriac o tom, že to čo urobí ona za 160 hod. za mesiac, ja mám urobené možno za 70 hod. A je to to isté.

Takže....šup s cenníkom:)
durisovad
02.02.08,21:01
Ja neuctujem za hodinu prace, mam zjednanu mesacnu odmenu a ta hodinova sadzba mi vysla vydelenim tej mojej odmeny a poctom hodin, ktore stravim uctovanim. Je to mala firma, ktora nema pracu pre uctovnicku na 8 hodin a mne to tiez vyhovuje. Chodim tam viac-menej preto, aby som nevysla z cviku a aby som aj bola trochu medzi ludmi.
durisovad
02.02.08,21:11
Betka, ak robis 70 hodin mesacne a spracovavas zlozite uctovne pripady, preco to robis za taku smiesnu cenu? Ja by som chcela minimalne 20 tisic. Alebo nech pan podnikatel ide do uctovnickej kancelarie, potom uvidi tie palky.
m.hladka
02.02.08,21:40
O tom by sa dalo rozprávať a rozprávať, ale mi tu potrebujeme nápady a cenníky. Tak šup s nimi do tabuľky str.3 bod č.28.


Ď A K U J E M E !
betka
02.02.08,22:03
Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?)
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí)
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??
betka
02.02.08,22:40
Možno sa ešte spýtam. V rámci takejto štatistiky.
Nebolo by jednoduhšie zadať konktétny príklad, vypracovať tabuľku....a to nasledovne:
Firma s.r.o. zamestnáva 5 ľudí v TPP. Mesačne z toho:

1. platiteľ DPH:
- prijatých 100 DFA (všetky sú v režime DPH)
- vyšlých 100 FA (všetky sú v režime DPH)
- 20 výdavkových (výdavkové sú všetky v režime DPH).
(uvažujeme nad tým, že v spoločnosti bude iba jeden PPD-VFA nebudú hradené v hotovosti). Raz mesačne vyberieme z účtu PP, aby sme vložili PP do pokladne na úhradu bežných prev. nákladov-teda jeden PPD)
- výpis z účtu obsahuje za mesiac napr. január: 100 položiek.
- vypracovanie DPH
- 5 ľudí v TPP....

A teraz aká je cena práce toho-ktorého účtovníka v tomto konkrétnom základnom príklade?
(poznámka: sami si zaevidujeme i DFA, i VFA)

Tento postup v tabuľke je možné uplatniť u neplatiteľa DPH, i v JU či už platiteľa, alebo neplatiteľa).

Vyšla Vám cena? Mne ano. U jedného sa bude pohybovať ?????
Danila
03.02.08,06:11
O tom by sa dalo rozprávať a rozprávať, ale mi tu potrebujeme nápady a cenníky. Tak šup s nimi do tabuľky str.3 bod č.28.


Ď A K U J E M E !A to je to dôležité. O tom rozprávať a rozpávať, aby ten cenník bol optimálny a korešpondoval s trhom. Kto sleduje renomované personálne agentúry tak vie, že je dopyt po kvalitných účtovníkoch, ktorých cena práce pre zamestnávateľa na TPP sa šplhá až na trojciferné číslo. Musia samozrejme spĺňať isté predpoklady a tými sú už miniámálne stredoškolské vzdelanie, minimálne jeden cudzí jazyk / ešte že sem tam patrí ruština:)/ a ďalšie podmienky. A hodnota tejto ceny práce rastie priamoúmerne zložitosti podniku. Viem si v ňom predstaviť mnohé Poraďáčky, účtujúce účtovné prípady, o ktorých hovorila betka, a z toho mi vychádza, že jednoucho cenník musí byť flexibilný, schopný reagovať na takéto požiadavky. Neviem si predstaviť tiežúčtovníčky účtovať predaj podniku, či deriváty, a pod. Vlastne viem. Sadnú si na Poradu, a majú to grátis. Aj na to treba zobrať patričný zreteľ. Takže cenník je potrebné tvoriť nie len porovnaním rôznych cenníkov, ale snažme sa vychádzať aj s reálnej kalkulácie výkonu, ktorá by nemusela byť až tak rozdielna. Všetci potrebujeme PC, hlavu, miestnosť. Ale hlavne veľa času na štúdium zákonov. A to sú presnemerateľné veličiny. Tvrdím, že cena práce účtovníka niekde v strede by nemala byť na hodinu menej ako 400.- Sk. Okolo nej by osciloval regionálny a iných vplyv. Toť môj nemenný názor.
cactus
03.02.08,06:13
Ja pracujem za cca 200 Sk na hodinu. Ale som dochodkyna, to znamena, ze neplatim odvody. Ak by som bola v nedochodkovom veku, za menej ako za 300 Sk by som asi nepracovala.
ale nemôžeš použiť ani odpočítateľnú čiastku na daňovníka!
cactus
03.02.08,06:19
Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?)
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí)
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??

a to ešte nehovorím o prekladoch zo zahraničných bločkov z ERP a zahr. faktúr v cudzej mene.
A horšie je to vtedy, keď je tam nejaké číselné označenie (aj u nás sa to praktizuje) a podnikateľ nevie, čo v tom zahraničí kupoval. Doslova pracujem s prekladovými slovníkmi.......
liba2
03.02.08,06:19
..............Tvrdím, že cena práce účtovníka niekde v strede by nemala byť na hodinu menej ako 400.- Sk. Okolo nej by osciloval regionálny a iných vplyv. Toť môj nemenný názor.
Konečne reálna cena ! je to aj môj názor.
liba2
03.02.08,06:25
Ja pracujem za cca 200 Sk na hodinu. Ale som dochodkyna, to znamena, ze neplatim odvody. Ak by som bola v nedochodkovom veku, za menej ako za 300 Sk by som asi nepracovala.Ty neplatíš odvody nie preto že si dôchodkyňa, ale tvoj ročný príjem je pod hranicou sumy pre povinnosť odvody platiť. Pri vyššom príjme by si odvody platila. Takže stav dôchodkyňa pre mňa nie je titul na zníženie ceny za účtovníctvo.
liba2
03.02.08,06:34
Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?) URČITE ÁNO ! nám predsa nestačí len zaúčtovať doklad vystavený na CM v zahraničí, ale musíme mať minimálne jazykové znalosti aby sme si preložili texty dokladov - bez toho sa to zaúčtovať nedá.
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí) Moja skúsenosť je, že keď ja nevyhotovím ZAZNAM o zaradení DM do používania, tak ani nebudem mať čo zaúčtovať; + treba vedieť (okrem zaúčtovania) uplatniť ZoDP v súvislosti s určením odpisovej skupiny ... atď. + LIZING (kapitola sama o sebe); takže určite je to práca nad rámec zaúčtovania dokladu.
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??
. .
durisovad
03.02.08,07:18
Ty neplatíš odvody nie preto že si dôchodkyňa, ale tvoj ročný príjem je pod hranicou sumy pre povinnosť odvody platiť. Pri vyššom príjme by si odvody platila. Takže stav dôchodkyňa pre mňa nie je titul na zníženie ceny za účtovníctvo.
To ja velmi dobre viem, preco neplatim odvody. A kedze ani platit nemienim, uspokojim sa s odmenou a casom, ktory uctovaniu venujem. Uz mam rada aj svoj volny cas. Poznam uctovnicky, ktore pracuju 8-10 hodin denne za plat 15.000 Sk mesacne.
Danila
03.02.08,07:31
To ja velmi dobre viem, preco neplatim odvody. A kedze ani platit nemienim, uspokojim sa s odmenou a casom, ktory uctovaniu venujem. Uz mam rada aj svoj volny cas. Poznam uctovnicky, ktore pracuju 8-10 hodin denne za plat 15.000 Sk mesacne.Rozumné. Veľmi rozumné. A ten plat sa dá aj za týždeň, keď poopravuješ, čo iní domrvili. Vtedy sa s cenou neokúňajú. A vyložiť nohy na stôl. My už na to máme nárok.:)
Stefan2005
03.02.08,08:05
Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?)
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí)
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??

