magda26
31.01.08,15:46
Dobrý deň

Chcem sa len poradiť, resp. či by mi vedel niekto poradiť, ktorý notebook je dobrý. V blízkej budúcnosti by som si chcela nejaký zabežpečiť. A ešte by som chcela poradiť na čo sa mam pri jeho výbere zamerať a na čo si dať pozor. A hlavne aby tomu zodpovedala cena.
Ďakujem
repero
31.01.08,15:26
Na presnejsiu odpoved je v otazke malo informacii - akoby sa niekto pytal: ake auto si mam kupit? Nuz odpoved by bola asi podla toho, ci v nom chce vozit ludi alebo naklady, kolko ludi pripadne kolko a akeho nakladu... Podla toho vyjde urcite osobne, nakladne auto, cisterna, miesacka...

Ale k tomu notebooku. S ohladom na buducnost by som standardne odporucal dualny procesor, 2 GB RAM, disk min. 80 GB, DVD RW, repro, mikrofon, LAN ako zaklad. Dobre je tam mat aj webkameru. Toto sa da kupit do 20 tis. Sk.
Je dobre sa spytat, ci je certifikovany pre Windows Vista - o par rokov bude bezny;-)
magda26
31.01.08,15:38
Ďakujem za info.
Ja som dostala odporučanie, že si mam notebook kupovať bez Windowsu. Ale teraz sa asi pozriem aj po nejakom čo bude mať program. Ja som to sem preto pridala pretože sa neviem rozhodnuť aky notebook si mam kupiť je ich dostatok a ja uplny laik sa v tom dosť dobre nevyznam.
janaGT
31.01.08,16:25
ja som zháňala NB tento týždeň, mala som 7 ponúk na NB, ktoré by mi vyhovovali, avšak "múdre hlavy" mi poradili tento, tak som dala na nich a objednala som si ho.

ASUS F3KE 15.4C/TK55/DVDRW/160G5/1G/WL/BT/V/XPV

Model ASUS F3KE (nástupca F3TC)
procesor: AMD® AthlonTM 64 x2 Dual Core TK55, 1.8 GHz, 2 x 256 KB L2 cache
operačný systém: Microsoft® Windows® XP Professional CZ (inštalácia u dodávateľa)
displej: 15.4" WXGA (1280x800) ColorShine (lesklý)
chipset: AMD M690G
systémová pamäť: 1x1024MB DDRII 667
pevný disk 160GB SATA, otáčky 5400rpm
optická mechanika DVD Super Multi DoubleLayer
sieťová karta WLAN 802.11 b/g + LAN 10/1000, modem 56kb/s, Bluetooth module v2.0+EDR
grafika: ATI X2300 128MB (512MB HyperMemory)
ukazovacie zariadenie: TouchPad
rozhranie: 1x VGA , 1x sluchátka /S/PDIF, 1x mikrofón, 1x RJ-45, 1xRJ-11, čítačka kariet 8v1 (MMC/ SD/ Mini-SD/ Memory Stick/ XD/ MS Pro/ MS-Duo/ MS-Pro-Duo), 4xUSB 2.0, FireWire, DVI-D , TV out (S-video), CMOS kamera 1.3M, ExpressCard slot
zvláštna výbava: brašňa + myš
šasi: plast
váha: 2.75Kg
rozmery: 365 x 269.5 x 28-40.5 mm
výdrž na batériu: až 3 hodiny (6 článková batéria 4800mAh)
magda26
31.01.08,17:14
Ahoj
Ďakujem za tvoj typ. Ja mám zatial vybratý tento:
ASUS F3E 15.4C/T5450/DVDRW/250G5/2G/WL/BT/F/V/noOS
Model ASUS F3E
procesor Intel® Core™2 Duo T5450 (1.66GHz, 2MB, FSB 667MHz)
operační systém: bez OS
dislej: 15.4" WXGA (1280x800) ColorShine (lesklý)
paměť: 2048MB (2x1024) MB DDRII 667
chipset: Intel® GM965 Express
pevný disk: 250GB SATA, otáčky 5400rpm
optická mechanika DVD Super Multi DoubleLayer
síťová karta WiFi 802.11a/b/g, LAN 10/1000, BlueTooth v2, modem 56kb/s
grafika: sdílená Intel® GM965 (GMA X3000)
ukazovací zařízení: TouchPad
rozhraní: 1x sluchátka/S/PDIF, 1xmikrofon, 1x TV-Out (S-video), 1x VGA, 1x RJ-45, 1xRJ-11, čtečka karet 8v1 (MMC/ SD/ Mini-SD /XD/Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/MS-Pro-Duo), 4x USB 2.0, FireWire, CMOS kamera 1.3M, ExpressCard slot
zabezpečení: čtečka otisku prstu
zvláštní výbava: brašna+myš
šasi: plast
váha: 2.95Kg
rozměry: 365 x 269.5 x 28-40.5 mm
výdrž na baterie: až 3 hodiny (6ti článková baterie 4800mAh).
Len neviem či je dobrý. Má len jednu nevýhodu a to je tá že je bez Windowsu a cena je zhruba 26 000Sk.
sway
31.01.08,17:16
preboha Asus niééééééééééééé
magda26
31.01.08,17:56
a preco nie asusy? Ja som pocula a co som sa aj pytala tak ze tie su dobre....Ak sa smiem spytat co je na nich zlé.
sway
31.01.08,18:17
a preco nie asusy? Ja som pocula a co som sa aj pytala tak ze tie su dobre....Ak sa smiem spytat co je na nich zlé.

ja som podedila asus po dcére, kúpila si nový a nedá sa to porovnať..., ja tomu moc nerozumiem, ale jej frajer sa tomu venuje a poradil jej,tak sem hodím ten jej, pokukaj si na nete potom. o chvíľu.
Katabaticky
31.01.08,18:32
ja som ten frajer o prispevok vyssie ;)

notebook spominany je HP 6715s
konkretnu konfiguraciu na poziadanie dopisem

ale suhlasim s prvym prispevkom ze ste poskytli malo informacii... napr naco ma notebook sluzit ako casto bude pouzivany ... atd :)
chlap
31.01.08,18:42
preboha Asus niééééééééééééé

Aj mňa by zaujímalo prečo ASUS niéééééééé ??? :confused:

Lebo ja mám 2 ..... jeden má 4 roky a šlape jak hodiny a druhý má pol roka a detto s ním nie je problém. Okrem toho mám ASUS aj PDA, aj router aj LCD a ešte som nemal problém. :rolleyes:
magda26
31.01.08,18:44
ten notebook budem prevazne vyuzivat na kancelarsku pracu.
Katabaticky
31.01.08,18:46
asus nie pretoze sa neskutocne prehrievaly stare typy a novym odchadzaju plasty... skripe to a praska
napriklad

