sara
14.03.05,19:31
Prosím, ako by ste viedli skladovú evidenciu v second hande, keď tovar sa nakupuje na kg, ale predáva sa na kusy. Akým spôsobom zapísať tovar na karty , v kg alebo v ks?
anka1
15.03.05,08:19
Prosím, ako by ste viedli skladovú evidenciu v second hande, keď tovar sa nakupuje na kg, ale predáva sa na kusy. Akým spôsobom zapísať tovar na karty , v kg alebo v ks?
Zaujímavá otázka :) S tým som sa ešte nestretla, ale poďme na to logicky. Tovar nakupuješ v kg. Predávaš ho v ks. Mala by si ho (podľa mňa) rozpočítať na ks. Napr.: 1kg = 50 ks, 1 ks = 20 dkg. Na sklad by som to prijala v ks a aj tak by som to zo skladu vydávala. Do príjemky by som si poznačila koľko to bolo v kg a koľko to je v ks.
Zita5
15.03.05,08:24
Zaujímavá otázka :) S tým som sa ešte nestretla, ale poďme na to logicky. Tovar nakupuješ v kg. Predávaš ho v ks. Mala by si ho (podľa mňa) rozpočítať na ks. Napr.: 1kg = 50 ks, 1 ks = 20 dkg. Na sklad by som to prijala v ks a aj tak by som to zo skladu vydávala. Do príjemky by som si poznačila koľko to bolo v kg a koľko to je v ks.

