evita81
30.01.08,11:50
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na § 52 ods. 39 zákona o dani z príjmov.
Účtujem firmu, ktorá nezahrnuje kurzové rozdiely z prepočtu majetku a záväzkov k 31.12. do základu dane od roku 2003.

V zmysle § 52 ods. 39 musia byť kurzové rozdiely z roku 2003 zahrnuté do základu dane najneskôr do 31.12.2007.

Týka sa to len spoločností, ktoré zahrnujú kurzové rozdiely od roku 2004 do základu dane, alebo sa to týka aj tej spoločnosti, ktorú účtujem t. j. ktorá kurzové rozdiely nezahŕňa do základu dane od roku 2003?
majecka
30.01.08,20:15
Dobrý deň,

aj ja účtujem firmu, ktorá nezahrňa kurzové rozdiely do základu dane od roku 2003. DP nám každý rok spracováva daňový poradca a aj tento rok - teda pri spracovaní DP za rok 2007, nezahrnul do základu dane kurzové rozdiely k 31.12.2007, ani žiadne doteraz nezahrnuté kurzové rozdiely. Podľa mňa môžete pokračovať v nezahrnovaní kurzových rozdielov aj pri podaní DP za rok 2007.
M. :)
chlupka
08.02.08,10:45
aj ja účtujem vo firme, kde nezahŕňame kurzové rozdiely do základu dane. Ale neviem či to robím správne. Kurozové rozdiely účtujem len mesačne a to z uhradených faktúr. Na konci roka so zahraničnými faktúrami nerobím vôbec nič. Je to správne????Monika :)
azla
08.02.08,11:05
aj ja účtujem vo firme, kde nezahŕňame kurzové rozdiely do základu dane. Ale neviem či to robím správne. Kurozové rozdiely účtujem len mesačne a to z uhradených faktúr. Na konci roka so zahraničnými faktúrami nerobím vôbec nič. Je to správne????Monika :)

Nie je to správne. Na konci roka sa prepočítajú zostatky záväzkov z faktúr v cudzej mene / ale aj pohl./ a zaučtuje sa kurzový rozdiel 563 alebo 663. No a tieto kurzové rozdiely ročné sa buď zahrňali alebo nezahrňali do základu dane, podľa toho ako sa učtovná jednotka rozhodla. Ak RKR nezahrňala do základu dane oznámila to na DÚ.