... + príplatok za koeficient DPH
ttimea84
03.02.08,08:36
Ahojte!
Našla som jednu zaujímavú stránku, podľa kotorej môžeme vychádzať pri stanovení cien.
karneval.sk/zmluva.htm

timea
Zoltán Kovács
03.02.08,08:50
Ahojte!
Našla som jednu zaujímavú stránku, podľa kotorej môžeme vychádzať pri stanovení cien.
karneval.sk/zmluva.htm

timea

Ten cenník na tej stránke už tu je pricapený, a je asi 2 roky starý.
m.hladka
03.02.08,12:32
Neviem, či to tu už bolo spomínané, ale ešte ma napadlo, mimoriadnu účtovnu závierku + výkazy k tomu pre banky - úvery a pod.
cloe
03.02.08,13:28
Neviem, či to tu už bolo spomínané, ale ešte ma napadlo, mimoriadnu účtovnu závierku + výkazy k tomu pre banky - úvery a pod.

Môžem za seba povedať, že minoriadne účtovné závierky pre banky na úvery mi zaberajú toľko času, že už ich nenávidím. Aspoň že sú ochotní vždy za to priplatiť. Aj teraz ma jeden dosť "potešil", že by potreboval výkazy + DP za r.2007 do týždňa. Je to s.r.o. a nie zrovna malá. Že vraj si mám povedať odmenu akú chcem. Ale to nie je o tom. Ešte sa mi nevrátili ani všetky potvrdené inventarizácie pohľadávok a taktiež u iných účtov ešte dohľadávam všelijaké muchy. Vyhodnotenie zakázky a rozpracovanosť nedokončenej výroby k tomu:eek: Tak som mu povedala, že odmena by bola síce pekná, urobím čo je v mojich silách ale dokiaľ nebudem mať všetko "vyčistené", tak to nepodám. Lebo počítam, že by som do marca podávala určite opravné DP. Moje nervy!:confused:
pochemi
03.02.08,14:24
ja pridávam štatistiku s ktorou sa teraz trápim.
Anja111
03.02.08,14:52
Mňa by zaujímali aj paušalisti... Mám takého, čo má 3 fa, ale aj takého, čo má 100 fa za rok... A naozaj som z toho v pomykove.
jess
03.02.08,15:04
Ja som za, aby bol cenník podľa jednotlivých úkonov, nie podľa hodín,koľko nad tým strávime. Dáte do faktúry aj čas, ktorý strávite študovaním zákonov, resp. toho-ktorého účt.prípadu ? Asi nie ....
Takýto položkovitý cenník som našla napr. aj na stránke www.kimea.sk (http://www.kimea.sk/) . Ten som už poslala smithovi.

Tiež by ma zaujímalo....definovať pojem "položka"

Koľko položiek spadá do zaúčtovania napr. vyúčtovacej faktúry za jednotlivé energie (plyn, voda, EE, stočné), kde je toto všetko ešte aj hradené preddavkami.
Mám takýto prípad... napr. :
.............................................MD... ..........DAL
............................1.650,-.........................321
plyn.........................800,-......502A
EE...........................100,-......502B
voda........................300,-.......502C
vodné,stočné.............250,-......518X
DPH..........................200,-.....343
............................ -2.000,-........................321
zapl.preddavky....... -1.600,-....314
DPH........................ -400,-....343

Koľko by ste účtovali za zaúčtovanie tejto DF ???
liba2
03.02.08,15:51
U mňa by to bolo 7 položiek.
Anja111
03.02.08,15:54
... aj u mňa.
ekopo
03.02.08,15:58
1 DF = 1 položka
JankaO
03.02.08,17:07
1 DF = 1 položka

Ekopo, prosím ťa, z čoho rátaš položky, keď stanovuješ cenu? (Ja zrátam položky v denníku a tam by to bolo na 7 účtoch.)
ekopo
03.02.08,17:16
Veď som napísal. "Položka" je u mňa zaevidovanie 1 DF, VF, VPD, PPD, z BV 1 úhrada... To znamená, že ak sú v DF zápisy v tvare 343,501,504/321 je to jedna účtovaná položka, alebo aj 321/211 je jedna položka.
Zoltán Kovács
03.02.08,17:18
Mne to ráta program. V hlavnej knihe jeden zápis v účtovnom denníku môže byť aj 5-6 položiek.
Erika-ežka
03.02.08,18:00
Konečne som sa dostala ku koncu tejto témy a napadlo ma, či by sa nemalo prihliadať pri stanovení cien aj od "zodpovednosti" klienta. Tým chcem povedať, že je rozdiel, keď dostanete pekne poukladané faktúry, výpisy, bločky podľa mesiacov + od zadu poznačené čo je to a je rozdiel keď dostanete "igelitku" v ktorej máte faktúry bez úhradových dokladov (ale samozrejme klient tvrdí, že to bolo zaplatené), alebo úhrady bez faktúr a vy mu vypisujete, čo má ešte všetko na budúce doniesť. Potom Vám posiela SMS, že ešte bude taká a taká faktúra - potom tam chce ešte niečo vsunúť, alebo má štyri platobné karty a jeden účet a vy zisťujete, čo z akej platil. Máte výpisy z nejasnými položkami ....atď. určite to každý pozná. Chce od Vás aj evidenciu skladu - aby vedel čo sa mu predalo z toho čo kúpil. Mal by predsa platiť viac - lebo Vám zaberá ooooooveľa viac času ako ten, čo je "zodpovednejší". Nie? :confused:
Navrhujem príplatok "nezodpovednosti" :rolleyes:
Zoltán Kovács
03.02.08,18:03
Tabuľka je v príspevku č. 28. Zatiaľ máme iba 20 cenníkov.:mee:
Ste nadšení, že sa snažime urobiť nejaký všeobecný cenník, ale svoje neposielate.:( Takto ten výsledný cenník nebude mať veľkú vypovedaciu hodnotu, ak nebudete posielať. :cool:
m.hladka
03.02.08,18:11
:):):) R E K L A M A :):)

TABUĽKA:
návrh cien pre náš cenník
strana 3, príspevok 28.

