Norča
30.01.08,13:18
Ahojte,
poraďte prosím v tejto veci:
obstarali sme jazdené auto na zmluvu o úvere.
Vystupujú tam:
1. veriteľ: GE Money
2. klient: my
3. dealer: sprostredkovateľ /bazár/
Dealerovi sme zaplatili 50% akontáciu a poplatok za preverenie auta.
V zmluve o úvere je dohodnuté druhú polovicu platiť veriteľovi + úrok + havarijné poistenie v rovnomerných mesačných splátkach 24 mesiacov.
Podľa mňa to nie je lízing, lebo sa nejedná o nájom s dojednaným právom kúpy prenajatej veci a doba trvania je menej ako 60% doby odpisovania.
Potvrďte mi prosím, či sa jedná o obyčajný nákup na splátky. Je k tomu aj záložná zmluva v prospech veriteľa. V TP sme my ako držiteľ a veriteľ ako vlastník. Účtovala by som to ako obstaranie majetku cez dlhodobé záväzky.
správne?
Tweety
30.01.08,12:20
Ahojte,
poraďte prosím v tejto veci:
obstarali sme jazdené auto na zmluvu o úvere.
Vystupujú tam:
1. veriteľ: GE Money
2. klient: my
3. dealer: sprostredkovateľ /bazár/
Dealerovi sme zaplatili 50% akontáciu a poplatok za preverenie auta.
V zmluve o úvere je dohodnuté druhú polovicu platiť veriteľovi + úrok + havarijné poistenie v rovnomerných mesačných splátkach 24 mesiacov.
Podľa mňa to nie je lízing, lebo sa nejedná o nájom s dojednaným právom kúpy prenajatej veci a doba trvania je menej ako 60% doby odpisovania.
Potvrďte mi prosím, či sa jedná o obyčajný nákup na splátky. Je k tomu aj záložná zmluva v prospech veriteľa. V TP sme my ako držiteľ a veriteľ ako vlastník. Účtovala by som to ako obstaranie majetku cez dlhodobé záväzky.
správne?
Nejedná sa o finančný lízing.
Norča
30.01.08,12:37
Vďaka Tweety.