Anka dobre na to ideš , prakticky podľa mňa sa to ani iným spôsobom nedá robiť .Lebo neviem si predstaviť ako by odpisovala v kg . Teda viem , to ale by niekedy išla na cifri napr . 0,02 kg. Neviem kto by asi tak vážil jeden pulover .
jess
15.03.05,08:27
náhodou som sa s tým vážením v sekáči stretla .... a trenky ma vyšli na 15,-SKK :D a rifle na 80,-SKK:D, ale bolo to asi pred 8 rokmi.
anka1
19.04.05,08:37
Prosím, ako by ste viedli skladovú evidenciu v second hande, keď tovar sa nakupuje na kg, ale predáva sa na kusy. Akým spôsobom zapísať tovar na karty , v kg alebo v ks?
Sara, prosím Ťa aký máš doklad o kúpe tovaru? Jeden kolega potrebuje poradiť ohľadom fungovania sekáču. Ako sa to robí? Ak sa nakupuje od FO a niej eo tom doklad. Robí sa nejaká kúpna zmluva?
urs
19.04.05,10:27
Zaujímavá otázka :) S tým som sa ešte nestretla, ale poďme na to logicky. Tovar nakupuješ v kg. Predávaš ho v ks. Mala by si ho (podľa mňa) rozpočítať na ks. Napr.: 1kg = 50 ks, 1 ks = 20 dkg. Na sklad by som to prijala v ks a aj tak by som to zo skladu vydávala. Do príjemky by som si poznačila koľko to bolo v kg a koľko to je v ks.
Neviem si to predstaviť pri rôznych druhoch a velkostiach tovaru v jednom mechu. V podstate máš dobrý nápad ale prakticky sa to robí určite ináč. Vzhľadom na to že niektoré veci sú nepredajné a vieš to hneď pri rozbalení mechu.
anka1
19.04.05,11:08
Neviem si to predstaviť pri rôznych druhoch a velkostiach tovaru v jednom mechu. V podstate máš dobrý nápad ale prakticky sa to robí určite ináč. Vzhľadom na to že niektoré veci sú nepredajné a vieš to hneď pri rozbalení mechu.
Máš nejaké skúsenosti so sekáčom? Rada by som sa poučila.
mirisko
31.05.05,07:50
Ahoj práve otváram sekond hand a tiež som nespala nad otázkou ako to evidovať. Takže vyložím mech, vyradím nepredajné kusy, cena za kg : počet kusov. Môžem to tak urobiť? Moja ekonómka to tiež nevie, lebo doteraz nič také nerobila. Načo do ceny započítam tovar, ktorý rovno hodím do koša? Poradí mi niekto ako viesť teda tu skladovú kartu tovaru? A ako to hádžete do kasy? Stačí len rozdeliť dámske,pánske,decké a k tomu len cenu? Ono možno vyjde cena na kus 25 sk, ale jedno tričko z toho mechu predám za 50 sk a druhé za 15 sk. Ďakujem.
mirisko
31.05.05,08:12
PROSíM?????????!!!!!!!!! AKO SI PREČíTAM PRíSPEVKY, Už SOM Z TOHO ZúFALA, LEBO TO NEVIEM NAJSŤ. NAPR. SARA, PRISPEVKY 59, AKO SI ICH PREČíTAM? PRI MOJOM MENE JE 1 PRISPEVOK A NEVIEM SA K NEMU DOSTAŤ.KAM PRíPADNE SMEROVAŤ SVOJE OTAZKY AK NIEČO NEVIEM OTVORIŤ ALEBO NAJSŤ. ĎAKUJEM
adam
31.05.05,09:14
PROSíM?????????!!!!!!!!! AKO SI PREČíTAM PRíSPEVKY, Už SOM Z TOHO ZúFALA, LEBO TO NEVIEM NAJSŤ. NAPR. SARA, PRISPEVKY 59, AKO SI ICH PREČíTAM? PRI MOJOM MENE JE 1 PRISPEVOK A NEVIEM SA K NEMU DOSTAŤ.KAM PRíPADNE SMEROVAŤ SVOJE OTAZKY AK NIEČO NEVIEM OTVORIŤ ALEBO NAJSŤ. ĎAKUJEM
Všetky svoje príspevky nájdeš takto: Klikneš na svoj nic mirisko, zvolíš zobraziť profil a tam klikneš na všetky prískevky od mirisko. Rovnako pri ostatných členoch.
Pekný deň.......:)
adam
31.05.05,09:20
Ahoj práve otváram sekond hand a tiež som nespala nad otázkou ako to evidovať. Takže vyložím mech, vyradím nepredajné kusy, cena za kg : počet kusov. Môžem to tak urobiť? Moja ekonómka to tiež nevie, lebo doteraz nič také nerobila. Načo do ceny započítam tovar, ktorý rovno hodím do koša? Poradí mi niekto ako viesť teda tu skladovú kartu tovaru? A ako to hádžete do kasy? Stačí len rozdeliť dámske,pánske,decké a k tomu len cenu? Ono možno vyjde cena na kus 25 sk, ale jedno tričko z toho mechu predám za 50 sk a druhé za 15 sk. Ďakujem.
Robila som to rovnako. Skladové karty som neviedla, dávala som všetok tovar do pradaja. V kase treba rozčleniť na viacero položiek, daňovákom to nestačí na 3 skupiny. Ja som mala 10 tovarových skupín napr. nohavice, tričko-mikina,
blúzka-košela, vetrovka.......atď. Invetúru som robila kusovú. Napr. blúzky 10*50, 30*85, 40*150, kusy a cena museli sedeť....asi tak v kocke.....
Pekný deň......:)
hanulla
31.05.05,12:55
Robila som to rovnako. Skladové karty som neviedla, dávala som všetok tovar do pradaja. V kase treba rozčleniť na viacero položiek, daňovákom to nestačí na 3 skupiny. Ja som mala 10 tovarových skupín napr. nohavice, tričko-mikina,
blúzka-košela, vetrovka.......atď. Invetúru som robila kusovú. Napr. blúzky 10*50, 30*85, 40*150, kusy a cena museli sedeť....asi tak v kocke.....
Pekný deň......:)
Sesterka si otvorila pred 3 mesiacmi sekáč a tiež ma toto žerie a neviem ako nato.
Ked si neviedla skladové karty a všetko išlo do predajne podľa čoho si potom robila inventúru. -kusy a cena museli sediet -- z čím sedieť ??
Nemohla by si to bližšie objasniť. Určite by ti boli vdačný viacerí.
Ak ma niekto s tym skusenost nech poradí. Začo budeme vdačný..:)
adam
31.05.05,13:24
Sesterka si otvorila pred 3 mesiacmi sekáč a tiež ma toto žerie a neviem ako nato.
Ked si neviedla skladové karty a všetko išlo do predajne podľa čoho si potom robila inventúru. -kusy a cena museli sediet -- z čím sedieť ??
Nemohla by si to bližšie objasniť. Určite by ti boli vdačný viacerí.
Ak ma niekto s tym skusenost nech poradí. Začo budeme vdačný..:)
Pokúsim sa, i keď sekáč už nemáme zopár rokov. Doviezla som tovar. Vo vreci bolo 100 tričiek za 500.-sk. 5ks som hneď pre poškodenie vyradila. Zostalo ich 95ks a tie som si ocenila: 50ks budem predávať po 80,- ....
20ks po 95.-......25ks po 100,- Predavačky mali 1 zošit, Príjem tovaru, kde som tričká zapísala, oni prebrali, podpísali. Čo s čím muselo sedieť? Klasická fyzická inventúra. Stav v predajni : 50 tričiek v hodnote 4000,- Tržba z predaja je 4400,-. Takže príjem tovaru bol 8400,- z toho predané je za 4400
tovar v predajni je 4000, spolu 8400,- Fyzická inventúra je OK.
Sezónny tovar so zabalila do krabíc so zoznamom, čo v nich je aj s vyčíslenou hodnotou tovaru, zapísané v zošite ako sezónny tovar. Ak sa nejaký tovar vyraďoval, tiež som mala na to zošit a tam to bolo všetko zapísané a zo stavu odmínusované.
Ak ešte môžem a budem vedieť poradiť, vďačne........Pekný deň.....:)
mirria
12.06.05,06:36
Adamka,
jedna otázka pre Vás:
- mňa by ešte zaujímalo, prečo ste s so second handom prestali?

