dusana
30.01.08,13:52
Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi poprosiť o radu. Na školení bolo povedané ak mal za rok 2007 niekto DoVP a bola nu zrazená z toho zrážková daň, môže sa mu vrátiť len v prípade, že si podá daňové priznanie.Čo v takom prípade, že mám zamestnanca v TPP a mal v iných firmách DoVP, doniesol mi potvrdenie o príjme, v jednom potvrdení mal zrazenú riadnu daň, pretože jeho príjmy boli vyššie ako 5000,- Sk tie mu zarátam, ale na druhom potvrdení mal zrazenú zrážkovú daň lebo jeho príjmy boli nižšie ako 5000,-Sk. Ak mu budem robiť RZD prirátam k jeho príjmu príjem z dohody kde mal zrazedé preddavky a príjem kde mal zrážkovú daň nie. Chcela by som vedieť, ak by si podal daňové priznanie mohol by si prirátať aj dohodu kde mal zrazenú tú zrážkovú daň a vrátila by sa mu?
Ďakujem za skorú odpoveď
Dušana
Tweety
30.01.08,12:53
Dobrý deň,
chcela by som Vás veľmi poprosiť o radu. Na školení bolo povedané ak mal za rok 2007 niekto DoVP a bola nu zrazená z toho zrážková daň, môže sa mu vrátiť len v prípade, že si podá daňové priznanie.Čo v takom prípade, že mám zamestnanca v TPP a mal v iných firmách DoVP, doniesol mi potvrdenie o príjme, v jednom potvrdení mal zrazenú riadnu daň, pretože jeho príjmy boli vyššie ako 5000,- Sk tie mu zarátam, ale na druhom potvrdení mal zrazenú zrážkovú daň lebo jeho príjmy boli nižšie ako 5000,-Sk. Ak mu budem robiť RZD prirátam k jeho príjmu príjem z dohody kde mal zrazedé preddavky a príjem kde mal zrážkovú daň nie. Chcela by som vedieť, ak by si podal daňové priznanie mohol by si prirátať aj dohodu kde mal zrazenú tú zrážkovú daň a vrátila by sa mu?
Ďakujem za skorú odpoveď
Dušana
Áno.
jankasm
30.01.08,13:03
Súhlasím, zrážková daň by sa mu mohla vrátiť podaním DP, ale len v tom prípade, že by mu naozaj v tom DP vyšlo tú daň vrátiť.
Pretože, píšeš, že je u Vás zamestnaný, predpokladám, že jeho príjem bol do roka viac ako výška odpočítateľnej položky. A preto je otázne, že aj keby si napr. uplatnil odpočet poistiek do výšky 12000,-, plus odpočítateľnú položku 95616,-, či mu v DP vyjde vrátiť viac dane, ako tú, čo zaplatil u Vás zo zamestnania. Môže byť, že má napr. manželku na MD, v tom prípade by mu to možno vyšlo. ;)
Pretože ak mu tú zrážkovú daň vrátiť nevychádza, tak by to nemalo význam.
janaGT
05.02.08,11:09
ak som mala dohodára na 2 mesiace v roku 2007, treba mu poslať Potvrdenie o príjmoch .... alebo iné tlačivo?
Tweety
05.02.08,11:27
ak som mala dohodára na 2 mesiace v roku 2007, treba mu poslať Potvrdenie o príjmoch .... alebo iné tlačivo?
Áno. Potvrdenie o príjmoch....
janaGT
05.02.08,12:15
veľká vďaka
piškotka
06.02.08,10:27
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či tie potvrdenia musím posielať doporučene alebo stačí formou obyčajného listu?
KvetkaK
06.02.08,10:34
Záleži od Teba. Ale keď pošleš doporučene, tak máš aj naozaj doklad o tom že si to poslala.
piškotka
06.02.08,10:40
Ďakujem za takú rýchlu odpoveď.
Olgica
12.02.08,06:52
Chcem sa uistiť. Mali sme študenta dohodára. Nedali sme mu podpísať vyhlásenie. zarobil 3430,-/mesiac (robil 2 mesiace). strhla sa mu zrážková daň celkom 1303,-.mohol by si podať DP a daň mu celú vrátia?
A neviete kedy budú na stránke drsr tlačivá daň.priznaní na r.2007? Ďakujem
Andyke
13.02.08,03:23
Áno , keď podá DP typ A, tak sa mu vráti zrážková daň. Tlačivá DP za r. 2007 sú na stránke drsr.
Uľa
13.02.08,08:40
Ja sa chcem spýtať, na dohodára, ktorý u nás pracoval dva mesiace a mal podpísané vyhlásenie. Keďže sa mu nestrhávala žiadna daň, tak tento príjem z dohôd pôjde do riadku 01? (v januári mal príjem 6000 a vo februári 3000) a v riadku 06 bude 15936.-? Ďakujem
Antonia1
13.02.08,08:47
Ja sa chcem spýtať, na dohodára, ktorý u nás pracoval dva mesiace a mal podpísané vyhlásenie. Keďže sa mu nestrhávala žiadna daň, tak tento príjem z dohôd pôjde do riadku 01? (v januári mal príjem 6000 a vo februári 3000) a v riadku 06 bude 15936.-? Ďakujem
Áno.
SilviaS
13.02.08,09:25
Dobrý den!:)
Chcem sa opýtať mi máme u nás vo firme dve dievčatá brigádničky,ktorým
celý rok bola strhávala zrážková daň a ja im budem robiť ročné zúčtovanie
dane a chcem sa opýtať môže im dá daň byť vrátenáááá????
Vďaka pekne poradákom za rady Silvia:)
katkaj
13.02.08,09:31
Dobrý den!:)
Chcem sa opýtať mi máme u nás vo firme dve dievčatá brigádničky,ktorým
celý rok bola strhávala zrážková daň a ja im budem robiť ročné zúčtovanie
dane a chcem sa opýtať môže im dá daň byť vrátenáááá????
Vďaka pekne poradákom za rady Silvia:)

Zrážková daň nevstupuje do RZD. Pokiaľ mali celý rok len zrážkovú daň a chcú ju zmeniť na preddavkovú tak sa to dá len ak si podajú Daňové priznanie. Vtedy im pri uplatnení odpočítateľnej položky bude vrátená
SilviaS
13.02.08,09:33
Takže to mám chápať tak ak si nebudú podávať daňové priznanie sami
tak im nemôže byť zrážková daň byť vrátenáááá????
Je to správne???
Takže ani ročné zúčtovanie dane im nemám robiť a ked nemali podpísané
vyhlásenie???
katkaj
13.02.08,09:39
Takže to mám chápať tak ak si nebudú podávať daňové priznanie sami
tak im nemôže byť zrážková daň byť vrátenáááá????
Je to správne???
Takže ani ročné zúčtovanie dane im nemám robiť a ked nemali podpísané
vyhlásenie???


V RZD sa "rieši" len preddavková daň. Pokiaľ chcú zrážkovú daň vrátiť tak nech si podajú DP a tam si uplatnia nezdaniteľnú časť a daň sa im vráti.
Ak si DP nepodajú tak daň sa im nevráti, nakoľko zrážková daň sa považuje za vysporiadanú
SilviaS
13.02.08,09:44
Ďakujem Vám dievčatá za pomoc!
Ešte raz vďaka Silvia:)