+ mozme navrch pridat Asus Wifi magic ... atd atd je to jednoducho lacnejsia znacka ktora je lacnejsia kvoli kvalite :)
Katabaticky
31.01.08,18:47
kancelarsku iba vnutri? alebo bude aj prenosny?

a aku kancelarsku pracu? Word excel alebo nieco viac?

konkretizujte dakujem
magda26
31.01.08,18:50
Moja práca na pc je prevažne vo worde, potom používam aj excel a robím občas aj prezentácie.
Katabaticky
31.01.08,18:52
tak to si si nahodila zbytocne vykonny notebook :-)

na internet word a excel ti bude stacit ovela slabsi (a powerpoint samozrejme)

ak tam budes ovsem nahadzovat Xp a nie Visty :)

Vecer poslem nejaky link na nieco cenovo priaznivejsie na rozumne pracovne nasadenie ;)


pripajam hned kedze mi nieco padlo do oka ;)
HP Compaq 6720s T2370/1G/120/DVD+RW/W/B/Dos
chlap
31.01.08,18:58
ten notebook budem prevazne vyuzivat na kancelarsku pracu.

Na to nepotrebuješ výkonné žihadlo ..... na to stačí aj Celeron.

Napr. toto: NOTEBOOK ASUS X50RL-AP115H 15.4C540 512M 80G XPHSK (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10361618) za 18.200,- Sk.

Ale samozrejme, rovnako na kancelársku prácu môžeš použiť aj NB za 30.000,- ...... rýchlejšie sa ti naštartuje a rýchlejšie sa ti budú prepočítavať zložité vzorce a výpočty v Exceli.

A mimochodom, nezabúdaj, že k cene treba pripočítať aj MS Office (ak teda nie si zvyknutá používať Open Office) - cena OEM verzie začína pri 1.800,- Sk pre študentov a domácnosti - firmy zaplatia od 5.400,- Sk.
magda26
31.01.08,19:01
Ja som si preto vybrala ten notebook aby mi dlhšie vydržal. Som rada, že som tu našla ludí, ktorý vedia v tomto poradiť nám laikom.
Katabaticky
31.01.08,19:09
ved prave ak chces nieco co vydrzi nechod do podradnejsich znaciek ako asus acer a spol...


HP mas kvalitu za rozumnu cenu :-)
a to co som podhodil ja je cenovo okolo 19
co neni zle a je v tom navyse dvojjadro nie celron :)

tie su v notebookoch neefektivne prilis zeru na svoj vykon
magda26
31.01.08,19:22
A ak sa smiem spýtař čo je na asusoch zlé. Viem že acery sa dosť kazia. Ale ja som som počula že asusy su dobré. V minulosti som tiež rozmýšľala nad HP ale tie boli dosť drahé, preto som teraz pozerala asus pretože sa je za dosť slušnú cenu. A ked za niečo zaplatím tak chcem aby to aj dobre fungovalo a aby to aj vydržalo.
Katabaticky
31.01.08,19:33
len to hp mas za porovnatelnu cenu vyssi vykon a stabilnejsiu znacku

a asusy som komentoval vyssie ;-)
kitky
01.02.08,23:37
len to hp mas za porovnatelnu cenu vyssi vykon a stabilnejsiu znacku

a asusy som komentoval vyssie ;-)

A co hovoris na Toshiba notebooky? Cena okolo 22000.- Dik.
Katabaticky
01.02.08,23:52
toshiby su tiez z kategorie lacnejsich znaciek...

ale takto nech to uzavriem

Ak hlada niekto notebook na doma na stol na nenarocnu pracu sem tam mas 2 3 hodinky denne tak mu staci aj Acer Asus Fujitsu...atd
Pri castom prenasani im praskaju plasty je to rozhegane odchadzaju monitory prehrieva sa to pri dlhsej praci potom odchadzaju disky a clovek zbytocne straca udaje... atd

Ak to chcete prenasat pripadne pracovat seriozne okolo 6 az 8 hodin
MSI, Sony, HP...

Ak to ma byt podnikovy notebook kde sa vyzaduje aj lepsia podpora pripadne servis(na slovensku to zatial nefunguje :D )
Dell,Mac...


Su cenovo odstupnovane pretoze aj kvalita je ina...

Osobne som mal Acer a drzim sa hesla : Acer NO MORE
Skusenosti osobne dobre nemam ani s Asusmi
Fujitsu so mnou prislo do kontaktu zatial iba jedno... malo asi najlepsie spracovanie s tych lacnejsich znaciek ako ostatne celkom sa mi to pozdavalo ale neviem viac info poskytnut...


Momentalne mam HP a nemozem povedat kriveho slova... co sa HP tyka osobne som zazil iba jednu reklamaciu a aj to bola iba reklamacia adapteru napajacieho
Sony ma krasny obraz a vynikajuco zapracovane aj detaily
MSI je velmi solidna znacka s prepracovanymi detailami
Dell to je uz ina kategoria spolu s Macom :)

K tym Toshibam zabudol som na ne takze oprava...
zaradene medzi Sony a HP pripadne aj vyssie... osobne skusenosti ziadne (bohuzial) ale je to momentalne popredna spolocnost vo vyvoji a vyrobe IT technologii a zariadeni neviem o tom ze by sa na ne niekto stazoval akurat co som pocul chvalu co sa bateriek tyka vraj vydrzia velmi dlho aj po 2 rokoch pouzivania co sa len tak nevidi :) len pridam ze japonci nikdy nic zle neurobili co sa elektroniky tyka a Toshiba ma skvele telefony takze rad by som si omakal aj nejaky ten noteboocik ;)
kitky
01.02.08,23:58
Dakujem za nazor. Syn ma HP a v pohode.
Ale ked tie nove Toshiby su take krasne leskle :---:D.Hrozne sa mi pacia.:)
OK potrebujem nieco prenosne. Kupim si peknu nalepku ?;) / skin /

Eh tvoj dodatok sa mi paci. Mam japonske auto a hovorim ano.:)
Takze to bude Toshiba.

