Martin Mocko
31.01.08,10:21
Ahojte.
Potrebujem pripojit staru tlaciaren s LPT portom k laptopu, ktory ma iba USB porty. Kupil som kabel USB to LPT a pripojil. Ale nechce to fungovat. Stale vypisuju XPcka chybu, ze je chybny port tlaciaren... Neviete to nahodou niekto rozchodit?

Dik
GABO
31.01.08,10:10
Mno ja mam s tým skúsenosti také, že záleží od typu tlačiarne a tej redukcie. Ja osobne som to po mnohých úskaliach rozbehal, ale nie k spokojnosti (tlačiareň tlačila nezmyselné znaky a pod). Preto som neskôr ak to bolo možné radšej zakupil LPT port normálne do PCI pozície na základnej doske (klasická karta z výstupom LPT) no a tie fungujú bez problémov ;).
Martin Mocko
31.01.08,14:35
Mno ja mam s tým skúsenosti také, že záleží od typu tlačiarne a tej redukcie. Ja osobne som to po mnohých úskaliach rozbehal, ale nie k spokojnosti (tlačiareň tlačila nezmyselné znaky a pod). Preto som neskôr ak to bolo možné radšej zakupil LPT port normálne do PCI pozície na základnej doske (klasická karta z výstupom LPT) no a tie fungujú bez problémov ;).

Tlaciaren mam OKIDATA 4W a kabel od firmy Gembird. Ked to aj pripojim, tak laptop tlaciaren najde a aj pyta od nej driver. Ale problem vidim skor porte. Tam pri nastaveni tlaciarne je moze pouzit iba porty LPT, COM alebo USB - virtual printer - a pri kazdom z nich vyhlasuje chybovu hlasku o tom, ze sa mu ten port nepaci. Nepotrebujem nejaky soft na to? Som aj hladal na nete, ale vyrobca kabla ma driver na kabel iba pod WIN98... Pri XP by to malo asi funguvat plug and play...
duficek
31.01.08,14:41
pyta si od nej driver - driver sa uspesne nainstaloval?
viem ze niektore tlaciarne HP mali problem ked bol dlhy USB kabel, ma viac ako 1,5m ? (nemusi to s tym ale suvisiet)
Martin Mocko
01.02.08,12:50
pyta si od nej driver - driver sa uspesne nainstaloval?
viem ze niektore tlaciarne HP mali problem ked bol dlhy USB kabel, ma viac ako 1,5m ? (nemusi to s tym ale suvisiet)

Jasne - driver na tlaciaren je nainstalovany a nevyhlasuje ziadnu chybu, pokial nedam vytlacit skusobnu stranu (alebo hocico ine cez tlaciaren) - az potom zisti, ze je chybny port. A kabel...tak nad touto otazkou som sa dobre pobavil..pripada mi to ako otazka z "Aj mudry schybi" ... ale mas pravdu - kabel ma 1,8 m :)))
GABO
01.02.08,14:30
Predpokladám, že dĺžkou kábla to nebolo že? ;)
Katabaticky
02.02.08,02:14
ale ma pravdu niektore HP mali problem s kablami dlhsimi 1,5 m
pripadne niektore typy z rady 1x vyzadovali svetielkujuci kabel... :D:D:D

ps: prispevok bez stipky ironie vsetko som myslel vazne
Braňo
02.02.08,04:54
Kúp si tento kábel a máš po probléme.
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=3728293
zihos
09.06.08,17:46
Prosim vas chlopi a bude to fachat aj na Windows Vista. btw ten link Brano ktory si uviedol je na velkoobchod a tam na kusy nepredavaju
diry
09.06.08,18:15
Skús cez replikátory portov - podľ typu NB, ale je to drahšie: http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cls=spresenttrees&strid=2284&orderby=sipprice1
jojom
11.06.08,10:05
Osobne by som sa na to vykašlal a kúpil by som laserovú tlačiareň s USB pripojením. Výhody: rýchla tlač, nie sú už tak drahé ako boli a toner nezasychá. Mám tlačiareň za 4000 Sk a som s ňou spokojný.
Dobroslava
16.07.08,19:17
Osobne by som sa na to vykašlal a kúpil by som laserovú tlačiareň s USB pripojením. Výhody: rýchla tlač, nie sú už tak drahé ako boli a toner nezasychá. Mám tlačiareň za 4000 Sk a som s ňou spokojný.
Dobrý večer, nevie mi niekto poradiť?
Mám tlačiareň HP. Chcel som si vytlačiť nejaké dokumenty, nenastavil som sa však na aktuálnu stránku, ktorú som chcel vytlačiť, a tak mi začalo tlačiť všetko. Tlačiareň prestala tlačiť /dal som pokyn na zrušenie tlače dokumentov /. Teraz však keď chcem vytlačiť nejaký dokument, nejde s tlačiaňou ani pohnúť. Dám pokyn "tlačiť" - tlačiareň je pripravená na tlačenie, ale nevytlačí ani jednu stránku. Už som skúšal hádam všetko, od pozastavenia tlače až po odstránenie tlačiarne.už dva dni mi vypisuje, že sa tlačiareň odstraňuje a stále nič, vie niekto poradiť?
Chobot
17.07.08,06:28
Dobrý večer, nevie mi niekto poradiť?
Mám tlačiareň HP. Chcel som si vytlačiť nejaké dokumenty, nenastavil som sa však na aktuálnu stránku, ktorú som chcel vytlačiť, a tak mi začalo tlačiť všetko. Tlačiareň prestala tlačiť /dal som pokyn na zrušenie tlače dokumentov /. Teraz však keď chcem vytlačiť nejaký dokument, nejde s tlačiaňou ani pohnúť. Dám pokyn "tlačiť" - tlačiareň je pripravená na tlačenie, ale nevytlačí ani jednu stránku. Už som skúšal hádam všetko, od pozastavenia tlače až po odstránenie tlačiarne.už dva dni mi vypisuje, že sa tlačiareň odstraňuje a stále nič, vie niekto poradiť?

