b.breza
31.01.08,08:30
V dobe registrácie firma uplatnila odpočet 23 % DPH zo zásob nakúpených pred registráciu.
Teraz zásoby vyraďuje ako nepotrebné, nepoužiteľné.
Môžete mi poradiť, čo s DPH?
Dopočítam DPH, v akej výške 23% alebo 19 %? Poradíte mi ja odvolávku na §§ zákona ?
Ďakujem.
Jana Acsová
31.01.08,08:01
Aby bolo možné navrhnúť akékoľvek riešenie je nevyhnutná informácia týkajúca sa sposobu vyradenia zásob.

Ako idete zásoby vyraďovať?
- predajom,
- darom,
- likvidáciou,
- bezodplatným dodaním pre zamestnancov, na osobnú spotrebu ...
Akým spôsobom budete dokladovať vyradenie zásob?

Nie každé vyradenie je nevyhnutne spojené s dodanením. V prípade škody napríklad k dodaneniu nedochádza.
b.breza
31.01.08,08:18
Vyradenie bude likvidáciu
Jana Acsová
01.02.08,07:27
Zdokladujte, preukážte ... prípadný výťažok zo zberných surovín zdaňte.
zltalienka
08.02.08,08:32
Ake doklady potrebujem, pokial chcem zasoby vyradit likvidaciou z dovodu nepouzitelnosti (stare nahradne diely)?
Staci doklad zo zbernych surovin? Alebo treba este nieco?
83gene
20.11.12,09:40
Dobry den, mame na sklade zasoby ktore su poskodene a aj take co su na sklade uz roky lebo ich nikto nechce kupit. Chceme ich odviest do srotu.
1. Musime najprv urobit inventarizaciu celeho skladu na to aby sme urcite zasoby mohli vyradit? Ci staci len rovno spisat likvidacny protokol? Inventarizaciu robime len raz rocne.
2. Velmi casto sa stava ze sa zasoby poskodia v sklade, doteraz sme taketo zasoby drzali cely rok, na konci roka sme ich dali do srotu. Teraz nam to skladove priestory neumoznuju. Mozeme ich do srotu posielat napriklad mesacne? Aby sme sa ich zbavili.
Stefan2005
20.11.12,09:51
Vyradenie a likvidáciu nepotrebných a nepoužiteľných zásob možno robiť kedykoľvek v priebehu roka...
(... aspoň pri inventarizácii máte menej roboty :))
83gene
20.11.12,17:01
A vyradeniu zasob musi predchadzat inventarizacia skladu? Pripadne inventarizacia len druhov zasob z ktorych chceme vyradzovat? Alebo len jednoducho vyradit zvolene zasoby?
KEJKA
20.11.12,17:14
1.protokol s položkovým zoznamom bude stačiť.
2.môžete
83gene
20.11.12,18:01
Dakujem krasne za vase rady:)