P.S. Od minuleho roku su na trhu aj Samsungy.:)
Katabaticky
02.02.08,01:31
k PS

na trhu je ovela viac znaciek ale nemenoval som vsetky preto tie ... za kazdou pasazou ;)

uvadzal som len najznamejsich a najpredavanejsich zastupcov :)
kitky
02.02.08,15:04
k PS

na trhu je ovela viac znaciek ale nemenoval som vsetky preto tie ... za kazdou pasazou ;)

uvadzal som len najznamejsich a najpredavanejsich zastupcov :)

Ja viem borče, len som chcela vediet co povies na samsung.:)
mladymuz
02.02.08,15:31
ked som si kupoval ja NB tak som kupil asus. Znami z internet obchodu ma odhovaral od toshiba, zevraj maju najvacsi pomer reklamaci na predane kusy vratane ciech.Na aceroch vydrzala pri beznej praci baterka tak hodinu. Na asuse mi vydrzi 3,5 hodiny. Ak som niekde na wifi tak trosku menej, lebo ta wifi ju dost taha.
Samsungy podla skusenosti su tiez celkom v pohode.
Infarkt
02.02.08,15:52
Ja osobne mám tieto skúsenosti... ;)

Môj prvý - Toshiba...shit :o viac dní v servise, ako u mňa...

Môj druhý - Acer... ešte väčší shit ako Toshiba :o :( :mad:

Môj tretí - HP... môže byť, aj keď v čase mojej kúpy (2005) slabá HW výbava v pomere k výške ceny :o
...a v priemere každý tretí kúsok poruchový (skúsenosti ľudí z môjho okolia) ;)

Môj štvrtý a momentálne stále aktuálny - Asus...zatiaľ maximálna spokojnosť, povedal by som to takto...za tú cenu mám presne to, čo som chcel a na čo som to chcel...takže perfektne praktický a zatiaľ úplne bezproblémový :rolleyes: (mám ho 19 mesiacov) :cool:

To viete...100 ľudí = 100 chutí = 100 názorov ;) :) :D
Dáša_
02.02.08,16:30
Predchádzajúci NB sme mali HP - najskor pokazená dvd mechanika, potom sa začal prehrievať a tým dochádzalo k resetovaniu. Používať sme museli rôzne chladiace finty (najviac pomohlo, ked sme pod pc pridali nožičky, ktoré ho zdvihli do výšky a tým sa zlepšila ventilácia)

Teraz používame Asus a ide skoro neustále, zapína sa ráno okolo pol siedmej doma, potom do štvrtej v práci, a opať doma. A zatiaľ funguje OK.
gurru
02.02.08,19:04
ak robis s cislami, ci uz v Exceli, mne sa celkom paci MSI... ten ma aj numericku klavesnicu. Mozno znacka MSI je medzi notebookmi menej znama, ale co sa tyka sietovych komponentov, su to kvalitne vyrobky. Navyse tie MSIckove notebooky su celkom lacne a kvalitne.
misomiso
02.02.08,19:55
Vsimol som si, ze vela notebookov uz nema PCMCIA slot. Ako sa da takyto notebook pripojit na mobilny internet cez SIM kartu? Ja mam teraz novy DELL a tam sa karta vklada priamo pod baterku. Ale ako zistim v tech. parametroch nejakeho notebooku (napr. ACER) ze sa bude dat pripojit cez SIM? Ako sa nazyva takato vybava (funkcia)?
gurru
02.02.08,20:10
odpoviem len to co viem... orange aj t-mobile maju zariadenia pre ExpressCard
t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=128602
orange.sk/sk/biznis/datovezariadenia.html
pripadne si vybrat USB zariadenie, ktore je mozne pouzit aj na stolnom PC
Cize je potrebne si pozriet pred kupou (ak uz PCMCIA kartu mam) ci notebook ma PCMCIA alebo Express Card
fizzy
02.02.08,20:15
Kedze sa jedna o kancelarsku pracu nieje podla mna vvelmi rozpravat o znackach a pod. Mam skusenosti s ASUSmi, IBM, DELL a teraz najnovsie tiez s MSI. Ono to je ako s mobilmi a autami. Nizsia trieda, stredna trieda a vyssia trieda. Lisia sa pouzitymi materialmi, dizajnom a hlavne podporou.
Keby si este specifikovala konkretnejsie situacie kde budes ten book vyuzivat tak by sa ti dalo este lepsie poradit.
Ale ja sa priklanam k MSI.
Cenovo na urovni medzi ASUS a HP. Znacka MSI ma svoje meno kvalitnymi PC komponentami uz niekolko rokov, ktore nieje nejako moc velmi posramotene.
Ak budes robit s cislami, tak urcite ocenis numericku cast klavesnice pri 15,4" notebookoch MSI. Ak budes pripajat externu klavesnicu tak na toto netreba brat ohlad. Ak budes vela cestovat a prenasat book tak urcite nieco maleho 12"-14" booky su velmi pekne a s hmotnostami od 1,5kg-2,5kg su prijemnym odlahcenim pri behani po zakaznikoch, uradoch ci kancelariami.
Co sa tyka parametrov. Na tieto prace urcite postaci procak ako napr Sempron alebo Turion. Sempron ako i Celeron sa velmi zohrievaju a zeru baterku, ale ak budes stale na sieti tak to tiez nehra velku ulohu pri rozhodovani.
A este nieco k znackam, ludia ACER ze vyraba zle notebooky? Preboha, ved ked vacsina kupi notebook acer za 15tis a mysli ze s nim moze zaobchadzat ako s mobilom. Treba aj pozerat u znamych ktorym odide notebook, z akej triedy to bol. ACER nemam rad koli dizajnu a klavesniciam ale to je subjektivne.
Moje odporucanie je MSI. Pri odpisani blizsich poziadaviek upresnim typ.
tak vela zdaru pri vybere ;)
lucia85
02.02.08,20:38
ahojte,
no všeličo sa tu popísalo... ja ked som si išla kupiť notebook, požiadala som o radu kamaráta, ktorý má obchod s počítačmi... o asusoch a Aceroch nemal vysokú mienku, HP sú vraj fajn, aj ked sa platí aj za značku... nakoniec sme spolu vybrali Fujitsu Siemens s dvojjadrovým procesom... a som s ním namieru spokojná....pri tejto značke si vraj treba vybrať radu AmiloPro, nie iba Amilo
Katabaticky
02.02.08,21:12
stary standart pcmcia nahradil novy pc expres :)

