mrkht74
30.01.08,15:45
Dobry den.
Registrujem, ze od urciteho mesacneho prijmu sa ma znizovat nezdanitelne minimum (NM). Osobne som zarabal v roku 2007 cca 60.000,- mesacne. Z tohoto prijmu zivim manzelku na rodicovskej a jedno dieta.
Moje otazky su:
1/ znizovalo sa mi NM kazdy mesiac, alebo sa to spravi pri rocnom
zuctovani ?
2/ ak sa mi NM znizovalo kazdy mesiac, nedojde pri rocnom zuctovani k jeho
dorovnaniu na plnu vysku vzhladom k tomu, ze z toho zivim celu rodinu ?
3/ Ak by moje rocne zuctovanie malo skoncit tak, ze za mna si budem moct
uplatnit len ponizene NM a za manzelku v plnej vyske, tak sa mi to zda
dost nespravodlive, nakolko keby sme moj prijem rozratali na dvoch tak by
urcite nepresahoval ani pri jednom spominanu hranicu na znizovanie NM.

Na internete som nenasiel ziadne info, ktore by mi vysvetlili tento problem takze sa rozpisujem tu. Sorry.
ekopo
30.01.08,14:48
Dobry den.
Registrujem, ze od urciteho mesacneho prijmu sa ma znizovat nezdanitelne minimum (NM). Osobne som zarabal v roku 2007 cca 60.000,- mesacne. Z tohoto prijmu zivim manzelku na rodicovskej a jedno dieta.
Moje otazky su:
1/ znizovalo sa mi NM kazdy mesiac, alebo sa to spravi pri rocnom
zuctovani ? Pri RZ
2/ ak sa mi NM znizovalo kazdy mesiac, nedojde pri rocnom zuctovani k jeho
dorovnaniu na plnu vysku vzhladom k tomu, ze z toho zivim celu rodinu ?
3/ Ak by moje rocne zuctovanie malo skoncit tak, ze za mna si budem moct
uplatnit len ponizene NM a za manzelku v plnej vyske, tak sa mi to zda
dost nespravodlive, nakolko keby sme moj prijem rozratali na dvoch tak by
urcite nepresahoval ani pri jednom spominanu hranicu na znizovanie NM.

Na internete som nenasiel ziadne info, ktore by mi vysvetlili tento problem takze sa rozpisujem tu. Sorry.
Zákon je zákon. Malé info aj tu: http://www.porada.sk/t68355-suhrn-2007-a.html
Zoltán Kovács
30.01.08,14:50
Dobry den.
Registrujem, ze od urciteho mesacneho prijmu sa ma znizovat nezdanitelne minimum (NM). Osobne som zarabal v roku 2007 cca 60.000,- mesacne. Z tohoto prijmu zivim manzelku na rodicovskej a jedno dieta.
Moje otazky su:
1/ znizovalo sa mi NM kazdy mesiac, alebo sa to spravi pri rocnom
zuctovani ? Nezdaniteľná čiastka sa neznižuje počas mesiacov práve preto, že nevieme o koľko treba znižovať. Je to závislé od celkového ročného príjmu. Preto je veľká pravdepodobnosť, že nakoniec budeš mať nedoplatky na daniach.
2/ ak sa mi NM znizovalo kazdy mesiac, nedojde pri rocnom zuctovani k jeho
dorovnaniu na plnu vysku vzhladom k tomu, ze z toho zivim celu rodinu ? TO, že živíš rodinu z jedného platu nikoho "nezaujíma"
3/ Ak by moje rocne zuctovanie malo skoncit tak, ze za mna si budem moct
uplatnit len ponizene NM a za manzelku v plnej vyske, tak sa mi to zda
dost nespravodlive, nakolko keby sme moj prijem rozratali na dvoch tak by
urcite nepresahoval ani pri jednom spominanu hranicu na znizovanie NM.

Na internete som nenasiel ziadne info, ktore by mi vysvetlili tento problem takze sa rozpisujem tu. Sorry.

Je to nespravodlivé, ale to je tá "milionárska" daň, ktorú pociťuje stredná vrstva a nie skutočný milionár.:rolleyes: Vďaka našej "múdrej" vláde, a ich sociálnemu cíteniu. :D
Andyke
30.01.08,14:53
mrkht74
30.01.08,15:06
no nedoplatok mat nebudem, nakolko si uplatnim manzelkine NM, ale nastve to cloveka, lebo ak by sme obaja zarabali po SKK 30 tis. celkovy rocny bruto prijem by bol rovnaky, ale obidvaja by sme si mohli uplatnit 100% NM. neviem sice ci by standardne manzelkine odvody napokon nesposobili, ze by sme sa dopracovali k rovnakemu netto prijmu ako to vyjde teraz ked je na rodicovskej.