:):):):):):):):):):):)
cactus
04.02.08,05:19
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=17160&d=1201805084
Reflektujem na Richardové pripomienky, a prikladám jednoduchú tabuľku, ktorú si stahnite a vyplnenú pošlite. Ďakujem.http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=17160&d=1201805084



tu je tá tabuľka od Zoleeho
m.hladka
04.02.08,06:13
Prosím, zapojte sa ďalší. Ď.
m.hladka
04.02.08,06:45
Toľko členov na porade a nemáte cenníky? Každý z Vás musí mať nejakú predstavu o cene svojej práce. Prosím vyplňte tabuľku aspoň podľa svojích predstáv. Nebojte sa.
Aj to pomôže.
ekopo
04.02.08,06:47
Toľko členov na porade a nemáte cenníky? Každý z Vás musí mať nejakú predstavu o cene svojej práce. Prosím vyplňte tabuľku aspoň podľa svojích predstáv. Nebojte sa.
Aj to pomôže.
Predstava je iná ako skutočnosť. :)
Zoltán Kovács
04.02.08,06:56
Snáď robíte za skutočné ceny!:D Mená účastníkov ankety sa nebudú zverejňovať, ak ide o to aby ostatní nevedeli o vaších cenách.
m.hladka
04.02.08,08:17
Každý rok v januári zvyšujem ceny svojej práce. Ale je to len o veľmi málo (t.j. cca 200,- až 500,- Sk), pretože sa bojím, že prídem o zákazníka. A práve o tomto je tento cenník. Nechcem
sa báť, že si pýtam veľa za svoju prácu. Jasné, že sa viem dohodnúť o cene, na hodinu, podľa položky, dokladov, alebo paušál atď. Ale chcem, aby sme mali jednotný cenník. Či sa ho bude niekto držať, alebo nie to je jeho vec. Ale cenník určite potrebujeme. Preto prosím, zapojte sa za dobrú vec. (Nech si tu nepíšem sama so sebou.)
Ď.
m.hladka
04.02.08,09:22
:mee:
Jana Acsová
04.02.08,09:36
Struktura cennika, resp. rozsah prac pri tvorbe ceny, pripadne prehodnoteni pausalnych cien. Zvazte:
Aljok
04.02.08,09:54
Každý rok v januári zvyšujem ceny svojej práce. Ale je to len o veľmi málo (t.j. cca 200,- až 500,- Sk), pretože sa bojím, že prídem o zákazníka. A práve o tomto je tento cenník. Nechcem
sa báť, že si pýtam veľa za svoju prácu. Jasné, že sa viem dohodnúť o cene, na hodinu, podľa položky, dokladov, alebo paušál atď. Ale chcem, aby sme mali jednotný cenník. Či sa ho bude niekto držať, alebo nie to je jeho vec. Ale cenník určite potrebujeme. Preto prosím, zapojte sa za dobrú vec. (Nech si tu nepíšem sama so sebou.)
Ď.
Už som poslala svoj cenník.
Pre tých, ktorí ešte nereagovali: tabuľka je v príspevku č. 28, link: http://www.porada.sk/630161-post28.html
a treba ju vyplnenú poslať na uctovnictvo@geccon.sk
Johanka
04.02.08,10:10
V inej téme ma napadla položka do cenníka :
- debordelizácia starých období v rámci bežného obdobia :).
Robím to bežne, ale priznávam, že s ocenením mám veľké problémy. Zvyčajne je to ocenené vo výške x-násobku mesačného paušálu.
Jarka 1
04.02.08,11:49
Toľko členov na porade a nemáte cenníky? Každý z Vás musí mať nejakú predstavu o cene svojej práce. Prosím vyplňte tabuľku aspoň podľa svojích predstáv. Nebojte sa.
Aj to pomôže.
Zdá sa mi, že Hladká a Smith sa môžu aj pretrhnúť od iniciatívy?
Na 13 strane príspevkov ma začína prepadať čudný pocit, že väčšinou sa každý snaží presvedčiť ostatných o tom, prečo nemôže poslať dáky ten cenník.
Zistila som, že roboty je nad hlavu, nezodpovedných klientov neúrekom, nespokojných účtovníkov /skoro každý/. Všetci robíme za málo peňazí, ale v skutočnosti ani nevieme, koľko ich má byť, aby ich nebolo málo. Začínam si myslieť, že tak nám teda treba.
Alebo sa už konečne prestanete pozerať na to tak, ako keby ten cenník mal byť ušitý presne na Vašu mieru? VEĎ IDE O TO, zostaviť ohodnotenie najbežnejších úkonov, ktoré robí účtovníčka živnostníčka, alebo účtovníčka vo veľkej firme. Ak k nemu potrebujem urobiť niekoľko zápisov, jazykové schopnosti, alebo športovú zdatnosť na celodenné naháňanie klienta, TAK SI TO PRIMERANE ZDVIHNEM. Takto ale neviem, akú cenu mám vôbec zvýšiť.
Zoltán Kovács
04.02.08,11:57
Ale chcem, aby sme mali jednotný cenník. Či sa ho bude niekto držať, alebo nie to je jeho vec. Ale cenník určite potrebujeme. Preto prosím, zapojte sa za dobrú vec. (Nech si tu nepíšem sama so sebou.)
Ď.

Súhlasov a bodíkov utešene pribúda, ale napriek tomu tie cenníky nechodia. Hodnotíte našu, lepšie povedané iniciatívu m.hladkej, ale asi sa vám nechce pomôcť v tom. Lebo cenníkov máme stále málo. Namiesto bodíkov a súhlasov posielajte cenníky prosím.

Nerobíme záväzný cenník (nie sme na to povolaní), ale orientačný, aby každý mal prehľad o vlastnom ohodnotení. Či je pod priemer, alebo nadpriemer. Lepší prípad je ten nadpriemer. A tým, ktorí majú ceny podpriemer chceme pridať tým cenníkom na odvahe aby si vypýtali viac.
ormika
04.02.08,12:05
Ja som svoj cenníček poslala, ale už by sa mi zišiel aspoň taký orientačný. Mám nových klientov a tým by som určite chcela zmluvu spraviť už podľa nových pravidiel. Takže tá orientácia mi chýba.
Zoltán Kovács
04.02.08,12:06
Ja som svoj cenníček poslala, ale už by sa mi zišiel aspoň taký orientačný. Mám nových klientov a tým by som určite chcela zmluvu spraviť už podľa nových pravidiel. Takže tá orientácia mi chýba.

Dali sme termín na zasielanie cenníkov do 15.2, a do týždňa budú výsledky. Nechceme, a nebudeme meniť termín. Ešte stále tých cenníkov je málo.
ormika
04.02.08,12:21
Mne pomohol aj cenník Janky Aczovej, ďakujem. Napr. ja si vôbec nepýtam v JÚ za zaevidovanie pohľadávok a záväzkov. A aká cena by to mohla byť? Taká ako za zaúčtovanie do peňažného denníka? Alebo polovica z tej ceny za položku? Vďaka porade zisťujem, že aká som blbá a ako sa narobím. Mohla som mať o polovicu menej klientov, kľudnejšie som mohla správať a zarobila by som si tie isté peniaze ako teraz. Ach jo....
Zoltán Kovács
04.02.08,14:30
Vďaka porade zisťujem, že aká som blbá a ako sa narobím. Mohla som mať o polovicu menej klientov, kľudnejšie som mohla správať a zarobila by som si tie isté peniaze ako teraz. Ach jo....


Presne toto by sme chceli dosiahnúť s tým cenníkom.
m.hladka
04.02.08,17:11
Ešte 11 dní ostáva pre zaslanie cenníka a následne o týžden jeho vydania. Naberte odvahu a napište svoj názor, odhad ... do tabuľky str.3, č. 28.
Ď.
cloe
04.02.08,17:58
Súhlasov a bodíkov utešene pribúda, ale napriek tomu tie cenníky nechodia. Hodnotíte našu, lepšie povedané iniciatívu m.hladkej, ale asi sa vám nechce pomôcť v tom. Lebo cenníkov máme stále málo. Namiesto bodíkov a súhlasov posielajte cenníky prosím.