Dala si odstrániť tlačovú úlohu alebo odstrániť tlačiareň? Odstránením a znovu nainštalovaním tlačiarne by sa to malo opraviť. Resetovala si už PC?
lino1234
17.07.08,08:01
k tej USB-LPT redukcii: videl som na trhu dva druhy. Jeden bol plnohodnotny LPT podporujuci ECP aj EPP a druhy bol vlastne ani nie poriadny LPT, ponukal iba tlacovu sluzbu a zastrkaval sa priamo do tlaciarne, nemal klasicke 25-pinove rozhranie ako LPT.
Stevo5
17.07.08,12:03
Dobrý večer, nevie mi niekto poradiť?
Mám tlačiareň HP. Chcel som si vytlačiť nejaké dokumenty, nenastavil som sa však na aktuálnu stránku, ktorú som chcel vytlačiť, a tak mi začalo tlačiť všetko. Tlačiareň prestala tlačiť /dal som pokyn na zrušenie tlače dokumentov /. Teraz však keď chcem vytlačiť nejaký dokument, nejde s tlačiaňou ani pohnúť. Dám pokyn "tlačiť" - tlačiareň je pripravená na tlačenie, ale nevytlačí ani jednu stránku. Už som skúšal hádam všetko, od pozastavenia tlače až po odstránenie tlačiarne.už dva dni mi vypisuje, že sa tlačiareň odstraňuje a stále nič, vie niekto poradiť?

Tak ako radil chobot -
skús sa s tým odstránením tlačiarne pohrať, musí to ísť odobrať zo systému, potom vymazať zo systému všetky adresáre čo zostali po tlačiarni mechanicky ju odpoj, reštart a následne ju pripoj a nainštaluj. Malo by to pomôcť.
Surehand
17.07.08,13:55
Kúp si tento kábel a máš po probléme.
(odkaz som musel zmazať, keďže nemám potrebný počet príspevkov)
S týmto káblom mám dobré skúsenosti, doteraz s ním nebol problém, dávam ho bežne zákazníkom, ktorí sa nechcú vzdať svojej starej tlačiarne. Čo sa týka fungovania pod Vistou, tam je to skôr otázka ovládačov na tlačiareň. Nedávno som inštaloval zákazníkovi jednu staršiu Canonku na nový PC, pripojenie bolo riešené taktiež pomocou tohto kábla, problém bol, že na webe výrobcu tlačiarne neboli dostupné ovládače pre Vistu ku konkrétnemu modelu. Napriek tomu sa to ale podarilo rozchodiť. To už je potom ale otázka "šťastia", či pod Vistou pôjdu aj staršie ovládače.
Dobroslava
22.07.08,20:16
Tak ako radil chobot -
skús sa s tým odstránením tlačiarne pohrať, musí to ísť odobrať zo systému, potom vymazať zo systému všetky adresáre čo zostali po tlačiarni mechanicky ju odpoj, reštart a následne ju pripoj a nainštaluj. Malo by to pomôcť.
OK, ďakujem za odpovede, vyskúšal som hádam všetko, odstrániť všetky tlačové úlohy, napokon aj odstránenie tlačiarne - odstraňovalo mi to hádam 3 dni /samozrejme som mal PC vypnutý/, ale napokon po hádam 3 dňoch mi vypísalo, že tlačiareň je pripravená na tlač ... Tak dlho by to hádam nemalo trvať - však? A to si dovolím tvrdiť, že programové vybavenie a všetko okolo toho mám celkom slušné, čo sa týka výkonu - takže neviem.