StanleyIpkiss
31.01.08,10:22
Ahojte vsetci, dnes som narazil na tuto stranku, ked som dal do googlu Vysoky krvny tlak...a tak sa aj rovno opytam na vas nazor...
Vcera som bol u doktorky a namarala mi 130/90 tlak teda vysoky... ale ona to nebrala tak tragicky ako moja mama...Mam 24 rokov...tak podla vas je to velky problem ? Co s tym mam robit ? Dakujem za odpovede :)
anklar
31.01.08,10:07
Ahojte vsetci, dnes som narazil na tuto stranku, ked som dal do googlu Vysoky krvny tlak...a tak sa aj rovno opytam na vas nazor...
Vcera som bol u doktorky a namarala mi 130/90 tlak teda vysoky... ale ona to nebrala tak tragicky ako moja mama...Mam 24 rokov...tak podla vas je to velky problem ? Co s tym mam robit ? Dakujem za odpovede :)

Môžeš byť pokojný :). Lekárka vie, prečo to nebrala tragicky. Normál je 120/80. Pod stresom ti vyskočí aj častejšie. Odborníci na Porade by ti mohli o tom rozprávať. :)
evina
31.01.08,10:12
Ahojte vsetci, dnes som narazil na tuto stranku, ked som dal do googlu Vysoky krvny tlak...a tak sa aj rovno opytam na vas nazor...
Vcera som bol u doktorky a namarala mi 130/90 tlak teda vysoky... ale ona to nebrala tak tragicky ako moja mama...Mam 24 rokov...tak podla vas je to velky problem ? Co s tym mam robit ? Dakujem za odpovede :)

Ja mám celoživotne nízky tlak a akonáhle vojdem do ordinácie vždy mi namerajú vysoký. Hovorí sa tomu aj choroba bielych plášťov....
Možno si sa ponáhľal, možno si mal obavy z vyšetrenia...
Aknazuz
31.01.08,10:56
Musíš si meranie viac krát zopakovať a pokiaľ bude pretrvávať, potom ho lekárka bude riešiť.
katkaj
31.01.08,10:58
Kedže máš len 24 rokov tak to moc normálne nie je. Asi by bolo dobré skúsiť si merať tlak častejšie či to nebolo len nejaké jednorázové zvýšenie tlaku pod stresom alebo niečo podobné. Pokiaľ to bude dlhodobejšie tak sa pýtaj na komplexnejšie vyšetrenie. Príčin môže byť niekoľko.

Tiež som v tvojom veku začala mať vysoký tlak a prešla som všetkými možnými vyšetrenia, kde zistili že som zdravá ako rybička ;) Ale kedže sa mi v tom období začala zväčšovať štítna žľaza tak to pripisovali tomu. Odvtedy beriem tabletky na tlak a chodím každé tri mesiace na interné vyšetrenie či sa niečo nezmenilo.
Bionda
01.02.08,12:53
Naozaj záleží či si bol v kľude alebo išiel po schodoch a pod.
Niekedy stačí, že je človek celkovo v strese, nemusí to byť len od pocitu, že ideš k lekárovi. Ten tlak vôbec nie je tragický. Určite sa netreba teraz sledovať či ti nie je zle a kúpiť si tlakomer. Mala ti spraviť ešte kontrolné meranie asi po cca15 min a bolo by to objektívnejšie.
Pre svoj vlastný kľud ste sa s lekárkou mali dohodnúť na termíne kontrolného zmerania.
evina
01.02.08,13:17
Objektívne sa zistí vysoký tlak pri 24 hod. meraní tzv. Holterom. Je to síce príšerných 24 hodín /meria každých 15 min. aj v noci/, ale sa mi aspoň vtedy nepotvrdil.