Nerobíme záväzný cenník (nie sme na to povolaní), ale orientačný, aby každý mal prehľad o vlastnom ohodnotení. Či je pod priemer, alebo nadpriemer. Lepší prípad je ten nadpriemer. A tým, ktorí majú ceny podpriemer chceme pridať tým cenníkom na odvahe aby si vypýtali viac.

Keď pozerám na tie bodíky a súhlasy, tak snáď ich máš aspoň zo 50;)
Nevidím dôvod prečo neposlať tú vypracovanú tabuľku. Zverejňovať sa nebude, času to veľa nezaberie, tak neviem... Jedine, že by si jedinec nevedel spočítať za koľko vlastne robí? Dôvod môže byť aj nedôvera, že sa tým niečo zmení. Ale tak, či tak, zaslať ten môj cenník je to najmenej čo môžem urobiť. Nič to nestojí, tak do toho! Vy ostatní vôbec nie ste zvedaví?
m.hladka
04.02.08,18:49
Ďakujeme všetkým za tabuľky. Nemusia byť vlastné ceny, možu byť aj navrhované, koľko si myslíte, že asi by ta práca - úkon stál. Nie sme zvedaví koľko kto pýta - zarába, ale ako si cenníme svoju prácu. Čo za ňu pýtať?!
m.hladka
04.02.08,19:36
Momentálne je nás tu 477, z toho 134 členov a 340 hostí. Pridajte sa a pomôžte dobrej veci.
Zoltán Kovács
04.02.08,19:38
Ak už posielate cenníky nezabudnite aj na región, mesto. Obdržal som pár takých kde nie je uvedené mesto, resp. región. Ďakujem.
m.hladka
05.02.08,07:53
Posúvam.
m.hladka
05.02.08,09:07
Momentálne je ná tu 752!
Skúste sa zapojiť, ďakujem.
AHA
05.02.08,09:33
Už aj ja som poslala vyplnennú tabuľku len to ešte neprebehlo lebo server ma problém ale to by sa malo do hodinky vyriešiť.
Myslým si, že si asi každý pomôže ak tu bude orientačný cenník. A ja keď zmením cenu tak ma spozná aj moje dieťa a nebude ma provokatývne zdraviť ahoj teta.
m.hladka
05.02.08,11:12
;)
m.hladka
05.02.08,13:36
Zrejme už nebude žiadny príspevok, takže sa môže pracovať na cenníku z toho, čo máme, alebo ešte predsa počkáme do 15.2.08?
Zoltán Kovács
05.02.08,13:50
Zrejme už nebude žiadny príspevok, takže sa môže pracovať na cenníku z toho, čo máme, alebo ešte predsa počkáme do 15.2.08?

Počkajme, stále chodia cenníky. Aj dnes ich prišlo 3-4.
resola
05.02.08,15:18
Dnes som poslala cenník , nie je síce v priloženej tabuľke , ale tak ako som ho mala vypracovaný.
AHA
05.02.08,19:33
Konečne sa mi to podarilo odoslať dúfam že správne. :D:D:D
DanielaSL
05.02.08,20:17
Do 15.2. ešte ostáva pár dní... tak určite za tie dni ich ešte príde dosť...;)
Zoltán Kovács
05.02.08,20:20
Do 15.2. ešte ostáva pár dní... tak určite za tie dni ich ešte príde dosť...;)

Potvrdzujem, poraďáci sa "prebúdzajú", dnes som dostal 8 cenníkov.
DanielaSL
05.02.08,20:25
Aby neboli poniektorí prekvapení za moje ocenenie, je to preto, lebo je obdivuhodné, že si Zolee nájde čas riešiť takúto vec v prospech nás všetkých v čase , keď nevieme od práce čo skôr.;):)
Zoltán Kovács
05.02.08,20:29
Aby neboli poniektorí prekvapení za moje ocenenie, je to preto, lebo je obdivuhodné, že si Zolee nájde čas riešiť takúto vec v prospech nás všetkých v čase , keď nevieme od práce čo skôr.;):)


Beriem to ako určitá forma relaxu, po celodennej naháňačke.:D
m.hladka
06.02.08,06:56
:eek: Posúvam. ;)
Robina
06.02.08,08:11
Aj ja som sa pripojila len dnes, ale neviem či úspešne. V našom regióne naozaj vidieť tie rozdiely /ešte nižšie od Zvolena/, pretože konkurencia je tu nenormálna. A potom to tak vyzerá s cenami za práce. Väčšinou paušál a tak ako bolo v r. 2005 - tak aj dnes...
m.hladka
06.02.08,10:06
Ešte ďalší sa zapojte, prosím, nezaostávajte.
m.hladka
06.02.08,15:51
:confused:
jamis
06.02.08,16:00
Dúfam, že môj cenník prišiel v poriadku, pretože 1x som poslala bez prílohy.
No čo už...hlava-mapa.
Szabóová Verona
06.02.08,19:46
Vyplnila som tabuľku, a pripojila som cenník môj vlaňajší horko-ťažko vypracovaný! Dúfam,že prišlo v poriadku.
Patrí Vám veľké ĎAKUJEM, že ste prišli s takou iniciatívou!
Už nám to veľmi chýbalo, bude to našim vodítkom.
AHA
06.02.08,20:22
Došla aj moja tabuľka ?
Jozef I
06.02.08,20:28
Ešte ďalší sa zapojte, prosím, nezaostávajte.

A dozvieme sa aj výsledok, alebo tie cenníky sú len pre Vás ?
Zoltán Kovács
06.02.08,20:30
A dozvieme sa aj výsledok, alebo tie cenníky sú len pre Vás ?

Pozorne prečítaj celú diskusiu. Do 15.2. sa zbierajú cenníky a do týždňa budú vyhotnotené vo forme priemerných cien, a samozrejme zverejnené.
jamis
06.02.08,20:30
A dozvieme sa aj výsledok, alebo tie cenníky sú len pre Vás ?

Neboj sa, rozhodne sa výsledok dozvieš.
Ivánuška
07.02.08,09:17
no super , nechodím tu síce moc často, iba ak niečo neviem vyriešiť alebo potrebujem radu ale toto oceňujem. fakty. a preto pošlem aj ja cenník svoj, síce je z roku ked som začínala ale predsa,... len dúfam, že ten zpriemerovaný cenník potom tu najdem. hihi
:rolleyes:
Zoltán Kovács
07.02.08,16:55
Dnes došli iba 2 cenníky :mee:
m.hladka
07.02.08,21:01
Neuveriteľné!!!!
Som nesmierne rada, že ma za tento nápad toľko ľudí podporilo a že sa vlastne pridali spoločne k tvorbe nášho spoločného cenníka.
Nesmierne si vážim aj to, že sa v tomto pracovnom zhone toho ujal "smith", ktorému sa za všetkých chcem poďakovať.
Ďakujem.
danushka
07.02.08,21:32
No bolo by dobré, keby čo najviac ľudí poslalo Smithovi tie cenníky, ale mám pocit, že len poniektorí postrehli túto tému. Nedalo by sa to vymyslieť tak, že by Richard preposlal s linkom témy aspoň najaktívnejším /bože, aby som teraz niekoho neurazila/ cez e-mail upozornenie na túto akciu? Resp., nech Richard zváži, ako upozorniť na túto tému... Čo vy nato?
m.hladka
08.02.08,06:54
:) Myslím si, že musíme viac dbať na to, ako udržať túto tému na titulke, aby tam blikala. Takže preto ten príspevok. :)
krtoman
08.02.08,07:40
Idem posielať svoj cenník (prosím o zhovievavosť, určite nie je dokonalý). Schéma uvedená v "28" sa mi zdá nedostatočná, už viacerí predo mnou navrhovali, čo všetko by sa malo zohľadňovať (napr. citujem: debordelizácia - krásne slovo), asi ten ABC cenník pre JU je dosť výpovedný, budem to aj ja takto robiť, že pripojím cenník k zmluve. Inak, tvrdá práca, urobiť niečo takéto, keď bude treba, pomôžem. EVA
m.hladka
08.02.08,07:54
Ďakujeme za pomoc.
great.zv
08.02.08,08:49
Re: Cenník účtovných prác na rok: 2008
Mňa by zaujímali aj paušalisti... Mám takého, čo má 3 fa, ale aj takého, čo má 100 fa za rok... A naozaj som z toho v pomykove.