a msi su velmi pekne a kvalitne spracovane nejak zatazovo som to este nemal ale nevyzera to s nimi vobec zle...
Katabaticky
02.02.08,21:18
Kedze sa jedna o kancelarsku pracu nieje podla mna vvelmi rozpravat o znackach a pod. Mam skusenosti s ASUSmi, IBM, DELL a teraz najnovsie tiez s MSI. Ono to je ako s mobilmi a autami. Nizsia trieda, stredna trieda a vyssia trieda. Lisia sa pouzitymi materialmi, dizajnom a hlavne podporou.
Keby si este specifikovala konkretnejsie situacie kde budes ten book vyuzivat tak by sa ti dalo este lepsie poradit.
Ale ja sa priklanam k MSI.
Cenovo na urovni medzi ASUS a HP. Znacka MSI ma svoje meno kvalitnymi PC komponentami uz niekolko rokov, ktore nieje nejako moc velmi posramotene.
Ak budes robit s cislami, tak urcite ocenis numericku cast klavesnice pri 15,4" notebookoch MSI. Ak budes pripajat externu klavesnicu tak na toto netreba brat ohlad. Ak budes vela cestovat a prenasat book tak urcite nieco maleho 12"-14" booky su velmi pekne a s hmotnostami od 1,5kg-2,5kg su prijemnym odlahcenim pri behani po zakaznikoch, uradoch ci kancelariami.
Co sa tyka parametrov. Na tieto prace urcite postaci procak ako napr Sempron alebo Turion. Sempron ako i Celeron sa velmi zohrievaju a zeru baterku, ale ak budes stale na sieti tak to tiez nehra velku ulohu pri rozhodovani.
A este nieco k znackam, ludia ACER ze vyraba zle notebooky? Preboha, ved ked vacsina kupi notebook acer za 15tis a mysli ze s nim moze zaobchadzat ako s mobilom. Treba aj pozerat u znamych ktorym odide notebook, z akej triedy to bol. ACER nemam rad koli dizajnu a klavesniciam ale to je subjektivne.
Moje odporucanie je MSI. Pri odpisani blizsich poziadaviek upresnim typ.
tak vela zdaru pri vybere ;)


Acer vyraba zle notebooky !!!

ja som nemal nic za 15 000 ale vlajkovu lod v tom case druhy navyssi model Aceru za 74 000 a reklamovany bol dokopy 4 krat a z povodneho notebooku mi nakoniec zostal len procak a jeden ram modul... to o niecom vypoveda...
O notebook bolo postarane cisteny chladeny baterka setrena a aj tak to nevydrzal...

Plus ak niekomu moze kapat vlajkova lod ako Ferrari u Aceru pripadne Lambo u Asusu tak to o niecom vypoveda o tej znacke... pretoze tie vlajkove byvaju o triedu lepsie ako ostatne... a ked hento je o triedu lepsie a praskaju tomu panty a odpaluju sa dosky tak potom ani nechcem vediet aka je normalna trieda u tychto znaciek... bohuzial mal som moznost na vlastnej kozi vyskusat... :( alebo skor :mad:
magda26
03.02.08,10:14
Kedze sa jedna o kancelarsku pracu nieje podla mna vvelmi rozpravat o znackach a pod. Mam skusenosti s ASUSmi, IBM, DELL a teraz najnovsie tiez s MSI. Ono to je ako s mobilmi a autami. Nizsia trieda, stredna trieda a vyssia trieda. Lisia sa pouzitymi materialmi, dizajnom a hlavne podporou.
Keby si este specifikovala konkretnejsie situacie kde budes ten book vyuzivat tak by sa ti dalo este lepsie poradit.
Ale ja sa priklanam k MSI.
Cenovo na urovni medzi ASUS a HP. Znacka MSI ma svoje meno kvalitnymi PC komponentami uz niekolko rokov, ktore nieje nejako moc velmi posramotene.
Ak budes robit s cislami, tak urcite ocenis numericku cast klavesnice pri 15,4" notebookoch MSI. Ak budes pripajat externu klavesnicu tak na toto netreba brat ohlad. Ak budes vela cestovat a prenasat book tak urcite nieco maleho 12"-14" booky su velmi pekne a s hmotnostami od 1,5kg-2,5kg su prijemnym odlahcenim pri behani po zakaznikoch, uradoch ci kancelariami.
Co sa tyka parametrov. Na tieto prace urcite postaci procak ako napr Sempron alebo Turion. Sempron ako i Celeron sa velmi zohrievaju a zeru baterku, ale ak budes stale na sieti tak to tiez nehra velku ulohu pri rozhodovani.
A este nieco k znackam, ludia ACER ze vyraba zle notebooky? Preboha, ved ked vacsina kupi notebook acer za 15tis a mysli ze s nim moze zaobchadzat ako s mobilom. Treba aj pozerat u znamych ktorym odide notebook, z akej triedy to bol. ACER nemam rad koli dizajnu a klavesniciam ale to je subjektivne.
Moje odporucanie je MSI. Pri odpisani blizsich poziadaviek upresnim typ.
tak vela zdaru pri vybere ;)
Dakujem. No ja budem pracovat aj s cislami a pod. Budem ho tiez aj prenasat. Tiez som rozmyslala na tym ze by som sa mi skor hodil 14" notebook, obcas si možno pozriem ten film, a budem aj dost pracovat s netom. Neviem co este by som mala napisat.Zatial som nerozmyslala nad znackoum MSI, tuto znacku ani nepoznam.
Katabaticky
03.02.08,11:40
Na MSI sa este niektory stazuju na tu zmensenu klavesnicu... ale to je myslim sila zvyku a ak chces na tom pracovat bezne a neprenasat ber vacsi ako 14 sak to je zabijak na oci...

pripadne si kup na prenasanie alebo pracu aj 12 palec ale napoj to na externi monitor...

mimotemyludia oci mame len jedny tak zacnite do nich trosku investovat...podla mna na pocitaci ma byt najdrahsi monitormimotemy
GABO
03.02.08,17:41
Ono každý výrobca má podarené a nepodarené modely, prípadne vydá niečo, čo proste časom získa prívlastok "nepodarený model"

Osobne mam trochu zlé skusenosti s ACER notebookmi - je bežné, že mi prišlo na dodanie 5ks a všetky mali z výroby!!! zlý nástrek na povrchu - všetky sa vrátili do Servisu v BRNE a musím povedať, že behom týždňa prišli všetky opravené resp. s vymenenými krytmi. Pre mňa je PRESNE TA REAKČNÁ DOBA vybavenia RMA dôležitá pretože dnes sa kazí ozaj všetko...žiaľ.

Lepšie skúsenosti mám s ASUS, tam sme mali menej RMA (RMA = reklamácia) ako s ACER.

Veľmi dobré skusenosti mám s IBM / Lenovo.

