Gretta
30.01.08,14:36
Mili poradaci, prosim pomozte:
Mam problem, na ktory mi kazdy radi inak.
21.12.2007 som predala auto zo zivnosti (auto bolo v obchodnom majetku, zatial 1 rok odpisovane) na s.r.o. Bohuzial na Policii som bola zmenu zapisat az 11.1.2008.
Velmi by som potrebovala odpisy na toto auto uplatnit na s.r.o., ale neviem ci je to mozne, lebo existuju dva nazory:
a) ak som auto pouzila na podnikatelske ucely v s.r.o. uz v obdobi od 21.12. do 31.12.2007, mozem si odpis za rok 2007 uplatnit na s.r.o. (a zmena technicaku az v januari nie je podstatna pre danove ucely)
b) kedze som na Policii zmenu nahlasila az 11.1. 2008 a az vtedy mi dali novy technicak, odpis v s.r.o. na auto sa moze uplatnit az za rok 2008 (kedze neboli splnene "vsetky nalezitosti, ktore su potrebne na zacatie odpisovania")

Obidva nazory pritom pochadzaju z Danoveho riaditelstva (neoficialne). Tak a to si mam vybrat a riskovat ??
Neviete mi s tym niekto poradit, kde teda tie odpisy patria ??
dakujem velmi pekne ...trpezlivo budem ocakavat vase reakcie
a mimochodom :kde je napisane, ze ak je cena auta pri prevode na s.r.o. vyssia ako 20% ZI, tak je potrebny nejaky posudok ??? aky posudok ??kto robi taketo posudky ??

dakujem velmi pekne
greta
Orsz
30.01.08,13:45
Mili poradaci, prosim pomozte:
Mam problem, na ktory mi kazdy radi inak.
21.12.2007 som predala auto zo zivnosti (auto bolo v obchodnom majetku, zatial 1 rok odpisovane) na s.r.o. Bohuzial na Policii som bola zmenu zapisat az 11.1.2008.
Velmi by som potrebovala odpisy na toto auto uplatnit na s.r.o., ale neviem ci je to mozne, lebo existuju dva nazory:
a) ak som auto pouzila na podnikatelske ucely v s.r.o. uz v obdobi od 21.12. do 31.12.2007, mozem si odpis za rok 2007 uplatnit na s.r.o. (a zmena technicaku az v januari nie je podstatna pre danove ucely)
b) kedze som na Policii zmenu nahlasila az 11.1. 2008 a az vtedy mi dali novy technicak, odpis v s.r.o. na auto sa moze uplatnit az za rok 2008 (kedze neboli splnene "vsetky nalezitosti, ktore su potrebne na zacatie odpisovania")

Obidva nazory pritom pochadzaju z Danoveho riaditelstva (neoficialne). Tak a to si mam vybrat a riskovat ??
Neviete mi s tym niekto poradit, kde teda tie odpisy patria ??
dakujem velmi pekne ...trpezlivo budem ocakavat vase reakcie
a mimochodom :kde je napisane, ze ak je cena auta pri prevode na s.r.o. vyssia ako 20% ZI, tak je potrebny nejaky posudok ??? aky posudok ??kto robi taketo posudky ??

dakujem velmi pekne
greta

Posudok sa odporúča, ak sa jedná o predaj majetku medzi spriaznenými osobami. Inak nie.
KvetkaK
30.01.08,13:50
Už si mala odpovedané aj v inej téme.
Gretta
30.01.08,22:22
KvetkaK dakujem velmi pekne za odpoved ohladom posudku.
Nevies mi prosim odpovedat aj na zvysok mojho vyssiespomenuteho problemu, a to, kde si mozem uplatnit odpisy auta, kedze predaj auta bol v roku 2007 ale jeho prepis na policii az v januari 2008 ????
dakujem
Gretta
03.02.08,15:24
Problem sme doriesili v teme "Odpis automobilu - 12/2007".pozrite tam.
dakujem.
Anja111
03.02.08,15:29
Zoltán Kovács
03.02.08,15:53
Podľa mňa auto sa stalo majetkom sro dňom podpísania kúpnej zmluvy.
Pre účely odpisovania je smerodajný nasledovný §:

§ 22
Odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku
(1) Odpisovaním sa na účely tohto zákona rozumie postupné zahrnovanie odpisov z hmotného majetku a nehmotného majetku do daňových výdavkov, ktorý je účtovaný1) alebo evidovaný podľa § 6 ods. 11 a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Postup pri odpisovaní hmotného majetku je určený v § 26 až 28 a nehmotného majetku v odseku 8, ak nejde o hmotný majetok a nehmotný majetok vylúčený z odpisovania podľa § 23.