tak ja som túto tému objavila až dnes a chcem tiež prispieť k vyriešeniu tejto "pálčivej" témy, čo by zorientovalo viacerých z nás
začala som robiť PU
1. mesačný platca DPH, koeficient DPH
2. 3 zamestnanci HPP, 2 DoPČ
3. DFA cca 80-90
4. OFA cca 20
5. ERP 2 ks
6. 1 bankový účet SKK
7. SKK pokladnica
8. samozrejme účtovná závierka a DP
na DoPČ mesačný paušál 7500,-Sk
a posielam aj doplnený cenník - niečo reálne a niečo v "predstavách" ako by to malo možno byť
držím nám všetkým palce! ;) a ďakujem
m.hladka
08.02.08,11:11
:):):)
m.hladka
08.02.08,13:22
Kuk - Tabuľka: str.3, príspevok 28.
Tanče
08.02.08,13:50
Zapojte sa ďalši.

m.hladka nebolo by šikovnejšie, keby si ten cenník prekopčila do zadania tvojej témy aby ludia nemuseli listovať?
Aljok
08.02.08,14:13
Tabuľka - cenník je tu: http://www.porada.sk/630161-post28.html
Vyplnenú treba poslať na uctovnictvo@geccon.sk
Tanče
08.02.08,14:21
Tabuľka - cenník je tu: http://www.porada.sk/630161-post28.html
Vyplnenú treba poslať na uctovnictvo@geccon.sk

presne toto som mala na mysli aby urobila m.hladka v prísp. č 1
m.hladka
08.02.08,14:26
No, nejako som to urobila, ale nie som az taky znalec PC, ale tabulku neviem prilepiť ta je na str.3, prísp.28
Zoltán Kovács
08.02.08,14:35
No, nejako som to urobila, ale nie som az taky znalec PC, ale tabulku neviem prilepiť ta je na str.3, prísp.28

Je tam prilepená pod reklamou.
m.hladka
08.02.08,14:39
aha, no tak som dobra :D:D:D
Zoltán Kovács
08.02.08,18:24
V zadaní témy je uvedená tabuľka. Pomožte nám, aby sme mali prehľad o cenách na trhu. Ďakujem
Heleč
08.02.08,18:36
Poslala som tú tabulku, dúfam,že to prešlo....
Zoltán Kovács
08.02.08,18:46
Zatiaľ máme 55 ks cenníkov.
danushka
09.02.08,09:41
Posúvam a zviditeľňujem...
DanielaSL
09.02.08,13:01
Zatiaľ máme 55 ks cenníkov.

Som hovorila, že do určeného dátumu ich pribudne ešte...
m.hladka
09.02.08,13:32
Ak ešte niekto má dobrý nápad na cenník, šup s ním tu.
Inna
09.02.08,13:58
KONEČNE!!!! Už som začala uvažovať aj nad tým, že radšej zapnem v nejakej firme vysavač ako PC....niektorí naši "súkromní podnikatelia" skutočne vedia "oceniť" našu prácu-veľká vďaka všetkým, ktorí sa pridajú a napíšu svoj cenník...Inna :):):)
Tanče
09.02.08,14:10
KONEČNE!!!! Už som začala uvažovať aj nad tým, že radšej zapnem v nejakej firme vysavač ako PC....niektorí naši "súkromní podnikatelia" skutočne vedia "oceniť" našu prácu-veľká vďaka všetkým, ktorí sa pridajú a napíšu svoj cenník...Inna :):):)

:eek::eek::eek: Vy máte vysavač s takou pamäťou ako PC? :D:D:D
m.hladka
09.02.08,16:49
Je nás tu momentálne 302 a cenníkov zatiaľ 56? :mee:
marians
09.02.08,16:50
Je to naozaj ťažké transformovať vlastný cenník do uvedenej tabuľky. Dúfajme, že to pomôže zorientovať sa nám v cenách, pretože iné profesie sa s cenami nehrajú a na nás pozerajú ako keby sa tie doklady spracovávali samé.
A najlepšie je, že keď naši zákonodarci niečo vymyslia, všetci považujú za samozrejmé, že my to budeme robiť. (napr. ročné zúčt. zdrav. poistného....)
cactus
09.02.08,17:00
posielajte, posielajte, 15-tého sa blíži
Zoltán Kovács
09.02.08,18:56
posúvam....
bo25
09.02.08,19:44
Od začiatku som uvedenú tému čítala a rozmýšlala o tom, že vlastne sa bojíme jednotlivo priznať, že koľko berieme či znáhodou to nebude veľa a čo keď pýtame málo.Robíme účtovníctvo spolu dvaja a chcem poslať aj naše ceny, no uvidíme čo bude z celkového zosumarizovania cien. Je to veľmi ťažké,lebo naša práca je veľmi zle hodnotená, lebo každý čo si urobí rekvalifikačný kurz je hneď naslovo vzatý odborník a vy môžte študovať zákony....
cactus
10.02.08,05:42
Od začiatku som uvedenú tému čítala a rozmýšlala o tom, že vlastne sa bojíme jednotlivo priznať, že koľko berieme či znáhodou to nebude veľa a čo keď pýtame málo.Robíme účtovníctvo spolu dvaja a chcem poslať aj naše ceny, no uvidíme čo bude z celkového zosumarizovania cien. Je to veľmi ťažké,lebo naša práca je veľmi zle hodnotená, lebo každý čo si urobí rekvalifikačný kurz je hneď naslovo vzatý odborník a vy môžte študovať zákony....

veď preto sa ten cenník robí aby si mala kvázi doklad - cenník v ruke, aby si sa mohol naň odvolať pri stanovovaní ceny za svoju prácu, alebo sa mýlim?
m.hladka
10.02.08,07:52
Nie, nemýliš sa!
m.hladka
10.02.08,13:12
dávam na vedomie
Tanče
10.02.08,14:23
Založte si "Asociáciu neakreditovaných účtovníkov" ako občianske združenie a budete mať aj hlavičku .... aj stretká si dáte do výdavkov.... ;)
m.hladka
10.02.08,17:05
O to tu neide. Nepotrebujem k svojej práci ešte viac povinnosti.
great.zv
11.02.08,05:40
m.hladká - no tie tri smailíky - čo si tým chcela povedať! som na smiech s tou cenou?
Zoltán Kovács
11.02.08,06:40
m.hladká - no tie tri smailíky - čo si tým chcela povedať! som na smiech s tou cenou?

Vôbec nie. Iba posúvala tému na viditeľné miesto s tými smajlíkmi.

