Kalmanka
31.01.08,11:14
Ahojte, poraďte mi ako zaúčtovať: Predali sme klientovi tovar - software na knihu jázd, vystavili sme fa / sme platci DPH/ a on nám to po týždni vrátil s tým, že to mu to nevyhovuje. Čo teraz, my sme už DPH odviedli?

A ešte jeden problém. Klient nám za tovar zaplatil 2-krát v ten istý deň /PP/
Ďakujem za pomoc.
Zoltán Kovács
31.01.08,10:16
Ahojte, poraďte mi ako zaúčtovať: Predali sme klientovi tovar - software na knihu jázd, vystavili sme fa / sme platci DPH/ a on nám to po týždni vrátil s tým, že to mu to nevyhovuje. Čo teraz, my sme už DPH odviedli?

A ešte jeden problém. Klient nám za tovar zaplatil 2-krát v ten istý deň /PP/
Ďakujem za pomoc.

Ad 1: Vystaviť dobropis v 01/2008, zníži sa daňová povinnosť za 01/2008, resp. 1.Q 2008

Ad 2: Vrátiť jednu platbu, buď v hotovosti, alebo prevodom.
Tweety
31.01.08,10:22
Ad 1: Vystaviť dobropis v 01/2008, zníži sa daňová povinnosť za 01/2008, resp. 1.Q 2008

Ad 2: Vrátiť jednu platbu, buď v hotovosti, alebo prevodom.
Nie jednu, ale až dve, jedna platba je navyše, a k druhej je dobropis.
Kalmanka
31.01.08,11:01
Nie jednu, ale až dve, jedna platba je navyše, a k druhej je dobropis.
Ďakujem, za odpoveď. Čo sa týka dobropisu rozumiem, ale ako zaúčtujem tú druhú prijatú platbu na účet. Samozrejme, že ju vrátime, dať to ako príjem neovpl. z. dane a potom výdavok neovpl. základ dane bez priznania DPH
Tweety
31.01.08,11:05
Ďakujem, za odpoveď. Čo sa týka dobropisu rozumiem, ale ako zaúčtujem tú druhú prijatú platbu na účet. Samozrejme, že ju vrátime, dať to ako príjem neovpl. z. dane a potom výdavok neovpl. základ dane bez priznania DPH
Môže to byť aj takto ako píšeš.
Kalmanka
31.01.08,11:20
Ďakujem a ešte mam takúto otázku - síce iná téma- ale dúfam, že mi prepáčiš. Tovar z ČR nám dodáva prepravná firma- sídlo má v ČR, aj české DIČ na faktúre, účet na prijaté úhrady majú v tu , prepravné služby nám fakturujú v CZK napr. 660,- a pri tom je suma v SK 789,36. Celkom k úhrade je v SKK.Faktúra je bez DPH. Mám to zaúčtovať ako faktúru od neplatcu DPH? Ďakujem moc za pomoc.