Tarif
30.01.08,12:39
Máte nejaké recepty na kuskus
mysimis
30.01.08,11:48
majka10
31.01.08,15:10
Posielam recept na šalát, ktorý žne úspechy u každého kto ho ochutná.

Šalát TABOULECH.

125 gr kus kusu zalejeme šťavou z dvoch citrónov a dvoma lyžicami olivového oleja (môže byť aj iný). Necháme odstáť asi 10 minút aby nasiakol. Potom osolíme(podľa chuti) a zalejeme vriacou vodou, len toľko aby bol kus kus zaliaty, zakryjeme a zase necháme odstáť.
Medzitým si nakrájame sušené paradajky, čierne olivy, dva strúčiky cesnaku, štyri jarné cibuľky aj s vňaťou, v zime použijeme normálnu cibuľu,všetko nakrájené na drobno a lyžicu pokrájanej čerstvej mäty.
Všetko spolu zmiešame. Môžeme konzumovať hneď, prípadne aj odležané a vychladené.
Tarif
01.02.08,08:29
Majka, dakujem Ti pekne, vyskúšam Tvoj recept.
Tarif
01.02.08,08:32
Miška, dakujem
Johanka
01.02.08,08:34
Posielam recept na šalát, ktorý žne úspechy u každého kto ho ochutná.

Šalát TABOULECH.

125 gr kus kusu zalejeme šťavou z dvoch citrónov a dvoma lyžicami olivového oleja (môže byť aj iný). Necháme odstáť asi 10 minút aby nasiakol. Potom osolíme(podľa chuti) a zalejeme vriacou vodou, len toľko aby bol kus kus zaliaty, zakryjeme a zase necháme odstáť.
Medzitým si nakrájame sušené paradajky, čierne olivy, dva strúčiky cesnaku, štyri jarné cibuľky aj s vňaťou, v zime použijeme normálnu cibuľu,všetko nakrájené na drobno a lyžicu pokrájanej čerstvej mäty.
Všetko spolu zmiešame. Môžeme konzumovať hneď, prípadne aj odležané a vychladené.
Pre koľko osôb je tých 125 g ? Ako dlho musí byť kuskus zaliaty ?
viktorviktor
02.02.08,16:40
aj tu sú kus-kusy - zeleninový, orechový a rybacie,

www podhajska-rk.szm.sk/popina/afrikas/afr0001.htm
Tarif
03.02.08,08:37
Dakujem, ale je by som chcela odskúšané recepty
zzmag
22.02.08,10:23
Zeleninovy kuskus:
olej,por, sampiony, masove papriky (cim farebnejsie), mrkva, kuskus a 2 dcl bieleho vina .. mnozstvo podla chuti.. cim viac zeleniny, tym lepsie:)
v jednej panvici oprazime na oleji por, cesnak na platky, nakrajane sampiony a masovu papriku (najlepsie ked je viac farieb) nakrajanu na pruzky. Ked je to vsetko makke zalejeme sojovou omackou, najlepsie sladkou. Zatial v druhom hrnci oprazime na oleji mrkvu (nastruhanu na platky skrabkou na zemiaky, vyzera to velmi efektne, cim sirsie platky, tym lepsie), posolime, nech sa to skor urobi, chvilu pockame, az ta mrkva zmakne, zalejeme asi 2dcl bieleho vina a vmiesame surovy kuskus.. podla potreby dolejeme vriacu vodu (vacsinou je pomer kuskus a voda 1:1), premiesame a nechame odstat. Kuskus ma byt sypky. POtom to vsetko zmiesame a mozme pridat uvarenu brokolicu.
Toto jedlo ma naucila kamoska portugalka a vsetkym neskutocne chuti.. Vysledok mozte podla chuti dochutit este sojovou omackou (najlepsie sladkou ) priamo na tanieri.
Dobru chut:)
Tarif
22.02.08,12:25
Dakujem za výborný recept
damati
02.03.08,08:13
Máte nejaké recepty na kuskus
Kliknite:
http://www.sanzdrave.cz/kuskus-couscous/
damati
02.03.08,08:21
Kliknite:
http://www.sanzdrave.cz/kuskus-couscous/
To je nejaký trapas, neviem ako sa ten otáznik súrne dostal k tomu príspevku. Ospravedlňujem sa!
damati
08.03.08,13:01
Máte nejaké recepty na kuskus
Čokoládovo-pomarančový kuskus

300ml plnotučného mlieka
4 lyžičky kakaa hlandského typu
2 lusky vanilky
6 lyžičiek cukor krupica
300g kuskus
2 pomaranče

Mlieko, kakao a rozpolené vanilkové lusky so semienkami dáme do hrnca a na miernom plameni zahrejeme. Pridáme kuskus a varíme 8-10 min., pokiaľ nevsiakne tekutina. Vyberieme vanikl. lusk a vyhodíme ho. Kuskus servírujeme na tanieri ozdobený kúskami pomaranča.
lujza.j
18.11.12,10:24
osky
19.11.12,04:08
tak tato priprava uvedena v pridanom linku je uplne zla!
pravdepodobne je to navod na instantny kuskus,i ked sa to tam nepise.
kuskus v maroku sa pripravuje rucne,na pare...je to zdlhave ale potom chuti uplne inak-teda tak ako ma.
uz som to pisala ale neviem v ktorej teme,ako sa to presne robi.
nahodou som sa to naucila prave od marokaniek,takze viem o com hovorim:-))
"zboznujem " tieto zrychlene navody,lebo potom ludia nechcu jest kuskus.
ani sa necudujem,takto pripraveny chuti ozaj zle.
osky
19.11.12,04:10
vyskusam postup-nasladko som este neskusala.uvidime ci to nebude len "voda"
Slayer666
19.11.12,08:25
V podstate vsetky taketo cudzie jedla su u nas take pseudo. Tiez nemam rad tieto pseudoexoticke veci. Az sa najem, tak prefotim z jednej knihy aj postup na poctivy kuskus aj recepty. Taktiez tofu asi nebude sucastou berberskej kuchyne.
Slayer666
19.11.12,18:40
Tak tu je ta slubena kapitola. Je to asi 30 stran z knihy Couscous and Other Good Food from Morocco, tiez vydavanej pod nazvom Moroccan Cuisine, autorkou je Paula Wolfert, ktora tam stravila vela rokov. Najdete tu podrobny popis toho, ako sa robi pravy kuskus z krupice z tvrdej psenice a asi dva tucty tradicnych marockych receptov.

http://www.mediafire.com/view/?5blzg3vavji7vog

Ak by ste si chceli tu knihu zakupit, na abebooks sa da zohnat pouzita za cca. 10€.
KatarinaNR
19.11.12,18:55
a kde ten kuskus dostať kúpiť? aj v tescu?
kukučka
19.11.12,19:09
V obchodoch zdravej výživy.
Slayer666
19.11.12,19:44
a kde ten kuskus dostať kúpiť? aj v tescu?

Instantny aj v Tescu, krupicu z tvrdej psenice len v biopredajnach, aj to neviem ci vo vsetkych a asi len v BA. Tu v KE som to myslim nevidel, ale nejak extra som ani nehladal, takze mozno dostat.