P.S. Zaslané cenníky poznám iba ja. Ani m.hladka ich nevidela. A svetlo sveta uvídí iba sumárny cenník. Konkrétne cenníky, konkrétnych členov sa zverejňovať nebudú samozrejme. ;)
m.hladka
11.02.08,07:16
Presne tak.
Ľutujem, že to tak náhodne vyšlo, ale posúvala som tu tému, aby som ju zviditeľnila, ako píše predomnou smith. Ja vôbec nemám páru aké sumy sú vo vašich ponukach, ani nepotebujem to vedieť, a už vôbec by som si nedovolila nikomu sa posmievať.
Tu ide o nový cenník, na základe všetkých prijatých ponúk, ktoré idú k smithovi, ktorý sa ujal spracovať pre nás všetkých "nový jednotný cenník".
symona
11.02.08,07:20
Sledujem túto tému od začiatku a musím vysloviť pochvalu za dobrý nápad m.hladkej a realizátorovi myšlienky smithovi, že prišli s myšlienkou zozbierať a vyhodnotiť ceny práce účtovníkov a urobiť z toho cenník, ktorý môže pomôcť tak účtovníkom ako aj klientom. Ale ako čítam, tak sa mi zdá, že miesto ocenenia ich snahy, ich skutok sa snažia niektorí členovia po zásluhe potrestať. Kritizovať je jednoduché, ale niečo vytvoriť, to je problém. Preto, prosím, rozmýšľajte, kým začnete kritizovať.
great.zv
11.02.08,07:22
ten môj príklad som zverejnila na porovnanie a vôbec som to nebrala tragicky myslím tie smailíky - to len na oživenie debaty - presnejšie výziev o "posielanie cenníkov", lebo pri čítaní témy som mala dojem, že si píše m.hladká s m.hladkou a ešte s tebou a ty sám so sebou.... atď. ale asi viacerí postrehli túto tému až neskôr. :---
a ešte raz veľká vďaka za tému
blazonko
11.02.08,07:34
Som rada,že sa niekto chytil tejto témy. Ja by som sa chcela začať venovať účtovníctvu viac, aby som si privirobila,no nemám ani šajn, koľko mám pýtať. Jednotný cenník by veľmi pomohol.
jess
11.02.08,09:45
Práve som zaplatila opravárovi 500,- Sk za 10 minút roboty (bez materiálu)...

A čo sme my horší ??????????????????
cactus
11.02.08,11:54
uctovnictvo@geccon.sk




Reflektujem na Richardové pripomienky, a prikladám jednoduchú tabuľku, ktorú si stahnite a vyplnenú pošlite. Ďakujem.

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=17160&d=1201805084

pripomínam, že už je 12. 2. termín je do 15. 2.

kto ešte neposlal, tak má šascu

prikladám aj cenník zo str. 3 a poslať na horeuvedený mail
m.hladka
11.02.08,14:21
posúvam ....
m.hladka
11.02.08,15:34
zviditeľňujem - kuk
Zoltán Kovács
11.02.08,17:36
zviditeľňujem - kuk

Tentokrát ja :)
m.hladka
11.02.08,18:16
Už len 4 dni. Máte ešte šancu.
Robina
11.02.08,20:35
Prečo máme tak málo cenníkov? Treba sa podľa mňa zapojiť a hlavne z rôznych časti SK aby to bolo naozaj objektívne a reálne. A 15-teho sa blíži.
petovsan
11.02.08,21:49
... uff, práve som si splnila svoju "občiansko-poraďácku povinnosť" a hlásim: cenník zaslanýýýý !!!
... zároveň zviditeľňujem ...
Zoltán Kovács
11.02.08,21:53
Hlásim počet 72.
m.hladka
12.02.08,08:17
Posledné 3 dni. Má ešte niekto chuť pomáhať?
m.hladka
12.02.08,10:01
Dávam do popredia
cactus
12.02.08,11:14
Hlásim počet 72.


pribudne ešte?
Zoltán Kovács
12.02.08,11:17
pribudne ešte?

Je ich 74.
ZuzanaP
12.02.08,11:56
UF, hotovo. V účtovníctve ako SZČO ešte len začínam, tak som zvedavá na tie ceny.

Posúvam tému........:);)
m.hladka
12.02.08,12:23
Teraz je tu najviac prihlásených, snáď sa ešte niekto pridá.
jamis
12.02.08,12:38
Je ich 74.

To ich veru nieje veľa.
Váhavci zapojte sa, veď Vás to nič nestojí a ani to nebolí.:D:D:D
petovsan
12.02.08,12:59
Ja tomu teda nerozumiem, v téme "pošuškajte, koľko pýtať" je príspevkov na mraky, čo sa každý len dotazuje, koľko za to a koľko za iné, ale aby ste priložili ruku k dielu a každý (alebo aspoň každý 10. zaslal svoj orientačný cenník) k štatist. spracovaniu, tak to už nie !!!
Zdá sa mi to prinajmenšom VEĽMI SMUTNÉÉÉ.
A zbytočné snaženie hlavných zúčastnených !!!!!! :mee:
Richard
12.02.08,14:26
Je rozdiel niečo spraviť a nezáväzne diskutovať :)

asi treba motivovať - kto nepošle nedostane :D
petovsan
12.02.08,14:33
Je rozdiel niečo spraviť a nezáväzne diskutovať :)

asi treba motivovať - kto nepošle nedostane :D

tiež to tak vidím, len som bola presvedčená o tom, že pomerne viac ľudí tu má "hlbšie" cítenie s PORADOU.

... asi by som uzamkla tému "pošuškajte, koľko pýtať" :D :D :D ... keďže všetkým, okrem tých pár 76 poraďákov je úplne jasné, koľko pýtať !!!!! :)
Tak načo o tom teda toľko diskutovať ???:eek:
cactus
12.02.08,14:55
tiež to tak vidím, len som bola presvedčená o tom, že pomerne viac ľudí tu má "hlbšie" cítenie s PORADOU.

... asi by som uzamkla tému "pošuškajte, koľko pýtať" :D :D :D ... keďže všetkým, okrem tých pár 76 poraďákov je úplne jasné, koľko pýtať !!!!! :)
Tak načo o tom teda toľko diskutovať ???:eek:

a posledný príspevok prilepiť cenník a punktum....
Zoltán Kovács
12.02.08,15:08
a posledný príspevok prilepiť cenník a punktum....

Momentálne je ich 80.
Zoltán Kovács
12.02.08,15:10
Je rozdiel niečo spraviť a nezáväzne diskutovať :)

asi treba motivovať - kto nepošle nedostane :D

Uvažoval som aj nad touto možnosťou. Len ako to docieliť. Žeby som cez mail preposlal výsledky iba tým, ktorý sa zapojili?

Za to by ma aj asi ukameňovali. :D Samozrejme členovia, ktorí by to nemali k dispozícii, z dôvodu nečinnosti.
Tanče
12.02.08,15:16
Uvažoval som aj nad touto možnosťou. Len ako to docieliť. Žeby som cez mail preposlal výsledky iba tým, ktorý sa zapojili?

Za to by ma aj asi ukameňovali. :D Samozrejme členovia, ktorí by to nemali k dispozícii, z dôvodu nečinnosti.


