ewiatko
30.01.08,17:26
ja viem,ze prijem z Anglicka sa tu rozoberal vela krat,ale moj problem som tam nenasla.

Viem,ze prijmy z VB su vynate,takze ich len priznam a nic viacej neriesim. No tyzden som pracovala vo VB pre agenturu a tam mi dan nestrhli,lebo som tam bola iba na leto,takze usudili ze zarobim menej ako 5200 libier (v dalsej robote mi uz dan strhavali).Cize mi bola vyplatena mzda v hrubom. Tento prijrm teda musim na Slovensku zdanit alebo aj jeho sa tyka vynatie a nikoho netrapi ze nebol zdaneny?

A este jedna otazka. chyba mi vyplatna paska za posledny tyzden roboty.Mozem priznat len orientuacnu sumu? a pokial ano, budem potom musiet dalsi rok priznat pripadny rozdiel medzi priznanym prijmom a skutocnym. alebo len priznam tento rok orientacny prijem a dalsi rok uz s tym nic nerobim?

Dakujem za odpoved.
Marína
30.01.08,17:06
1. Príjmy zo SKVBaSI sú zo zdanenia vyňaté, základ dane(príjmy mínus odvody) uvedieš v DP typ A na r. 46. Zrazená daň sa v DP neuvádza.
2. Potrebuješ nejaké potvrdenie o príjmoch, ak nemáš všetky výpl. pásky. Zamestnávateľ bol povinný ti vydať P45. Kontaktuj ho, nech ti to potvrdenie pošle. Orientačné príjmy uvádzajú do DP tí daňovníci, ktorý majú zdaňovacie obdobie iné ako 1.1-31.12., čo síce je aj prípad SKVBaSI, ale ako sama píšeš, ty si na prelome rokov nepracovala. Viď ZoDP § 45 ods.2
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.
Marína
01.02.08,12:16
ewiatko Posledná návšteva: Dnes 11:34 AM
Stačila ti moja odpoveď?
ewiatko
01.02.08,16:50
takze ak som dobre pochopila. nezdaneny prijem uvedeiem spolu s tym, co mi bol zdaneny a jednoducho nevadi,ze vo VB zdaneny nebol. a kedze som pracovala len cez leto,nemozem uviest len orientacny prijem za ten jeden tyzden,ale musim si zohnat o nom doklad.

dakujem velmi pekne za odpoved.
india
15.02.08,12:28
Dobry den! Myslim, ze moja otazka bola uz zvacsa zodpovedana v predchadzajucich, predsa by som to este radsej overila, kedze fakt rozne som sa ohladom toho docitala na internete. Pracovala som vo Velkej Britanii cca 4 mesiace, od februara do maja, odvadzala som Tax a National Insurance. Ked bolo v Anglicku rocne zuctovanie dane, vacsinu dane mi vratili spat. Kedze medzi Slovenskom a Velkou Britaniou existuje zmluva na eliminaciu dvojiteho zdanenia a robi sa to metodou vynatia prijmov, znamena to, ze z tych prijmov, co boli zarobene v zahranici nebudem musiet odvadzat dan ani v pripade, ked tie prijmy vlastne neboli zdanene vo Velkej Britanii? Cele sa len ako keby vyskrtne z priznania?? A kedze som pracovala prave v tom prelomovom obdobi, aj po nej ( april, maj), mam teda jednu P60, co vlastne sa vztahuje na dobu do 6. aprila (cca). Mozem teda obdobie, co som pracovala po tejto dobe zdokladnovat vyplatnymi paskami?
Dufam, ze som aspon tak-tak v obraze, pokial nie, prosim, usmerte ma, co nie je spravne. Dakujem krasne vopred.