Andrea.S.
30.01.08,10:34
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako je to s cudyím štátnym príslušníkom, pracujúcim na Slovensku? (zrejme tu má aj trvalý pobyt)
1) musí sa ísť sám zaregistrovať?
2) ako mu bude pridelené "rodné číslo" na základe ktorého budeme odvádzať poistné?

ďakujem
Pepa
30.01.08,09:37
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako je to s cudyím štátnym príslušníkom, pracujúcim na Slovensku? (zrejme tu má aj trvalý pobyt)
1) musí sa ísť sám zaregistrovať?
2) ako mu bude pridelené "rodné číslo" na základe ktorého budeme odvádzať poistné?

ďakujem
Prihlási ho zamestnávateľ, SP mu pridelí číslo, ktoré budete uvádzať vo výkaze. Pozor - iné číslo má v SP a iné v ZP.
STRELEC
30.01.08,09:38
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako je to s cudyím štátnym príslušníkom, pracujúcim na Slovensku? (zrejme tu má aj trvalý pobyt)
1) musí sa ísť sám zaregistrovať?
2) ako mu bude pridelené "rodné číslo" na základe ktorého budeme odvádzať poistné?
ďakujem
Je to príslušník EU? Tretia krajina (tj. mimo EU?)? Aká registrácia : sociálka a zdravotka?
Potom sa dá odpovedať.
Andrea.S.
30.01.08,11:51
Je to prislusnik Talianska, myslim zdravotna poistovňa nie je problem, ale čo Sociálna? aké podklady ma predložiť? Ma niekto skusenosti?
matiova
30.01.08,12:07
Pokiaľ viem tak ITALY je v EÚ. záleží na tom či daný zamestnanec má na Slovensku trvalý pobyt. Ak áno tak cudzinecká polícia mu pridelí rodné číslo a na základe R.Č. ho zaregistruješ na SP. Ide ešte o to kde bude miesto výkonu práce. Ak bude na SR a pracovník pôjde na služobnú cestu do zahraničia musíš požiadať SP o formulár E101.
Pepa
30.01.08,12:37
Pokiaľ viem tak ITALY je v EÚ. záleží na tom či daný zamestnanec má na Slovensku trvalý pobyt. Ak áno tak cudzinecká polícia mu pridelí rodné číslo a na základe R.Č. ho zaregistruješ na SP. Ide ešte o to kde bude miesto výkonu práce. Ak bude na SR a pracovník pôjde na služobnú cestu do zahraničia musíš požiadať SP o formulár E101.
No neviem, či je toto niečo nové - ale v mojom prípade bol postup takýto: SP - vyplniť RLFO bez vyplnenia rodného čísla - SP pridelí "rodné čislo", nič iné nebolo treba, ZP - prihlásenie na základe pracovnej zmluvy a po "odobrení" úradom pre dohľad mu bolo pridelené "číslo" pre zdravotnú poisťovňu.
Cudzinecká polícia ani jednému "z mojich" cudzincov rodné číslo nepridelila.
irma1
30.01.08,12:44
No neviem, či je toto niečo nové - ale v mojom prípade bol postup takýto: SP - vyplniť RLFO bez vyplnenia rodného čísla - SP pridelí "rodné čislo", nič iné nebolo treba, ZP - prihlásenie na základe pracovnej zmluvy a po "odobrení" úradom pre dohľad mu bolo pridelené "číslo" pre zdravotnú poisťovňu.
Cudzinecká polícia ani jednému "z mojich" cudzincov rodné číslo nepridelila.

A "mojej" cudzinke pridelila. Je to uvedené v doklade "Povolenie na pobyt". To je taká malá kartička ako OP. Ale "moja" cudzinka je občiankou Ukrajiny. Možno v tom bude ten rozdiel.
Pepa
30.01.08,12:52
No neviem, či je toto niečo nové - ale v mojom prípade bol postup takýto: SP - vyplniť RLFO bez vyplnenia rodného čísla - SP pridelí "rodné čislo", nič iné nebolo treba, ZP - prihlásenie na základe pracovnej zmluvy a po "odobrení" úradom pre dohľad mu bolo pridelené "číslo" pre zdravotnú poisťovňu.
Cudzinecká polícia ani jednému "z mojich" cudzincov rodné číslo nepridelila.
Upresním - "rodné číslo", na základe ktorého by sa mal prihlásiť v SP. SP pridelí svoje číslo.
Andrea.S.
30.01.08,13:45
kedže som takýto prípad ešte nemala, ak tu pracuje cudzinec potrebuje tu mať aj prechodný alebo trvalý pobyt?
zamako
22.03.08,07:43
A "mojej" cudzinke pridelila. Je to uvedené v doklade "Povolenie na pobyt". To je taká malá kartička ako OP. Ale "moja" cudzinka je občiankou Ukrajiny. Možno v tom bude ten rozdiel.

...nie je to v tom, že je z Ukrajiny, aj "môjmu" cudzincovi -Poliakovi pridelila cudzinecká polícia rodné číslo.
Len teraz riešim nezdaniteľnú časť základu dane....uplatňujem len alikvotnú časť - t.z. od udelenia povolenia na pobyt? Bolo udelené 10/2007, aj zamestnanie v SR je 10-12/2007 predtým v SR žil ale nepracoval....tak neviem:-(