Otázka pre ostatných:

Má niekto skúsenosti napr. s internetovým predajom?
Aké sú legislatívne podmienky pre elektronický obchod, hoci aj pre second hand.
Ďakujem za odpoveď/e.

Mirria
adam
12.06.05,07:45
[QUOTE=mirria]Adamka,
jedna otázka pre Vás:
- mňa by ešte zaujímalo, prečo ste s so second handom prestali?


Skončili sme ešte v r.2000. Dôvod? Boli sme v prenájomných priestoroch cca.
150m2. Podarilo sa nám kúpiť vlatné priestory, ale tam sme mali iný zámer a preto sme sekáč zrušili. Nebolo to z dôvodu, že sa to nevyplácalo......:) Ak môžem ešte poradiť, nikdy neberte tovar 2.triedy. Ja som brala len Super luxusa oplatilo sa......V druhej triede je veľa nepredajných vecí a v triedenom je i veľa nových a značkových vecí.....:)
Príjemný deň.......:)
mirria
12.06.05,10:58
Ďakujem za super rýchlu odpoveď.:)
Ja som v štádiu uvažovania, ale že budem robiť len s extra triedou, to mi bolo jasné hneď.
Nakoľko sa chystám na materskú, rozmýšľala som o internetovom predaji. Kvôli času, troche peňazí navyše a prípadne pre dáke skúsenosti. Neskôr by som videla, či je to v mojich silách a v záujme zákazníkov.

Inak ďakujem všetkým za túto tému, lebo nemám potuchy, kde by som sa niečo konkrétne k tomuto druhu obchodu dozvedela.

Mirria
ondrejvla
12.06.05,11:12
Miria, ja navrhujem skladovú evidenciu tak, ako to už tu bolo naznačené:

pri nákupe hneď roztriediť tovar, oceniť a zapíš si, koľko je čoho. Tak si to daj aj v cenách do kasy. Už vtedy by si mala vedieť približnú maržu- príklad nákup vreca za - 500,- Sk, výzisk mimo odpadu 1200,- Sk, vieš hneď, či ti to pokryje réžiu. Ale to neznamená, že keď ten tovar tak oceníš, že ho aj tak predáš. Určite budeš ešte robiť znižovanie cien. V skladovej evidencii pre účtovníctvo by si mala mať tovar v nákupných cenách - t.j. napr. 7 vriec á 500,- Sk, celkom sklad 3500,- Sk.
Pre predajňu a pre predavačku ( predpokladám, že budeš mať zamestnanca, keďže čakáš bábätko) musíš mať ceny ocenené! Vieš, dôveruj, ale preveruj! Tak odporúčam jej dať do predajne tovar len taký, ktorý už bude prebratý a ocenený! Vtedy vieš, že tam máš - 35 tričiek á 20,- Sk, 8 ks á 80,- Sk.... a ak nemáš skladový program, urob si to v exceli, jednu inventúru daj predavačke a jednu budeš mať ty. Tržby z predaja ti musia súhlasiť na inventúru. Prípadne zníženie hneď preceníš v tabuľke a vieš na čom si. Toľko môj postreh. Ak ma ešte niečo napadne, dopíšem.
durisovad
12.06.05,13:17
Ja som mala pred casom podobny problem, nebolo to oblecenie, ale naradie do obrabacich strojov. Bolo toho par tisic kusov roznych velkosti. Jednotkovu cenu sme urobili tak, ze sme cenu dodavky vydelili poctom nakupenych kusov - to bola cena skladova. Predavalo sa tak, ako sa dalo, to znamena nieco za viac, nieco za menej. Trzba sa uctovala podla faktur a odpis 132 podla jednotkovych cien, cize stale rovnako. Inventura vzdy krasne sedela a bol z toho celkom slusny zisk.
mirisko
13.06.05,08:49
Ahoj všetci. Tiež to chcem otvoriť a samozrejme som sa zamerala na lux tovar. Napr. pánske košele sú ako nové, ale jeden kus ma vyjde na 150 SK bez benzinu, 1 predavačky, bez nájmu atď. To všetko sa tam predsa musí zohľadniť pri výslednej cene. Ale ako mám predať košeľu aj keď vyzerá ako nová keď všade sú po 140 Sk. Nechápem kde nakupujú tak značkový tovar tak lacno. Ja potrebujem iba na náklady vyrobiť 28 000 Sk, ale už som to doma 2 x preceňovala a stále mi to nevychádza. Niektoré kusy už aj mne pripadajú dosť drahé na sekáč. A teď bábo raď. Vraj veľkosklady lux tovar za super ceny ani nemajú stránky a sú pre vyvolených. Jedna pani mi chcela dať kontakt za 10 000.-Sk Vraj sa to tak robí. Vážne?http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
mirria
13.06.05,16:54
No nepotešili ste mne Marečku. Kontakt za 10 tis. Sk na veľkoobchod? To je čo zač? Veď aj oni žijú z predaja, alebo zo známych? Divné. Máme sa na čo tešiť! Nechcela si iba dáko privyrobiť?:eek:
Teraz som pozerala do jedného cenníka a tam sú pánske košele 1 tr./extra za 130 Sk, tipujem 1 kg. Tak odkiaľ tá cena 1 ks za 150,- SK?
mirisko
15.06.05,06:00
mirria, záleží kde nakupuješ. Ja som dlho zháňala adresu, dlho som chodila tovar len obzerať. Nakupujem v zahraničí, 1 kg/600 Sk ( v prepočte). Takže pánske košele (látka ako mramorová bavlna perf.materiál) 1 kg = 4 kusy. Vlastne 1,2 kg ale dajme tomu 4 ks. Čiže 600:4=150. Ale už som našla aj za 450 Sk celkom dobrý tovar v CR.
mirria
15.06.05,17:50
Aha,
ja som si bola tiež obzrieť, iba BA. A musím priznať, že trochu to bol šok, napr. ako sa skladuje netriedený tovar. Tam by som chcela vidieť inventúru!
Do Čiech sa zatiaľ nechystám, i keď jeden nevie, uvidíme aké budú prvé zásielky zo SR.
Zároveň z vyššie uvedeného vyplýva, že nízke ceny, nízka kvalita. Ale 600 kg/1kg to už je riadna cena. No, čo už.

A ešte otázka na ostatných: Má niekto skúsenosti s internetovým obchodom? Ak by to frčalo z domu. Už som sa pýtala, no nik mi neodpovedal.

Ďakujem vopred :)
Janka*
08.06.06,16:26
Ahoj,
no ja som sa presne o tejto skladovej evidencii bavila s jednou pani, co ma second-hand (aj kamenny obchod aj internetovy) a ona mi povedala, ze predava klasicky na kasu + faktury (internet!).. A sklad.evidenciu vedie v kilach, raz za mesiac urobi inventuru = zvazi co ma + spocíta za kolko sa predalo.. A z toho si vypocita, kolko kg sa predalo a za aku cenu a urobi si vydajku = inventuru..
Zatial jej to tak frci v pohode par rokov, tak to tak zrejme moze tiez byt :)
PS: Co potrebujete vediet ohladom internetoveho obchodu??