sky59
31.01.08,07:23
Dobry den, rad by som poziadal o pomoc v tejto "zamotanej" veci:

Ja som byvaly druhy manzel exmanzelky. Ta momentalne zije s druhom a dvomi jej detmi v rodinnom dome kdem maju vsetcia trvaly pobyt. Ja mam s exmanzelkou iba dceru, ta bude mat v aprili 18rokov. Syn exmanzelky z jej prveho manzelstva v juni konci vysoku skolu a teda bude uz zarobkovo cinny, mozno nezamestnany po vzore matky?

Od r.1999 platim vyzivne na dceru 3000SKK. Vyzivne na jej 24r. syna ma 1500SKK. Exmanzelka nepracuje. NAvyse pobera pridavky na deti 1050SKK.

Teraz si podala na zvysenie vyzivneho na 7000SKK. Dcera v mieste bydliska chodi na strednu skolu.

Moje majetkove pomery su take, ze zijem v 5rocnom 4izbovom nezariadenom byte, mam 5r auto nizsej strednej triedy. Moj cisty mesacny prijem je asi 45000SKK.
Mam na ucte aj nejake usetrene peniaze, radovo do 400000SKK.

Ich pomery su take, ze ziju vo velkom poschodovom rodinnom dome,kam sa prestahovali pred rokom a pol, maju dve auta, odhadujem ze ich cena spolu je vyssia ako mojho auta. Druh exmanzelky je podnikatelom, nemam tusenia, ze ake ma danove priznanie, zrejme nizke, ucelove na tento pripad. Stav uctov netusim, mozno by bola zaujimava hodnota firmy?
Ziju spolu uz viac ako 3 roky, a teda sa to da povazovat uz za spolocny majetok?

Klucovym bodom mojho "problemu" je skutocnost, ze pri rozdeleni BSM som 3izbovy byt opustil ja, vtedy za symbolicku hodnotu 100000SKK, pretoze viac udajne nemali, ale to je dnes jedno. Tento byt, kde exmanzelka uz nema ani trvaly pobyt dnes ona prenajima. Samozrejme, ze tento prijem v navrhu nespomina, s najvacsou pravdepodobnostou je to "nacierno". Byt je vo vylucnom osobnom vlastnictve exmanzelky 1/1.

Chcem sa spytat, ze ci sa mam odvolat na pojednavani na tuto skutocnost, pripadne aj na to, ze ak nema peniaze, tak nech byt preda - vsak tak radia urady ak by sla ziadat o podporu.

Viem ze tam je aj jej syn, ten vsak za 5 mesiacov uplne zmeni svoj status a uz nebude relevantny pre pomery v rodine a ak ano, tak iba v moj prospech. Je mozne sa na toto uz teraz odvolavat? Alebo je to len velmi dobre nacasovane zo strany exmanzelky?

Zaroven chcem povedat na pojednavani, ze ak by dcera nastupovala na VS, v co dufam, nemam najmensi problem jej 7000SKK davat, pretoze je rozumna a mame velmi dobry vztah, dnes samozrejme "poznaceny" tymto dianim, pretoze vzdy bola dcera "nastrojom" exmanzelky v takychto a podobnych situaciach.

Chcem "ponuknut" 5000SKK s tym, ze to povazujem za naozaj opravnenu poziadavku,
za danych okolnosti.

Neviem, ze co z toho, co som tu uviedol, mozem a mam povedat na pojednavani aby som nevyzeral ako blbec a aby som si "nepritazil".

Mozem uz na tomto pojednavani ziadat do rozsudku, ze od aprila budem vyzivne posielat na ucet dcere, ktory som jej zriadil uz pred 3mi rokmi a kde jej pravidelne este posielam 600SKK? Samozrejme, ze dcere kupujem este aj oblecenie, nie vsetko, a kazdy druhy rok sme spolu na dovolenke, vzdy letecky niekde pri mori. MAm aj toto spomenut alebo aj to sa obrati proti mne?