Sandra1
31.01.08,11:48
ahojte poradaci. Behala som a hladala na porade vsetky temy suvisiace so stravnym, no nenasla som odpoved na moju otazku, tak sa chcem niekoho opytat, ze ak SZCO si kupi stravne listky a ma len jedneho zamestnanca a chce mu hradit vsetky listky, ako to mam uctovat, lebo podla zakona moze hradit najviac 55%, ale on chce celu vysku. Zacinam mat pocit, ze mi grabňavejú mozgove bunky. Poradi mi niekto.
Fakt dakujem:confused:
alušik
31.01.08,10:51
Môže mu preplácať aj celú cenu stravného lístka, no to, čo je nad zákonom stanovený limit - najviac 55% ceny stravného poskytovaného pri tuzemských pracovných cestách, bude účtovať ako výdavky neovplyvňujúce daňový základ. Nepíšeš nič o cene stravného lístku - aká vysoká je?
ZuzanaP
31.01.08,10:51
Zvyšok hodnoty SL účtovať ako VNZD.
Sandra1
31.01.08,10:59
Cena listky 89,- aj on aj zamestnanec. A este otazka. do VOZD dam 55% z ceny jedneho listka krát pocet listkov? za zamestnanca
alušik
31.01.08,11:13
Samotný nákup stravných lístkov účtuješ ako výdavok neovplyvňujúci daňový základ a stravné lístky zaeviduješ ako ceniny. Až výdaj stravných lístkov do spotreby podľa skutočného nároku na stravný lístok rozdelíš na dve časti - časť vo výške 48,95 Sk x počet stravných lístkov zaúčtuješ ako VOZD a zvyšnú sumu t.j. 40,05 x počet stravných lístkov zaúčtuješ ako VNZD.;)