vanilka
30.01.08,14:25
som uz zufala mam kopec blockov kde nie je uvedene ICO iba DIC , je potrebne ho tam doplnit? ak ano kde je mozne ziskat ho okrem netu?
Muška
30.01.08,13:33
Muška
30.01.08,13:34
a IČO získaš na www.zrsr.sk, alebo www.orsr.sk
rodina1
31.01.08,12:33
Dobrý deň, chcela by som reagovať na problematiku chýbajúceho ICDPH. Podľa našej účtovníčky sme na všetky originál faktúry, na ktorých chýbalo ICDPH museli toto doplniť a následne dať opečiatkovať dodávateľovi. Je to problém, lebo za minulý rok sme mali takýchto faktúr dosť a od niektorých dodávateľov už nedostávame tovar. Kde by som sa dočítala, že doplnenie údaja je podmienené opečiatkovaním od dodávateľa? Nestačí, keď naše chýbajúce ICDPH doplním ručne? ďakujem
Johanka
31.01.08,13:44
Je tu kopec tém okolo pečiatok - žiadny zákon neprikazuje používanie pečiatky. Ostatné k povinným údajom nájdeš v priložených linkoch.
b.breza
01.02.08,07:21
IČO (identifikačné číslo organizácie) je povinný dodávateľ uvádzať na dokladoch podľa § 47 zák. č. 455/1991 Zb. - živnostenský zákon,
DIČ (daňové identifikačné číslo) podľa § 31 ods.11 zák.č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov
IČ DPH (identifikačné číslo pre daň z prid. hodnoty) podľa zák.č. 222/2004 Z.z. o DPH (pre fakt. § 71)
Ak dostanem do rúk doklad, ktorý nemá príslušné "ičá" listom pošlem fotokópiu a žiadam o opravu podľa prísl. zákona a zaslanie správneho dokladu. A od tohto dodávateľa sa mi viac táto chyba nestane.
IČO a DIČ musia byť na dokladoch vždy. Ak je platiteľ DPH tak aj IČ DPH.
Paula
01.02.08,07:30
Dobrý deň, chcela by som reagovať na problematiku chýbajúceho ICDPH. Podľa našej účtovníčky sme na všetky originál faktúry, na ktorých chýbalo ICDPH museli toto doplniť a následne dať opečiatkovať dodávateľovi. Je to problém, lebo za minulý rok sme mali takýchto faktúr dosť a od niektorých dodávateľov už nedostávame tovar. Kde by som sa dočítala, že doplnenie údaja je podmienené opečiatkovaním od dodávateľa? Nestačí, keď naše chýbajúce ICDPH doplním ručne? ďakujem



tu je moja staršia skúsenosť s chýbajúcim id. číslom:

http://www.porada.sk/311320-post11.html