Chilli
30.01.08,09:21
Potrebujem poradit: cudzinec (Irsko) prenajima na Slovensku nehnutelnost. Kde ma zdanovat tento prijem?
Marína
30.01.08,09:32
Potrebujem poradit: cudzinec (Irsko) prenajima na Slovensku nehnutelnost. Kde ma zdanovat tento prijem?
Na Slovensku. Zároveň si ho zahrnie do DP podávaného v Írsku(ak je jeho rezidentom). Ak má daňový domicil v inom štáte, DP podáva tam a zahrnie si do DP celosvetové príjmy. Ak je to Írska republika, daň započíta. Ak Spojené kráľovstvo VB a Severného Írska, príjmy vyjme zo zdanenia.
Chilli
31.01.08,14:40
Je daňovým rezidentom Írska. Takže ak som to spravne pochopila, príjem z prenájmu zdaní na Slovensku a následne pri podávaní priznania v Írsku si daň zaplatenú na Slovensku započíta? Dakujem.
Marína
31.01.08,15:23
Ešte doplním, že požiada príslušný DÚ v SR o Potvrdenie o zaplatení dane(Certification on tax payment). Ten bude dokladom pre priznanie príjmov v IR.
Chilli
31.01.08,18:58
Dakujem velmi pekne.
namornicka
01.02.08,00:46
ja mam ten isty problem, zijem a pracujem v USA, tu platim dane, ale zaroven mam trvaly pobyt na SK, a tu zaroven prenajimam byt....
takze aky typ DP mam podat. Predpokladam ze DP FO typ A ? mam obmedzenu danovu povinnost na SK alebo nie..