No to by sme ťa ukameňovali. ;) Aj ked nerobím účto ale zaujíma ma to - veď tu žijem s rodinou účtovníkov.!
Myslím že to bude zaujímať aj neúčtovníkov, čo by som aj odporučovala aby boli oboznámení, a vedeli si porovnať a príp. uvedomiť si ako lacno majú spracovavané účto....a príp. počítať s vplyvom vzrastu cien energií....;)
Zoltán Kovács
12.02.08,15:19
No to by sme ťa ukameňovali. ;) Aj ked nerobím účto ale zaujíma ma to - veď tu žijem s rodinou účtovníkov.!
Myslím že to bude zaujímať aj neúčtovníkov, čo by som aj odporučovala aby boli oboznámení, a vedeli si porovnať a príp. uvedomiť si ako lacno majú spracovavané účto....a príp. počítať s vplyvom vzrastu cien energií....;)

Len aby u neúčtovníkov to nemal opačný efekt, že budú inklinovať k tým minimálnym cenám. :mee:
m.hladka
12.02.08,15:39
Aj na to som myslela, ale potom som si uvedomila, že ten cenník by nemal ten pravý zmysel. Potrebujeme ho pre všetkých, aby sme sa mohli riadiť cenami, ktoré by boli platné pre nás všetkých.
Začiatok je vždy ťažký. Potom bude ešte veľa kritiky a hlavne od tých, ktorí nám nepomohli. Aj tak som rada, že to má taky ohlas a teším sa z toho, pretože v r. 2009 budeme tvoriť nový cenník a to v €. Preto musíme pokračovať a vylepšovať náš prvý cenník.
Tento cenník vytvoríme len z tých podkladov, ktoré došli a možno ešte dôjdu, čo znamená, že bude asi trochu skreslený, ale budeme mať základ, ktorý môžme vždy vylepšovať a chyby opravovať.
m.hladka
12.02.08,19:19
Posúvam :mee:
Zoltán Kovács
12.02.08,19:22
Číslo 83.
Robina
12.02.08,19:26
Nechce sa mi veriť, že poradu "navštevuje" len okolo 80 účtovníkov. Zdá sa mi to málo. Alebo každý tíško čaká až sa po určitom dátume zverejní cenník a ku každej položke cenníka budú radi diskutovať . Ale pridať ruku k dielu tak to nie. Veď to je chvíľka aj v tomto bláznivom období
jamis
12.02.08,19:33
Číslo 83.
No čo chcete, však sa ich za 7 hodín prihlásilo 9. Však to je viac ako 1 za hodinu.

Len sa nebojte a smelo pošlite svoj cenník.
Zoltán Kovács
12.02.08,19:35
No čo chcete, však sa ich za 7 hodín prihlásilo 9. Však to je viac ako 1 za hodinu.

Len sa nebojte a smelo pošlite svoj cenník.

To je pravda, že viac ako 1 za hodinu. Ale je to smutné. V tejto téme je viac ako 230 príspevkov, keby bolo toľko cenníkov, tak ten výskum by bol reprezentatívnejší.
jamis
12.02.08,19:40
To je pravda, že viac ako 1 za hodinu. Ale je to smutné. V tejto téme je viac ako 230 príspevkov, keby bolo toľko cenníkov, tak ten výskum by bol reprezentatívnejší.

Ja si myslím, že väčšina sa vydáva za účtovníkov, ale účtovníci nie sú.
Alebo nechcú, aby niekto vedel koľko berú, aby sme im nezávideli...:eek::eek::eek:
Inak to viac ako 1 za hod. som myslela ironicky....
Szabóová Verona
12.02.08,20:08
RICHARD má stopercentnú pravdu! Treba motivovať! Prikláňam sa k tomu "kto nepošle nech nedostane! Najjednoduchšie je čakať, a potom kritizovať........
evina
12.02.08,20:10
To je pravda, že viac ako 1 za hodinu. Ale je to smutné. V tejto téme je viac ako 230 príspevkov, keby bolo toľko cenníkov, tak ten výskum by bol reprezentatívnejší.
Čestne prehlasujem, že cenník nemám, robím na paušál podľa dohody :):)
m.hladka
12.02.08,20:21
Veď aj to je cenník.
liba2
12.02.08,20:23
Myslím si, že nejde o nezáujem zo strany účtovníkov-ekonómov o vytvorenie všeobecného cenníka ako základne pre určenie ceny za nimi poskytované služby. Problém vidím predovšetkým v tom, že väčšina účtovníkov neurčuje svoju cenu za službu podľa cenníka, ale posúdením daného účtovníctva sa s klientom dohodnú na paušálnej mesačnej cene. Preto vlastne nemajú čo poslať. Moja skúsenosť s klientami je taká, že uprednostňujú práve paušálnu cenu. Najčastejšie to odôvodňujú tým, že nemajú čas sledovať, či všetko to čo je faktúrované aj bolo vykonané; nechcú sa tým zaťažovať.
Mám svoje skúsenosti aj s druhou skupinou klientov, a to sú tí "chytrejší", ktorí veľmi dobre vedia čo obnáša ich účtovníctvo, ale pri dojednávaní ceny silou-mocou tlačia paušálnu cenu smerom nadol a s podmienkou, že sa nebude meniť najbližšie 2-3 roky. A potom rozkrútia biznis, t.j. zvýši sa náročnosť buď na počet dokladov alebo zložitosť prípadov, a účtovníčka - ty sa s tým musíš vysporiadať pri nezmenenej cene.
Ale musím povedať, že mám aj dobré skúsenosti s klientami, ktorí dokázali objektívne posúdiť náročnosť ich účtovníctva a teda pristúpili na primeranú cenu.
Predpokladám však, že aj účtovníci, ktorí majú dohodnutú paušálnu cenu za svoje služby, uvítajú pripravovaný cenník práve preto, aby mohli svoju cenu porovnať so všeobecným cenníkom.
Bohužiaľ tento cenník nikomu nezaručí, že by na základe neho mohli dosiahnúť vyššiu cenu u klienta, lebo k dohode treba vždy dvoch.
Zoltán Kovács
12.02.08,20:25
Bohužiaľ tento cenník nikomu nezaručí, že by na základe neho mohli dosiahnúť vyššiu cenu u klienta, lebo k dohode treba vždy dvoch.


S týmto na 100% súhlasím.
petovsan
12.02.08,20:34
Aj ja mám viac-menej klientov, s ktorými som dohodnutá na paušál. Ale predsa aj pri tom paušále musím vedieť, či mi zaúčtovanie jednej položky vychádza na Sk 5,- alebo 25,- .... tak prečo nezaslanie cenníka obhajovať paušálom ??? :eek::eek::eek:
... a okrem iného, ide sezóna igelitkárov, a u tých bude paušál využívať asi málokto, takže bolo by dobré, prihodiť ešte zopár cenníkov :).
liba2
12.02.08,20:44
.... tak prečo nezaslanie cenníka obhajovať paušálom ??? jednoducho ho každý nemá :)
evina
12.02.08,20:54
Aj ja mám viac-menej klientov, s ktorými som dohodnutá na paušál. Ale predsa aj pri tom paušále musím vedieť, či mi zaúčtovanie jednej položky vychádza na Sk 5,- alebo 25,- .... tak prečo nezaslanie cenníka obhajovať paušálom ??? :eek::eek::eek:
... a okrem iného, ide sezóna igelitkárov, a u tých bude paušál využívať asi málokto, takže bolo by dobré, prihodiť ešte zopár cenníkov :).