Čo sa týka MSI prvé notebooky od nich čo sa dostali na Slovensko = veľmi zlé odozvy, zlé navrhy chladenia, odchádzali ventilátory a VObchodom to trvalo aj cez mesiac kým vybavili reklamácie, tiež sa prehrievali. S novými a poslednými modelmi skusenosti nemám.
leonq
04.02.08,06:56
Ako spominali kolegovia, dolezite ako sa notebookom zaobchadza.
Osobne skusenosti - rebricek:IBM (povodne, Lenovo je uz o cosi ine...), sice vzhladovo nie je "cool" ale vydrzi toho velmi vela (nepodarene su serie x31, 32) inak ide az kym sa nerozpadne.videl som znacne necitlive zaobchadzanie, ktore v pohode prezil
nasleduje ASUS a Toshiba.
Asus pat rokov tvrdej prace denne aj 10 hodin plus kazdodenne prenasanie a caste presvedcovanie na letiskach.Plus pad rohom na stol.(ostala diera v stole).Po piatich rokoch sa zlomil spoj na monitore v klbe, po oprave fical dalej...mozno este kdesi fici...Urcite by som ASUS neradil do podradnych znaciek aj v porovnani s ostatnym hardwerom, ktory robia.
Toshiba tradicne dobra, ale trochu draha, ale kvalitna
...vsade sa najde nepodarok ak pri vsetkom...
...ak kupujes do prace ide o to aby na seba zarobil, ak kupujes domov aby dobre posluzil na to co ma...
chlap
04.02.08,07:03
..... Po piatich rokoch sa zlomil spoj na monitore v klbe, po oprave fical dalej.....

mimotemy Bol to tvoj NB ? Ak áno, normálne si to dal do servisu a opravili to ? .... lebo mne sa po 4 rokoch stalo to isté - praskli mi oba kĺby.
leonq
04.02.08,07:08
nie, bol to sluzobny, ale normalne ho chlapci z IT poslali do servisu a o par dni sa vratil opraveny, ale mozno som sa zle vyjadril, mne sa zlomil spoj cize kontakt na monitor, klb ostal v poriadku
RB_Wariorr
24.03.08,08:31
To čo doteraz zhrnul katabaticky v určitej chronológii na 90% súhlasím. Pekná práca.

Moj prvý nb HP a to bolo totálne fiasko nakolko po 9 mesiacoch a štyroch reklamáciách som sa dopracoval spat ku svojim peniažkom. No momentálne som mal možnosť dotknúť sa aj HP pavilion a v celku podarený kúsok.
Momentálne vlastním ASUS a v okolí dosť ludí má knim blízko a nepočul som o takých katastrofických scenároch aké sú im priznávané.

Ja osobne zastávam názor, čo sa má pokaziť to sa aj pokazí. Problém nie je v tom čo je na koľko % poruchové ,ale v tom akú pdporu servisu má daný výrobok a tu ASUS priznajme to ťahá podľa toho čo čítam za kratší koniec.

opakujem som spokojným majitelom ASUS takže to o čom píšem je len z pozorovania na fórach.

A zisťujem aj to ,že nb sú dosť trendové tak ako psy,autá a pod. A možno sa dočkáme i toho ,že sa všetci zhodneme na jednom.
cicinkos
24.03.08,14:23
neodporucam HP
RB_Wariorr
24.03.08,15:58
neviem no na kancelarsku pracu plne postacuje a pokial viem z pribuznych for tak uz len kvoli servisu sa oplati
trevis
26.03.08,18:42
boli tu uz spominane notebooky MSI, ja mam M677 ... mam plnohodnotnu numericku klavesnicu, za cenu toho ze niektore klavesy su take uzsie, ale da sa na to rychlo zvyknut ... notebook sa mi dost prehrieva (ale to skor tou nabusenou konfiguraciou, teda nabusenou v case kupy) a baterka vydrzi tak malo ze je vhodna iba na kratke prenosy zapnuteho notebooku, realna praca na nej nie je mozna ... ale inak spokojnost :) ... a s tym to ako tu rozny majstri sveta odporucaju a zatracaju rozne znacky, treba brat s rezervou, niekedy ani tak nie je dolezita znacka, ale skor aka vyrobna seria sa podari ...
diry
26.03.08,19:04
Mám ASUS A6Tc už 1a1/2 roka (vtedy za 42000 Sk), ide denne 6-10 hod. - robím video cez Pinnacle, DVD renderuje aj s napálením 1 hod.40min. priemerne a som max. spokojný. Oproti iným značkám mal v tejto konfigurácii najnižšiu cenu.
lavi
26.03.08,19:11
my mame uz vyse roka HP (cena bola asi 34tis.) a sme s nim absolutne spokojni, priatel ho pouziva kazdy den v praci, vyuzivame ho ale len na pracu s textovymi dokumentami, zakladne graficke upravy a internet. Jediny problem nastal ked sa asi tri krat nevypol a museli sme ho vypnut cez bateriu, inak fici bez problemov.
bodliak
26.03.08,19:22
Poslednych 5 rokov sa drzim Toshiby a nelutujem. Vzdy som si vybral, vzdy mali co ponuknut - od vykonu, cez komponenty, hmotnost az po pekny dizajn a cenu.V servise bol len jeden - lebo som ho chcel predat a mal prasknuty kryt (treskol som s nim v zime na chodnik). Pracovne potrebujem vykonne modely, takze obmienam po 18 mesiacoch, stare nevyhadzujem. Vsetky funguju dodnes.


Z reakcii mam dojem, ze si ludia pletu Acer a Asus.
Acer je smejd, Asus je slusna stredna trieda.

HP sa viac zaujima o korporatnych klientov, jednotlivci ich "obtazuju".
Dell sa snazi, ale casto je to kontraproduktivne.

Na kancelarsku pracu staci sledovat dolnu cenovu hladinu, dnes je to uz asi pri novych bezpredmetne, ale Vistu by som nebral ani zadarmo.
RB_Wariorr
27.03.08,17:22
trevis napisal:

notebook sa mi dost prehrieva (ale to skor tou nabusenou konfiguraciou, teda nabusenou v case kupy)Rada. skus ten nb otvorit a vycistit vsetko hlavne okolo procesoru. jemny stetcom ocistit. na odstranenie prachu mas dve moznosti a to: pouzit bud vysavac alebo nadobu so stlacenym vzduchom, bezne k dostaniu v obchodoch s modelarskymi potrebami svagor pracuje ako spravca siete a bezne pouzivaju tento sposob bez nasledkov

bodliak napisal:

Vistu by som nebral ani zadarmo.diskutabilne. ak mas dostatok RAM tak nepoznam nic lepsie. no chyba je tam kde by mala byt najvacsia opora a to u vyrobcu vzhladom na koncoveho uzivatela. cenu sa snazia tlacit nadol a tym padom je aj nb komponentne slabsi a to hlavne pri RAM. doporucujem v tomto pripade sledovat velkost RAM ktora by nemala byt mensia v pripade Visty ako 2 GB a verim ze potom viac ludi pride systemu na chut. 1 GB je tak na hrane 1,5 GB uz sa da no najhorsia alternativa je 512 MB to uz je horor.

