ludvik
31.01.08,11:33
Asi to nepatrí tu, ele neviem kde by som túto otázku mohol dať. Dozvedel som sa ( v rádie a aj v tlači) , že od 1.12.2007 nie je možné vyberať poplatky (parkovné) za parkovanie na verejnom priestranstve. Prečítal som celý zákon o miestnych daniach a poplatkoch, ale nejako to tam neviem najsť. Ako je to teda s vyberaním parkovného? U nás za parkovanie na námestí stále vyberajú!?
Zoltán Kovács
31.01.08,10:40
Kto vyberá to parkovné? Mesto, alebo nejaká súkromná spoločnosť? Mesto by nemal, ale keď dali do prenájmu verejné priestranstvo súkromnej spoločnosti, a tá vyberá poplatok za užívanie tohto miesta, tak podľa litery zákona je všetko o.k. Je to šikovné obchádzanie zákona.
VladoaKatka
31.01.08,10:45
Presne tak, Bratislava je ukážkový prípad. Neviem ako iné mestá.
ekopo
31.01.08,10:49
Niektoré iné mestá veselo ďalej vyberajú (cez automaty) a miesta na parkovanie nie sú dané do prenájmu inej spoločnosti.
dad111
01.02.08,05:11
Na niektorej ceskej televiznej stanici nedavno bola sprava, myslim ze v Liberci prijalo mestske zastupitelstvo uznesenie o zruseni poplatkov za parkobvanie v meste. Okamzite sa sami obyvatelia aj vodici domahali opatovneho spoplatnenia parkovania. Mesto bolo preplnene autami, nikde nebolo , mozne zaparkovat, kto chcel nieco vybavit v centre musel parkovat daleko. Primerane a rozumne, progresivne parkovne je na mieste. Ak je niekto majitelom priestoru, ktory je spevneny, zrejme ho to aj nieco stalo. Len nech sa zase na tom tak ako je to vsade nenabaluju bezocivci bez chrbtovej kosti.