jtatiana21
30.01.08,19:05
Mam taku malu dilemu. Moj stvormesacny syn si zacal cmulat prstek. Zacalo to asi pred mesiacom. Rastu mu zubky a prvy je uz vonku. Este je prilis malicky na to aby si vedel dat, sam cumlik do pusy a tak neviem, ci by som ho mala od toho odnaucovat okamzite, alebo trosicku pockat. Viem, ze cmulanie na prsteku ho upokojuje a vacsina odbornikov momentalne neodporuca oducanie, ale tiez nechcem mat s tym problemy az bude starsi. Tak neviem, vie niekto poradit?
daria29
30.01.08,20:32
mam vnucika ,ma 4 mesiace, uz ma 2 zubky.stale si cmulkal prsty, ba aj celu pesticku, ,no ako by ste chcela odnaucit cmulat prsty?jedine mu dat rukavicu,ale teraz si az tak necumle ,davame mu casto do ruky rozne mensie ,meksie hrklavky.cumel vobec nechce, tak naco ho ucit.a lekar-kazdy povie nieco iné.prestane sam.budte zdraví.
Tinika
03.02.08,13:19
Ahoj. Môj brat keď bol malý, tiež cmúľal prst na ruke a keď sme ho to chceli odnaučiť, nepomáhalo ani to že sme mu na palec dali korenie, proste sme skúsili všetko. A cmúľanie mu trvalo dosť dlho, už chodil do školy a pri telke si zobral svojho obľúbeného plyšáka a schoval sa za neho, aby ho nikto nevidel že cmúľa. A jedného dňa, keď sme povedali že už je veľiký na plyšáka a on už uznal že je fakt veľký, rozlúčil sa s ním a s tým prestalo aj cmúľanie. Toť moja skúsenosť, ale asi som ti nepomohla.:o
matuma
03.02.08,14:08
Cmúľanie palca je vec veľmi individuálna. Môj starší syn mal cumlík a v 3 rokoch ho zahodil lebo už bol na cumlík veľký. Lenže mladší syn si v tom období cmúľal palec a starší síce cumeľ zahodil, ale vymenil ho za palec podľa bratovho vzoru. Skúšali sme všetko možné ale skončilo to až v školskom veku nosením zubného strojčeka. Mladší nastúpil do škôlky vo veku 3 rokov a za krátku chvíľu si už palec nesmúľal. Bez akejkoľvek snahy o odúčanie.Takže je to veľmi, veľmi individuálne.
jtatiana21
03.02.08,23:12
No ja to zatial tak nechavam, snad ho to prejde, aj ked by som bola omnoho radsej keby v tej puse mal cumlik. Ten mu mozem zobrat, ale ruku mu neodrezem. Viem, ze vacsinou s tym deti v skolskom veku prestanu, ale zubky su tym uz poznacene.
Mimochodom raz som videla uz aj taku 20 rocnu kozu na autobusovej zastavke z palcom v puse, bolo to priam nechutne, tak snad az do takeho extremu nezajdeme.