taktiez doporucujem zvazit aj instalaciu MS Office 2007 nakolko so starsimi verziami je problem s kompatibilitou a to hlavne ak si chce dakto subor preniest na usb kluci a potom vytlacit inde na pc na ktorom je instalovana starsia verzia Office napr. Office 2003
Ľuboslav
30.03.08,10:25
k znacke acer - mal som 3 (alebo 4 teraz si nie som isty) nb acer. inak uplna spokojnost ale posledny ferrari 3200 sa 2 krat pokazil este v zaruke takze som sa ho po oprave zbavil a acer uz viac nekupim-osobna zla skusenost zavazi najviac napriek tomu ze s ostatnymi ziadne problemy neboli

momentalne pouzivam asus u1f. zatial 100% spokojnost ale tu ide skor o maximalnu mobilitu a na serioznu kazdodennu pracu je absolutne nevhodny. (kazdy mame ine poziadavky na notebooky a ja som zastancom riesenia 1 ultra prenosny nb+1 nadupany pc)

v buducnosti by som asi isel so najakeho sony-vaio (poziadavky: 11 - 12" display-mensi je prilis maly vecsi je na nb prilis velky, nizka vaha, male rozmery, co najvecsia vydrz na baterie a maximalna konektivita)
janok5
31.03.08,12:28
Brašna + optická myš v cene!

Notebook ASUS G2S-R075G je symbolom úspechu a štýlovosti.
Parametre výrobku Asus G2S-7R075G: Procesor Intel Core 2 Duo T7500
Frekvencia (ekvivalentná) 2x 2200 MHz
Uhlopriečka 17 “
Rozlíšenie displeja 1440x900 pixelov
Typ displeja ColorShine
RAM 2048 MB
Typ operačnej pamäte DDR2
Kapacita pevného disku 300 GB
Rýchlosť otáčok pevného disku 4200 RPM
Mechanika Blu-Ray DVD
Grafická karta NVidia GeForce 8600M GT 256MB/512MB TurboCache
TV tuner 1x analogový / 1x digitální (DVB-T)
Čítačka kariet Áno
SD karta Áno
CF karta Nie
MS karta Áno
xD karta Áno
Webová kamera Áno
Zvuková karta 16-bit stereo
Integrované reproduktory Áno
Bluetooth Áno
WiFi Áno
PCMCIA slot Nie
Express Card slot Áno
LAN 10/100/1000 Mbps
Modem 56 Kbps
USB 5x USB 2.0
Firewire (IEEE 1394) Áno
Paralelný port Nie
Sériový port Nie
S-Video výstup Áno
HDMI výstup Nie
DVI výstup Áno
Výstup na ext. monitor Áno
Polohovacie zariadenie TouchPad
Výdrž batérie 2 hod
Typ batérie Li-Ion
Hmotnosť 4.4 kg
Šírka 410 mm
Výška 46 mm
Hĺbka 47 mm
Operačný systém Microsoft Windows Vista Ultimate Edition
Záruka 24 mesiacov
janok5
02.04.08,06:55
keď človek pozerá do budúcnosti, nevypláca sa kupovať to lacné ...
http://www.pcexpert.sk/notebooky-uhlopriecka-17-viac/
chlap
02.04.08,11:50
keď človek pozerá do budúcnosti, nevypláca sa kupovať to lacné ...
http://www.pcexpert.sk/notebooky-uhlopriecka-17-viac/

Sú dve voľby pri kúpe NB:

1. Môžem kúpiť notebook za 50.000,- Sk, lebo chcem, aby mal také parametre, že aj o 5 rokov mi bude stačiť na to čo, budem potrebovať

2. Alebo môžem dnes kúpiť notebook za 25.000,- a za tri roky (keď mi nebude stačiť) si kúpim nový notebook za 25.000,- (lebo medzitým pôjdu ceny notebookov dole), ktory bude parametrovo výkonnejší ako ten, čo dnes stojí 50.000,-.

Človek, ktorý sa pozerá do budúcnosti, zvolí možnosť 1.

Človek, ktorý sa pozerá do budúcnosti s rozumom, zvolí možnosť 2.

;)
luigi72
02.04.08,12:53
Navyse, neviem si predstavit, naco je vacsine ludi velmi vykonny notebook. Na tych par aplikacii, co bezne pouzivaju (vacsinou je to balik office a pripojenie na internet), bohato staci notebook v hodnote (lepsie povedane v predajnej cene) do 20 000 Sk.

Na vykonne graficke programy a hry pre deti by som odporucil radsej kvalitny stolovy pocitac strednej triedy. Kedykolvek budete kupovat PC (dnes alebo o rok), dostanete ho za priemernu cenu 30 000 Sk.
Martin Mocko
02.04.08,13:17
Tiež som pozeral na Asus a Acer...ale som sa nechal prehovorit na HP NX7300.
Nevýhoda Asusov a Acerov - niektoré bežia iba na viste. A to je podľa mňa doteraz najhorší soft od MS. To už by som sa radšej vrátil k win95:D
HP je oveľa stabilnejšie a určite aj kvalitnejšie. Nie je problém so softom, všetko je dostupné na stránke HP.

PS: Nehovorím, že Asus a Acer sú šmejdácke značky. Určite sú medzi nimi svetlé výnimky. Ale HP je HP..
Prípadne ešte ak chceš kvalitnejšie..tak pozri DELL - ale to je už premrštená cena.
bodliak
02.04.08,18:39
Navyse, neviem si predstavit, naco je vacsine ludi velmi vykonny notebook. Na tych par aplikacii, co bezne pouzivaju ...



No, vedel by som vysvetlit, ale uznavam, ze som asi vynimka. Moj sucasny dual core je uz pregrilovany z oboch stran.

