ekofin
14.03.05,21:43
1.Ak mám okrem príjmov zo SR aj príjmy z CR, pri podávaní dan. priznania prepocítavam zahranicné príjmy priemerným rocným kurzom, alebo kurzom podla § 31 ods.2 - priemerný kurz vyhlásený NBS posledný den kazdého mesiaca, v ktorom bol príjem poskytnutý /príjmy z CR mám za vsetkých 12 mesiacov na potvrdení spolu za rok/? Tomuto nerozumiem.

2.Ak mi vyjde základ dane po odpocítaní zákl. nezd. casti nulový, zapocítat dan zaplatenú v zahranicí si nemôzem ziadnu? Na riadku 58 dan. priznania typu A odpocítavam len preddavky zaplatené z potvrdení od zamestnávatelov na Slovensku?
gulas
14.03.05,22:17
rada: treba rozlisovat prijmi podnikanie a prijmi zo zamestnania
zo zamestnania si nemozes uplatnit ziadnu dan ak si nejaku zaplatil v CR mozes si jedine vysporiadat dan zaplatenu v SR, svoj prijem z CR len uvedies do danoveho priznania a nic viac ale treba zistit ci tam plati zakon o zamedzeni dvojiteho zdanenia prijmov, ja mam taketo info z danoveho uradu od ludi co sa tomu rozumeju a tych je tam zopar
rema
15.03.05,07:24
V prípade, že ide o príjem zo závislej činnosti z ČR a máte Potvrdenie... je treba prepočítať všetky položky ročným priemerným kurzom 1.255 , potom
r.32 príjmy SR+ČR
r.33 poistenie SR+ČR
Potom treba vyplniť r. 45-49 prepočítané na Sk
Do r. 58 sa vyplňuje len zrazená daň od zamestnávateľa v SR.
Podľa vyjadrenia DU, keď nemáme príjmy z ČR po mesiacoch, ale celkom za celý rok
možno použiť ročný priemerný kurz, ináč by sa príjmy mali prepočítavať po mesiacoch
mesačným kurzom.
hanulla
15.03.05,08:45
A čo tak príjem 1-9 Slovenko a 10-12 príjem Irsko postup bude taký istí a aká bude odpoč. položka, za 9 alebo 12 mesiacov


V prípade, že ide o príjem zo závislej činnosti z ČR a máte Potvrdenie... je treba prepočítať všetky položky ročným priemerným kurzom 1.255 , potom
r.32 príjmy SR+ČR
r.33 poistenie SR+ČR
Potom treba vyplniť r. 45-49 prepočítané na Sk
Do r. 58 sa vyplňuje len zrazená daň od zamestnávateľa v SR.
Podľa vyjadrenia DU, keď nemáme príjmy z ČR po mesiacoch, ale celkom za celý rok
možno použiť ročný priemerný kurz, ináč by sa príjmy mali prepočítavať po mesiacoch
mesačným kurzom.
lelgab
15.03.05,09:03
nezdanitelna cast je 12 mesiacov na to mas narok na cely rok
ivec
15.03.05,16:28
Ak mám príjmy zo živnosti (slovenskej) aj v ČR a podám tam DP, akú metodu mám uplatniť v X. oddieli DP ?

Na DU mi povedali že metóda zápočtu sa použie len v prípade príjmu zo závislej činnosti a ja mám použiť vyňatie príjmov (r. 76-78) ale myslím že v tom nemali úplne jasno.