miweb
31.01.08,14:44
Dobrý den,
mam taku dilemu, bol som rozhodnutim súdu zaviazany uhradit spolu s mojim "znamym" na uhradu 1 miliona korun spolocne a nerozdielne. Opravneny dal tuto svoju pohladavku voci nam na exekuciu a teraz na nas bezi exekucia.

Ja som sa mimo exekutora s opravnenym dohodol ze mu polovicku zaplatim a polovicku exekutorskych trov taktie a druhu cast nech vymaha od mojho "znameho" a spisali sme aj dohodu u notara o odpusteni polovicke dlhu (kedze v rozsudku je spolocne a nerozdielne).

Teraz ale o co mi ide je ze neviem o aku sumu sa v podobe exekutorskych trov bude jednat. Kedze je to dohoda medzi mnou a opravnenym (exekutor nijakym sposobom nedopomohol k tejto dohode) je opravneny odo mna ziadat (exekutor) len svoje naklady v podobe hotovych vydavkov alebo aj odmenu exekutora vo vyske 10%. Druha vec ked som to ja splatil svoju polovicu, moze ma opravneny zbavit exekucie tym ze da navrh na zastavenie v rozsahu mojej polovice a bude exekutor vymahat iba tu druhu polovicu od mojho znameho? Neviem ako sa z tejto situacie vymotat s tym ze by nebola na mna uz ani exekucia v druhej polovice istiny a aby som exekutorovi nemuel platit neskutocne peniaze za nic.

Pomozte. Vdaka
Antea
31.01.08,16:56
Dobrý den,
mam taku dilemu, bol som rozhodnutim súdu zaviazany uhradit spolu s mojim "znamym" na uhradu 1 miliona korun spolocne a nerozdielne. Opravneny dal tuto svoju pohladavku voci nam na exekuciu a teraz na nas bezi exekucia.

Ja som sa mimo exekutora s opravnenym dohodol ze mu polovicku zaplatim a polovicku exekutorskych trov taktie a druhu cast nech vymaha od mojho "znameho" a spisali sme aj dohodu u notara o odpusteni polovicke dlhu (kedze v rozsudku je spolocne a nerozdielne).

Teraz ale o co mi ide je ze neviem o aku sumu sa v podobe exekutorskych trov bude jednat. Kedze je to dohoda medzi mnou a opravnenym (exekutor nijakym sposobom nedopomohol k tejto dohode) je opravneny odo mna ziadat (exekutor) len svoje naklady v podobe hotovych vydavkov alebo aj odmenu exekutora vo vyske 10%. Druha vec ked som to ja splatil svoju polovicu, moze ma opravneny zbavit exekucie tym ze da navrh na zastavenie v rozsahu mojej polovice a bude exekutor vymahat iba tu druhu polovicu od mojho znameho? Neviem ako sa z tejto situacie vymotat s tym ze by nebola na mna uz ani exekucia v druhej polovice istiny a aby som exekutorovi nemuel platit neskutocne peniaze za nic.

Pomozte. Vdaka
Nemali ste obchádzať exekútora. Spoločne a nerozdielne, podľa môjho názoru znamená, že to nie je na polovicu. Exekúcia bude vyrovnaná keď bude celá zaplatená a nezáleží na tom kto koľko zaplatí. Počítajte, že budete aj naďalej platiť, čiže môžete zaplatiť až 3/4 celej sumy.
kocma
03.02.08,14:25
Pozdravujem, Vás, čo sa týka Vášho problému, exekúciu je možné zastaviť
pokiaľ o to požiada subjekt ktorému ste dlžný finančné prostriedky,
pochybujem však, že to urobý pretože zatiaľ mu bola vyrovnaná len
polovica dlhu hoci z Vašej strany, kde má istotu, že sa mu vráti aj druhá
polovica. Súdne trovy a trovy exekúcie ste povinný uhradiť exekútorovy a
čo sa týka odmeny pre exekútora, podľa mojich znalostí je odmena
exekútora 20 percent z vymoženej sumy. Exekútor má nárok na odmenu
pretože ste dlh začal splácať až po začatí exekúcie. Mali ste sa dohodnúť
ešte predtým ako do problému vstúpil exekútor. S pozdravom
mp4
12.04.10,09:59
ak opravneny poziada exekutora o zastavenie exekucie este pocas 14 dni od upovedomenia o exekucii, aj vtedy sa platia trovy exekutorovi alebo iba nevyhnutne naklady spojene s exekuciou ?