--
XP s klientskou GUI aplikaciou, vo virtualnom Solaris / Linux kde bezi background. Testovanie/ladenie pre klienta, priamo u klienta. Neviem si predstavit, ze by som chodil s desktopom...
armor1
02.04.08,21:04
Ahoj. Podľa mňa závisí hlavne na čo ten notebook potrebuješ.
Sú základné 2 smery:
a) potrebujem ho len na kancelárske práce, pozeranie videa, surfovanie (cena dobrej zostavy aj 15000)
b) chcem sa hrať alebo spracovávať video (ceny začínajú pri 40000)
Dosť je dôležité čo očakávaš od notebooku. Dôležité je hlavne Wifi, DVDRW, pamätaj že DDR - teda pamäť aj veľkosť diskov sa dá stále upgradovať, tam ja problém nevidím.
Osobne mám skúsenosti s HP - neodporúčam - slabá výdrž, hlučnosť. Acer - nízka kvalita hlučnosť je oveľa lepšia ako u HP, ale, Lenovo - bývalé IBM - to je síce ten najlacnejší čo som si kúpil ale je úplne tichý výdrž 3hodiny.
Pre budúcnosť by som porozmýšľal - webcam, teda vstavanú, čítačku kariet, možno bluetooth. Takže tak.
O veľkosti notebooku by som pouvažoval, notebook je hlavne o ľahkosti jeho prenášania, takže čím menší tým ľahší ale aj o dobrej viditeľnosti, takže zasa uvažovať nad 12" obrazovkou a váhou 1kg zasa tiež nie je žiadna výhra. takých 14-15 palcov je OK.
Moje HP 25 000 neodporučam

Dufam že som ti trošku pomohol,
luigi72
03.04.08,15:14
bodliak,

písal som, že väčšine ľudí,

to znamená, že výnimky existujú :D
RB_Wariorr
03.04.08,19:23
Chlap napisal

1. Môžem kúpiť notebook za 50.000,- Sk, lebo chcem, aby mal také parametre, že aj o 5 rokov mi bude stačiť na to čo, budem potrebovaťTak určite sa s týmto neda súhlasiť a verím, že autor príspevku je recesista. Nik ma nepresvedčí o tom ,že nb za 50,000 nebude o 5 rokov zastaralý pri dnešnom tempe IT technológií mi to príde ako utópia.
Neviem či to odznelo tu alebo inde no asi najideálnejšia voľba sa mi javí alternatíva ak už tak upgradovatelný desktop za cca 20-25,000 a nb v cene cca 15-25,000 a za cenu 50,000 máme zaručený výkon,mobilitu a zároveň aj možnosť následného upgrade hardwaru. Cena 50,000 za jedno železo je skutočne len pre toho kto na to má.

machinak napísal

Prípadne ešte ak chceš kvalitnejšie..tak pozri DELL - ale to je už premrštená cena.A znovu nesúhlas, nakoľko tá cena za tú kvalitu ktorú DELL ponúka tak určite nie je až tak markantná sú značky oveľa chabejšie a ponúkajú za takúto cenu nevyvážené celky. DELL je garant kvality , výkonu a aj podpory servisných služieb. A dnes nikomu nebráni nič v tom aby si aj tento výrobok zakúpil aj inde ako na slovensku. Možností je nepreberné množstvo a repnanie typu je to náročné na čas a kto mi to vybaví je hlúposť ak dačo chcem tak to urobím aj za cenu určitého rizika
janok5
05.04.08,06:38
Nesúhlasím, NB si každý kupuje na niekoľko rokov a musím podotknúť, že málovýkonný systém je aj ľahko napadnuteľný zvonku čo môže zapríčiniť aj obrovské škody. Lacné a pomalé zariadenia aj z kvalitnejšími ochranami sú veľmi labilné. Je to fakt.
RB_Wariorr
07.04.08,19:54
Áno pri našich peňaženkách to je na viac rokov no nie vzhľadom na postupujúce technológie. Občas nezaškodí prečítať si daktoré výroky otcov IT technológií ako veľmi sa mýlili v proroctvách.
janok5
31.08.08,12:26
luigi72
31.08.08,18:16
Prečo stále HP?

MSI máš skoro o 10 000 Sk lacnejšie s podobnou konfiguráciou (+ musíš dokúpiť OS Windows Vistu Premium za 3000 Sk, lebo tu nie je v cene, ale grátis dostanes ešte ruksak):

NOTEBOOK MSI GX700X-257SK T8100 3GB 320GB VGA:

Špičkový notebook pre hráčov (Performance Edition) Centrino s displejom 17" WXGA+ (1440x900) ACV. Procesor Intel Core 2 Duo T8100 (2.2GHz, 2MB, FSB 800MHz) pamäť 3072MB DDRII 667MHz, 320GB pevný disk (5400rpm) SATA, grafika nVidia GeForce 8600GT (podpora DX10) 512 MB/1024MB TC, optická mechanika DVD-RW SuperMulti Double layer, Gigabit LAN, modem 56k, 802.11a/b/g/n WLAN, farebne označené klávesy WASD, audio 4.1 (subwoofer), video kamerka 1.3M pixels, Bluetooth, čítačka kariet, 1xHDMI, 1xRJ-11, 1x RJ-45, 1xIEEE 1394, 3x USB 2.0, 1x Express card, bez OS , Batéria Li-Ion 6 článková. Rozmery 358 x 259 x 33 mm, váha 3.4 kg, Slovenská klávesnica, Gaming ruksak, piano black farba, Slovenská klávesnica
Zabak
02.09.08,11:59
Ono je vzdy dolezite aky notebook clovek hlada:

Na pracu do kancelarie?/Multimedialny pc/Powerbook na ktorom sa aj moje dieta moze ihrat?

Co je pre teba rozhodujuce?:

Kvalita/Cena/Vykon?

Pojem kvalita nezahrna iba silu komponentov v notebooku. Treba dbat aj na take detaily aby sa ti neheglal displej, aby vsetko drzalo pevne a notebook vyzeral solidne.

Dalsia dolezite vec je aj servis ktory k notebooku dostanes. Su notebooky kazivejsie a menej-kazive. Ak na notebooku mas ulozene rozne dolezite informacie k fungovaniu tvojmu alebo tvojej zivnosti/firmy, nieco sa ti odpali, zoberu ti ho do reklamacie na 30 dni, tato doba sa predlzi a napokon aj tak stratis vsetky svoje data, opravu ti predrazia k vlastnej spokojnosti... to vazne potesi.

Notebooky Asus, Acer su velmi nekvalitne a kazive... preto ta nizka cena. Preto aj zle ohlasy na tieto notebooky. Notebooky HP maju kvalitu obstojnu a urcite lepsiu ako asus a acer ale nie je to top. Cim lepsia kvalita tym vecsia cena. Najlepsie moznosti su notebooky IBM (nie Lenovo...) a Macintosh. IBM su mega drahe ale ak ho vyhodis z okna, data na disku ti pravdepodobne preziju, monitor sa nehegle, baterka vydrzi pomaly 2x dlhsie a pritom je aj lahsi a prenosnejsi. iMac od Apple ma jedinu nevyhodu - trochu cudzi software a nekompatibilitu s Windowsom. Obydve veci sa daju so spravnym pouzivanim odstranit. Ovladat sa ho naucis po tyzdni tak ako windows a kompatibilita sa da zabezpecit zadarmo.

Najlepsi na podnikanie: IBM Notebook
Najlepsi multimedialny: iMac od Apple
Najlacnejsi: ASUS, ACER
Stredna cesta: HP, MSI
misomiso
02.09.08,12:09
A co DELL? Ja mam DELL XPS a som spokojny.
dolfort
02.09.08,22:17
Dell, Sony, IBM/Lenovo.

