desperata
31.01.08,14:08
Zdravim vsetkych, chcela by som poprosit o radu pri vyplnani danoveho priznania. Minuly rok som mala prijmy zo SR aj zo zahranicia, pricom pouzivam metodu vynatia prijmov. V DPFO-B uvediem v r. 33 vsetky prijmy a tie zahranicne potom v riadku 79 odcitam.
OK, ako je to ale s povinnym poistnym??? V r. 34 chcu odo mna uhrn poistneho vratane zahranicneho, nikde som ale nenasla, kde to zahranicne potom odcitam. Znamena to teda, ze si mozem znizit danovy zaklad aj o poistne z prijmov, ktore nezdanujem (nedbam, pre mna lepsie), alebo co?
Johanka
31.01.08,13:39
Zdravim vsetkych, chcela by som poprosit o radu pri vyplnani danoveho priznania. Minuly rok som mala prijmy zo SR aj zo zahranicia, pricom pouzivam metodu vynatia prijmov. V DPFO-B uvediem v r. 33 vsetky prijmy a tie zahranicne potom v riadku 79 odcitam.
OK, ako je to ale s povinnym poistnym??? V r. 34 chcu odo mna uhrn poistneho vratane zahranicneho, nikde som ale nenasla, kde to zahranicne potom odcitam. Znamena to teda, ze si mozem znizit danovy zaklad aj o poistne z prijmov, ktore nezdanujem (nedbam, pre mna lepsie), alebo co?
Máš aj iné príjmy ako zo závislej činnosti, ak nie stačí DP typ A.

V riadku 34 si odpočítaš aj poistné zaplatené v zahraničí, v riadku 35 uvedieš rozdiel riadkov 33 a 34.
V riadku 79 odpočítavaš základ dane, nie príjmy - pozri predtlač : úhrn vyňatých príjmov( základov dane) ;).
desperata
01.02.08,12:07
ahaaa, r. 79 je zaklad dane, nie hruby prijem, tak uz mi to je teraz jasne, to som si ja predtym nevsimla... takze vlastne v r. 34 tie zahranicne prijmy musia byt v tom pripade.
musim inak robit DP typ B, lebo mam aj ine prijmy ako zo zavislej cinnosti, ale to nevadi :)
dakujem za pomoc...
desperata
01.02.08,12:22
ono to je tym, ze briti maju zaklad dane hruby prijem a to ma zmiatlo...