maria42
30.01.08,09:05
dobrý deň. Stiahla som si do PC SKYPE kúpila mikrofón, reproduktor je zabudovaný v PC, ale mám problém v tom, že ja volaného počujem ale on mňa nie. Skúšala som nastaviť mikrofon cez štart a programy ale nikde to tam nevidím neviem či nemám niekde zadať typ mikrofonu. Moholi by ste mi poradiť čo s tým mám robiť?
Chobot
30.01.08,09:31
dobrý deň. Stiahla som si do PC SKYPE kúpila mikrofón, reproduktor je zabudovaný v PC, ale mám problém v tom, že ja volaného počujem ale on mňa nie. Skúšala som nastaviť mikrofon cez štart a programy ale nikde to tam nevidím neviem či nemám niekde zadať typ mikrofonu. Moholi by ste mi poradiť čo s tým mám robiť?

K mikrofónu si určite dostala aj nejaký návod na inštaláciu. Pozri si to a postupuj podľa návodu. Možno treba nainštalovať ovládače (pre XP a VIstu by to ale malo ísť automaticky). Možno máš len vypnutý mikrofó - klikne vpravo dole na takú malú ikonku reproduktoru dvojklikom. Otvorí sa ti dialógové okno a tam pozri v nastaveniach, či máš zakliknutý mikrofón pre Záznam.

Alebo cez START> Ovládacie panely > Zvuk a zvukové zariadenia si poskúšaj preklikať nastavenia.

Ešte taká banalita - niektoré mikrofóny majú na ovládači hlasitosti taký malý vypínač - "MUTE", ktorým môžeš na chvíľu vypnúť mikrofón, keď nechceš, aby druhá strana počula, čo hovoríš. Nemáš to náhodou vypnuté?
Jurho
30.01.08,18:18
Tento istý problém tu už pred časom bol........
radil som .......a pomohlo......pozri toto - (tretí príspevok - Jurho)

http://www.porada.sk/t64633-problemy-so-sluchadlami.html

(tam to pomohlo..tak neviem.....)
Stefan2005
30.01.08,18:29
S týmto problémom som sa stretol aj u PC, ktorý si kúpil známy u veľkého operátora...
Problém bol celkom prozaický - neboli všetky vstupy na mikrofón zapojené (prepojené zo zvukovou kartou). Ak sú aj iné vstupy (v predu, vzadu) treba odskúšať všetky... Niektoré PC v záujme čo najnižšej ceny bývajú veľmi odľahčené a šetrí sa dokonca na každom kábliku.