Inak asi každému výrobcovi sa podarí z času na čas vypustiť na trh veľmi podarený model ale aj veľmi nepodarený model. Výrobcovia sa potom odlišujú podľa toho, aký majú pomer vydarených a nevydarených modelov.

Pre mňa je pri výbere NTB dôležitý aj fakt, ako ďaleko to mám do najbližšieho servisu.
Netýka sa DELL, lebo najbližší servis je u mňa doma.
Kamošovi, ktorý svoj Dell ozaj nešanoval, odišlo voľačo. Prišiel chlapík, no f**king stupid questions, pozrel, noťas nezapína. Otvoril, vymenil dosku s procákom, zavrel, noťas ide. Vybavené. Poďakoval, odišiel. Chalana zdržal 60 minút.
dalid
04.09.08,08:32
Svojou troškou prispejem aj ja. Na konfiguráciu NB sú tu iný machri, čo vedia povedať, čo by NB mal minimálne mať na požadovaný účel využitia NB. skor k značkám - mal som 2 Toshiby z rady Satelite - prijemne NB, dlhá vydrž batérií aj po 2och rokoch dennnodenného použávania v práci. Na tej staršej mi ale po čase praskol plastový pánt na monitore...:mee:
Potom IBM - Thinkpad T-čková rada.. Konzervativny dizajn je asi to jedine čo by mohlo niekomu vadiť, me sa páčil.. Kovové panty - tak tie nie je možné veru zlomiť...:D. Praktické bolo osvietenie klávesnice led diodou, vyššie modeli tuším majú podvietenú celu kávesnicu. Veľmi užitočné ak cestujete a musíte pracovať v noci... Batéria - veľmi slušná výdrž. A čerešnička na torte - mal senzor kto snímal naklonenie NB a nárazy, vibrácie, takže v prípade silného nárazu zastavil HDD, takže nedošlo k jeho fyzickému poškodeniu.. IT machri tu vedia presne ako sa to volá, ja neviem... Super funkcia ak potrebujete prenášať NB z zapnutom stave..
Teraz mám Dell 630 - prijemný NB, chýba mi osvetlenie klávesnice ak musím pracovať večer... Batéria pri kancelárskej práci vydrži cca 5-6 hodín, DVD okolo 100 min tiež nie je problém... rýchlejší ako bolo IBM-ko, ake je novší...

Známi má Acer - eééééé ,ako už tu bolo písané na prácu určite nie..
Iný má Asus - celkom chváli, uvidíme čo mu na ňom odíde po 2-och rokoch... Má lesklý display - maximálna blbosť, vonku na tom nie je nič vidieť.. Môže to použiť dámy namiesto zrkadla...;) (nemám na mysli web kameru)
jaja1
04.09.08,08:39
Dalid Podľa toho, čo píšeš už si mal dosť notebookov. Koľko ti vydrží jeden? Pýtam sa, lebo mám HP Pavilion, 31.08.2006 kúpený, 02.09.2008 - pokazený.
Zabak
04.09.08,10:35
ochrana HDD pred poskodenim (naklananie, otrasy) by mala byt podla mna standart pri kazdom notebooku, uz len ked sa pouziva vo vlaku alebo v aute je to dost rizikove. Preco inak by to mali byt "prenosne" pocitace? Hlavne som tuto ochranu videl iba u IBM a MacBookoch.
Imho raz si niekto zvykne na urcity standard, tazko sa mu podraduje na nizsiu uroven...
dalid
04.09.08,10:57
2: jaja1 - všetko to boli firemné a teda pracovné NB. Tie Toshiby boli trochu ťažšie (ale 1. som mal od 2002, druhú od 2005 (na tejto sa mi utval ten pant).

Koľko vydrží jeden - ťažko podedať. Ak by som ich mal na domáce použite a budem napr 1-2 hod denne a pozerat na nich iba nejaký film, surfovat po nete a robit vo Worde a Exceli, tak verím, že by som dodnes možno mal ešte tú 1. toshibu.. Ak ti ale NB bude bežať 8-10 hodíne denne a budeš s ním cetovať, robiť v aute a pod, tak 2 roky ak vydrží je dobre. Prvé čo odíde najskôr bude batéria (aspoň v mojom prípade). Mňa skôr štvalo, že sa do nich vkuse inštalovali všetky možné záplaty do windowsu takže operačná pamäť nestíhala už po cca roku.. Možno by to vyriešil Lilnux, ale skúste povedať šéfovi aby sólo pre Vás kúpil NB s Linuxom... Asi Vás viete kam pošle..:(

2 Zabak - ochrana HDD by pri NB mala byť štandartom, ale nie je... A ak je, je otázka nakoľko je účinná pri väčšom nátraze a naozaj fyzicky stiahne čítacie hlavy mimo magnetické disky v HDD.
Na druhej strane koľko % z predaných NB sa naozaj požíva na čoli vytvorené. Vačšinou si ich kupujeme domov namiesto stolových PC, lebo sú menšie a možem s nimi hocikde v byte robiť a nemusím byť pri nejakom PC stolíku;).
Fero11
04.09.08,13:50
Ked sa jedna o ten linux, tak myslim si, ze by sa mal kupit NB bez OS (vzdy bez OS) a linux tam neni problem dat.
jozef789
09.09.08,19:30
Pridám moju negatívnu skúsenosť so značkou MSI.
Tiež som sa nechal zlákať na nadupaný MSI za super cenu. Mal všetky periférie, veľkú RAM-ku, HDD a primeraný procesor.

Moj problém však nastal keď som potreboval pripojiť DV video kameru cez FireWire port. Nešlo to ani pod Windows, ani pod Linuxom. Neporadili mi ani na medzinárodnom supporte MSI. Po 30-tich dňoch od reklamácie mi proste vrátili prachy bez vysvetlenia!!!

Našiel som ďalších ľudí na nete, ktorí tento problém objavili tiež. MSI však danú modelovú radu veselo predáva ďalej, konkrétne EX600.

Keď chcete vedieť detaily, tak sú tu
forum.msi.com.tw/index.php?topic=115690.0

Momentálne mám ASUS rady F3L a som spokojný. A poznám ďalsích dvoch spokojných majiteľov rady F3.
janok5
22.11.09,12:29
OS zadarmo, je doslova zadarmo... Jedine WINDOWS 7 Ultimate SK a je po probléme zo všetkým čo doteraz majiteľov OS trápilo.
jofty1
22.11.09,12:39
a nechecli by ste niekto kupit asus f5gl ap031c. 350eur