rena79
30.01.08,14:16
Ahojte! Chcela by som vedieť kde v MS3 sa dá spraviť výpis tých podnikateľov, ktorým sme za rok 2007 uhradili cez pokladňu sumu vyššiu ako 100 000 SK. Potom ich treba nahlásiť na DÚ. Dnes je posledný termín, poprosím niekoho zdatného, aby som to nemusela robiť ručne doklad po doklade! Ďakujem!!!!
VladoaKatka
30.01.08,13:19
mimotemyDnes sa ale namakáš, je posledný deň.
rena79
30.01.08,13:34
Díky, to už viem, ale ja potrebujem radu, kde sa to v MS3 dá spraviť rýchlo!!!
Olgica
30.01.08,13:57
Nemám síce MS3 ale robím to ručne, stručne. Zo všetkých došlých fa si vyselektujem FO a potom už len vytlačím konkrétne úhrady nad 100tis. konkrétnym FO.
Ľuba
30.01.08,19:51
Účovníctvo - tlačové zostavy - prehľadové zostavy - Ohlasovacia povinnosť. Pokiaľ máš v adresári pri adrese zaškrtnuté FO a zadaný kód príslušného DÚ - tak to funguje.
Rozalka
30.01.08,20:05
Nemám síce MS3 ale robím to ručne, stručne. Zo všetkých došlých fa si vyselektujem FO a potom už len vytlačím konkrétne úhrady nad 100tis. konkrétnym FO.
Nestačí konkrétne úhrady nad 100 tis, ak má 17x6000, tiež sa oznamuje!
Pru
31.01.08,18:05
A kde zistím kod príslušného daň. úradu? A fyzické osoby - ako zistím, okrem s.r.o. asi všetci?
Rozalka
31.01.08,20:43
A kde zistím kod príslušného daň. úradu? A fyzické osoby - ako zistím, okrem s.r.o. asi všetci?
Ak má za SK "1", to sú fyzické osoby.
Kód a adresy daňových úradov a miestnu príslušnosť podľa obcí prikladám.
Ak sú PSČ v mestách podľa ulíc nesprávne (v prípade viacerých daňových úradov v jednom meste, je to prevzaté zo stránky DRSR)
Okrem s.r.o. môžu byť aj iné právnické osoby (napr. a.s.)

Poznámka: skratky CNV a OVE sú skratky operátorov, ktorí údaje nahrávali do PC
8alle
31.01.08,21:03
Ak má za SK "1", to sú fyzické osoby.
Kód a adresy daňových úradov a miestnu príslušnosť podľa obcí prikladám.
Ak sú PSČ v mestách podľa ulíc nesprávne (v prípade viacerých daňových úradov v jednom meste, je to prevzaté zo stránky DRSR)
Okrem s.r.o. môžu byť aj iné právnické osoby (napr. a.s.)

Poznámka: skratky CNV a OVE sú skratky operátorov, ktorí údaje nahrávali do PC

Ty sa vôbec nezdáš, kde na to chodíš?mimotemy
Paula
31.01.08,21:11
Všetko je na webe. Stačí ísť na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) , vpravo je modré pole a voľba "zistenie miestnej príslušnosti". Zadať meno a adresu ......;)
Pru
01.02.08,07:54
Ďakujem veľmi pekne, skúsila som to tam zadať, ale aj tak mi vypíše, že nie sú také fyzické osoby. Ja som to ručne robila, ale skúšam, či mi to neurobí soft, nechce to robiť. Ď
Ľuba
01.02.08,09:50
Takže ešte raz:
Na karte FO treba zaškrtnúť políčko FO a zadať kód daňového úradu, napr. 685.
Potom pridáš adresu Daňového úradu, ktorý bude mať na adresnej karte zadaný kód 685 a nezaškrtnuté políčko FO. Ja som to robila v 10.91-ke a fungovalo.