Tu nejde o obhajobu, ale ja osobne to neviem spracovať do vypovedacej hodnoty...Prečo?...všetkých klientov mám osobne dlhé roky a mám ich vždy väčšinou na vzájomné doporučenie. Vychádzame naozaj z posúdenia dokladov, druhu dokladov, platiteľstva rôznych daní a poradenstva, ktoré poskytujem nonstop.
Orientačne sa odpichujem od ceny 20 - 25 SK za položku u JÚ a cca 50,- SK za PÚ, pričom ako som už zverejnila u PÚ mám minimálnu cenu 6 000,- SK , a to sa prispôsobí ostatným činnostiam. Mám takto klientov 10, 5, tri roky a zaťiaľ nemáme problém sa dohodnúť na úprave ceny pri zvýšení počtu dokladov, či iných prác a nemala om preto potrebu spraviť cenník. Kapacitne som natoľko nimi vyťažená, že nemôžem brať ďalších. Zatiaľ to tak funguje....
Igelitkárov ja už nespracovávam. Mám len dvoch klientov, ktorých spracovávam na konci roka v celku s približne rovnakým počtom dokladov a dohodnutou cenou.

Nechcem tým povedať, že všetky ceny sú tak ako majú byť /ale uspokojivé:)/ - pretože všeobecne je naša práca nízko hodnotená, preto táto téma -, ale je to vyvážené napr naším vzájomným rešpektom ,/ čo považujem tiež za veľmi dôležité /.
petovsan
12.02.08,20:58
Tak som prišla k záveru, (ako možné vidieť z celej tejto akcie), že ho na PORADE nemá SKORO NIKTO !!! :)
evina
12.02.08,21:02
Tak som prišla k záveru, (ako možné vidieť z celej tejto akcie), že ho na PORADE nemá SKORO NIKTO !!! :)

O to väčšie poďakovanie tým, ktorí ho dávajú dohromady.
petovsan
12.02.08,21:11
Tu nejde o obhajobu, ale ja osobne to neviem spracovať do vypovedacej hodnoty...Prečo?...všetkých klientov mám osobne dlhé roky a mám ich vždy väčšinou na vzájomné doporučenie. Vychádzame naozaj z posúdenia dokladov, druhu dokladov, platiteľstva rôznych daní a poradenstva, ktoré poskytujem nonstop.
Orientačne sa odpichujem od ceny 20 - 25 SK za položku u JÚ a cca 50,- SK za PÚ, pričom ako som už zverejnila u PÚ mám minimálnu cenu 6 000,- SK , a to sa prispôsobí ostatným činnostiam. Mám takto klientov 10, 5, tri roky a zaťiaľ nemáme problém sa dohodnúť na úprave ceny pri zvýšení počtu dokladov, či iných prác a nemala om preto potrebu spraviť cenník. Kapacitne som natoľko nimi vyťažená, že nemôžem brať ďalších. Zatiaľ to tak funguje....
Igelitkárov ja už nespracovávam. Mám len dvoch klientov, ktorých spracovávam na konci roka v celku s približne rovnakým počtom dokladov a dohodnutou cenou.
Evina, akoby som čítala svoje vlastné riadky, u mňa je situácia skoro navlas rovnaká ... a ak mám byť úprimná, cenník (v pravom slova zmysle), ktorého by som sa za každú cenu držala, nemám ani ja. Každý predsa vieme, že ceny sú skutočne individuálne a odvíjajúce sa od rôznych okolností. Cenník, ktorý som včera zasielala, bol vlastne môj prvý ... myslím, že tu všetkým zúčastneným ide skôr o to, aby tí, ktorí sa živia účtovníctvom, prezradili svoje minim. a maxim. taxy, za ktoré sú ochotní poskytovať svoje služby. A teda si myslím, že tí, ktorí majú ceny za svoje služby dohodnuté paušálom (teda aj ja), predsa len robia za určité minimálne a maximálne sadzby, alebo sa mýlim? :)
danielko
13.02.08,04:00
Ani my, ktorí máme cenník, sa ho nemôžeme úplne striktne pridržiavať, ale taktiež sa musíme na cene s klientom dohodnúť - niekedy je to podľa počtu dokladov s prihliadnutím na ďalšie "obtiažnosti" a niekedy si podľa cenníka musíme určiť a dohodnúť "paušál". Vždy je to dohoda dvoch strán. Každý ale predsa vie, pod akú cenu nepôjde a do akého stropu môže ísť. Aj rozsah od-do za JU alebo PU alebo mzdy je cenníkom.
Nie som na porade často, ale cenník ma zaujíma. Aspoň tak, ako každého, kto nakukne do tejto témy, preto som svoj cenník poslala. Nebola to síce tabuľka z úvodu, ale môj skutočný cenník. Každý účtovník je zvedavý či nerobí pod cenu, alebo nie je príliš drahý, alebo či ešte môže ísť s cenou vyššie. Cenníkov na to, koľko je tu účtovníkov, je naozaj málo. Asi to naozaj bude tak, že po boji je každý generál.

----
Janette
ego.mc
13.02.08,05:01
Mňa skôr prekvapuje, koľko ľudí napísalo, že nemá cenník. Akoby robili zadarmo. ;) Alebo si nevedia zrátať cenu svojej práce (minimálne minimálnu)?
Hm... Stačí v JU.:D:D:D
michelle84
13.02.08,05:27
Ja by som Vám môj cenník už dávno poslala, kebyže ho mám. Ale zatiaľ účtovníctvo robím len pre jednu firmu. V budúcnosti sa chcem venovať tejto práci tak ako aj Vy, a preto mám tému Pošuškajte... celú zbehnutú, sama som si spravila aký-taký prieskum o cenách a samozrejme mi pomôže aj tento cenník, aby som sa vedela hýbať, keď budem začínať na vlastnú päsť. Takže mne Váš zosumarizovaný cenník tiež veľmi pomôže.
Heni
13.02.08,05:35
nooooo, a celkom by stačilo, keby zaslali cenník aspoň tí, ktorí prvý príspevok ocenili alebo pripojili k nemu svoj súhlas... :---:---:---
danielko
13.02.08,05:38
Prečo to musí byť "Váš" cenník, prečo to nemôže byť "náš" cenník? Ak nemáte v tejto chvíli cenník, tak napíšte svoje predstavy, koľko by ste za čo pýtali.
Keby m.hladka nezaložila túto tému a smith by sa nezostavoval cenník, tak by ste robili účtovníctvo zadara?
evina
13.02.08,06:34
Mňa skôr prekvapuje, koľko ľudí napísalo, že nemá cenník. Akoby robili zadarmo. ;) Alebo si nevedia zrátať cenu svojej práce (minimálne minimálnu)?
Hm... Stačí v JU.:D:D:D
No, aby sme sa nakoniec neškádlili za naše ceny :).
Ja som napr. v príspevku napísala min. cenu za PÚ /vlastne väčšinou robím PÚ, JU ani nemám veľmi v láske/a z akých cien za položku vychádzam verejne v príspevku, takže samozrejme si viem zrátať cenu svojej práce a aj všetci ostatní verím.
Čo sa týka maxima nemám pri paušáli ohraničené :D. Neviem, kto by aj povedal nad túto cenu nejdem, aj keď máte raz toľko dokladov.
Kto cenník mal,chcel a mohol zaslať zašle, myslím nemá zmysel tú o tom polemizovať na adresu tých, ktorí nezaslali a prečo....
Neviem, či ten cenník bude najprv daný ešte k diskusii alebo bude hneď uvedený ako finálny, možno potom sa ešte vyjadria viacerí....