markopolo
30.01.08,09:32
Dobrý deň. Potreboval by som prosím pomôcť? Mal som som zavírený počítač tak som ho šiel sformátovať a preinštalovať Windows xp... 250G som mal rozdelene na C:50G D:100G E:100G... po formátovaní a nainštalovaní windowsu mi zmizlo E:100G. tak som to šiel ešte raz sformátovať ale dal som zlúčiť D: z C: a odvtedy mi sformátuje ale keď ma nabehnúť inštalaciaja windowsu tak mi výpise : „čteni disku chybne“
Charon
30.01.08,11:36
Akým programom ste rozdelili partíciu na časti?
A aký máte dôvod na rozdelenie HD na tri časti?
Jaguár
30.01.08,21:53
neuvádzaš či si na partícii E mal nejaké dáta. Pokliaľ máš dáta aj na "D", tak neviem, či máš v úmysle zmazať všetky svoje dáta, alebo len chceš preinštalovať samotný op. systém.
Ináč, na "C" ti je zbytočne nechávať až 50 GB, pretože pri prípadnom preinštalovaní op. systému prídeš o tých 50 GB dát na "C", takže by si ich musel nanovo tam umiestniť, stačilo by ti aj 20 GB a dať tam okrem op. systému len programy, ktoré by nefungovali po preinštalovaní op.systému, ak by si ich mal na "D", napr. tlačiareň, Nero, Microsoft Office. antivírus. program, internet. prehliadač a pod.
sa001
31.01.08,05:22
Ahoj, pri inštalácii ti ponúkne zrušiť oddiel, zruš oddiel ak tam nemáš dta o ktoré nechceš prísť a potom si vytvor nový oddiel , po nainštalovaní v správcovi zariadení/správa diskov dáš nepriradený disk formátovať a získaš späť kapacitu.Máš win v SK alebo AJ.
markopolo
31.01.08,08:53
Rozdelil som to pred formátovaním cez inštalačné cd win xp.
Disk som si rozdelil preto na tri časti aby keď mi spadne systém tak mi postačí naformátovať C: ale pri formátovaní C: mi zmizlo E: a pri odstránení D: mi už nechce nabehnúť inštalácia win a v rohu obrazovky mi píše: „chybny fteni disku“

nie ja ho chcem celí naformátovať a Win nanovo nainštalovať. potrebne údaje som si napálil aby som disk mohol dôkladne sformátovať.

Win mam v sj
Chobot
31.01.08,09:04
Rozdelil som to pred formátovaním cez inštalačné cd win xp.
Disk som si rozdelil preto na tri časti aby keď mi spadne systém tak mi postačí naformátovať C: ale pri formátovaní C: mi zmizlo E: a pri odstránení D: mi už nechce nabehnúť inštalácia win a v rohu obrazovky mi píše: „chybny fteni disku“

nie ja ho chcem celí naformátovať a Win nanovo nainštalovať. potrebne údaje som si napálil aby som disk mohol dôkladne sformátovať.

Win mam v sj

Na tvojom mieste by som začal úplne od začiatku. Teda zruš všetky partície, vytvor jednu, ak chceš, tak tých 50 GB (systém si to sám označí ako C: ). Zvyšok disku nechaj tak. Nainštaluj si WinXP. Potom, po inštalácia si cez Správcu diskov vytvor z tej zvyšnej časti HDD dve nové partície D: a E:.
markopolo
31.01.08,09:54
ale po formátovaní keď zreštartuje počítač tak mi nenabehne inštalácia win ale výpise mi: chybne cteni disku
Chobot
31.01.08,10:18
ale po formátovaní keď zreštartuje počítač tak mi nenabehne inštalácia win ale výpise mi: chybne cteni disku

Tak ešte skús default nastavenie BIOSu. Možno si si prepol disk do RAID módu.
Katabaticky
31.01.08,19:00
keeed ani reset biosu nepomoze zober disk a napoj na iny pocitac kde to poriesis cez spravu diskov ;)
markopolo
01.02.08,06:44
Ďakujem už mi ide...
Katabaticky
02.02.08,01:55
aj sa s nami podelis o to v com bol problem? a ako si ho vyriesil?
aj inym uzivatelom by sa to mohlo do buducnosti hodit ;)
markopolo
04.02.08,06:39
Asi bolo poškriabane alebo chybne cd s win xp lebo z druhého mi šlo všetko ako po masle...
Chobot
04.02.08,08:25
Asi bolo poškriabane alebo chybne cd s win xp lebo z druhého mi šlo všetko ako po masle...

Tak potom nie HDD nedokázal počítač prečítať, ale tá hláška „čteni disku chybne“ bola ohľadne inštalačného CD!!:eek:
RendezVouz
04.02.08,09:21
Podľa môjho názoru môžeš mať poškodené inštalačné CD. Ale nabudúce keď budeš rozdeľovať pevný disk stiahni si z internetu program Paragon Partition Magic 8.5 alebo Partition Magic 8.0. Obidva tieto programy slúžia na rozdelenie pevného disku do oddielov. Obidva programy sú len trial verzie.:)
Vlado.s
15.02.08,20:25
Podľa môjho názoru môžeš mať poškodené inštalačné CD. Ale nabudúce keď budeš rozdeľovať pevný disk stiahni si z internetu program Paragon Partition Magic 8.5 alebo Partition Magic 8.0. Obidva tieto programy slúžia na rozdelenie pevného disku do oddielov. Obidva programy sú len trial verzie.:)

Aký je dôvod sťahovania týchto programov, keď pri inštalácii Windowsu si môžeš disk rozdelit ako chceš. Tak načo tie programy? Uľahčia to nejako? Alebo sa nimi dá rozdeliť disk aj po ukončení inštalácie Windowsu?
fachman
16.02.08,14:40
Mne raz borec peinštal.PC,ale musel zobrať disk k nemu domov,zapoil na jeho PC,ak budem chcieť preinštalovať W XP,zasa ma to čaká a prečo ? ďakujem.
Chobot
17.02.08,17:39
Mne raz borec peinštal.PC,ale musel zobrať disk k nemu domov,zapoil na jeho PC,ak budem chcieť preinštalovať W XP,zasa ma to čaká a prečo ? ďakujem.

Mohol ti zobrať aj celý komp a doma ho nainštalovať, ale ľahšie pre neho bolo zobrať len disk. Alebo mohol u teba stráviť nejaké 2-3 hodinky inštaláciou, čo sa mu asi nechcelo.
Stevo5
28.02.08,11:44
Rozdelenie disku programom Partition Magic 8 je výhodnejšie ako z inštalačného CD - na diskoch s ktorými sa pracuje sa nestratia dáta. Môžem si teda meniť veľkosti diskov, prerozdeľovať miesto medzi nimi alebo vytvárať nové podľa potreby a neprídem o uložené dáta.
K programu je aj čeština čo umožňuje lepšiu orientáciu v programe. Pri práci program nepovolí (alebo výrazne upozorní) operácie pri ktorých by sa prišlo o dáta. Má aj mnoho ďalších funkcií - zmena súborového formátu, veľkosti clustera a pod.
Všetko je prehľadne graficky znázornené a užívateľ hneď vidí ako to bude vyzerať ak saprevedie to, čo nastavil. Až potom ak je spokojný dá príkaz - vykonať a zmeny sa prevedú v jednom alebo v niekoľkých krokoch automaticky.