Bambi23
31.01.08,16:04
Ahojte,

mame novu firmu, ktora vlozila zakladne imanie v Eurach a nie v SKK.
Ziaden obrat minuly rok nebol, ideme robit "skoro" nulove danove.

Potrebujem sa len poradit ako sa na konci roka robi inventarizacia uctu 411-ZI kedze je v Eurach a vklad ZI je do pokladne EUR.

Zostatok v pokladni ako aj ucet v Eurach som prepocitala kurzom NBS k 31.12.2007, podla toho som aj zauctoval kurzove rozdiely.

Prepocitava sa tiez ucet 411-ZI kurzom k 31.12. a taktiez sa zauctuju kurzove rozdiely?

Ak ano, na ake ucty, kedze 411 je na D a pri kurzovom zisku bude na MD, teda sa mi vyska ZI na konci roka nezvysi, ale naopak znizi .... neviem to nejako poriesit.
(priklad vzniku firmy ZI zauctovane na uctoch 353/411, na konci roka by bol kurzovy zisk 411/663 ...).

Vdaka za odpovede.
Katarína Cigánová
31.01.08,20:29
Ahojte,

mame novu firmu, ktora vlozila zakladne imanie v Eurach a nie v SKK.
Ziaden obrat minuly rok nebol, ideme robit "skoro" nulove danove.

Potrebujem sa len poradit ako sa na konci roka robi inventarizacia uctu 411-ZI kedze je v Eurach a vklad ZI je do pokladne EUR.

Zostatok v pokladni ako aj ucet v Eurach som prepocitala kurzom NBS k 31.12.2007, podla toho som aj zauctoval kurzove rozdiely.

Prepocitava sa tiez ucet 411-ZI kurzom k 31.12. a taktiez sa zauctuju kurzove rozdiely?

Ak ano, na ake ucty, kedze 411 je na D a pri kurzovom zisku bude na MD, teda sa mi vyska ZI na konci roka nezvysi, ale naopak znizi .... neviem to nejako poriesit.
(priklad vzniku firmy ZI zauctovane na uctoch 353/411, na konci roka by bol kurzovy zisk 411/663 ...).



Vdaka za odpovede.

Prepočítavaš iba zostatok v pokladni , ZI - účet 411 nechávaš bezozmeny . /tento už mal byť vyjadrenýlen v SK/ Vlastne na ňom nemáš o čom účtovať. keby ste tie eura z pokladne v priebehu roka minuli ,tak nemáš vôbec čo prepočítavať .
liba2
02.03.08,07:13
Ahojte,

mame novu firmu, ktora vlozila zakladne imanie v Eurach a nie v SKK.
Ziaden obrat minuly rok nebol, ideme robit "skoro" nulove danove.
Potrebujem sa len poradit ako sa na konci roka robi inventarizacia uctu 411-ZI kedze je v Eurach a vklad ZI je do pokladne EUR.
Zostatok v pokladni ako aj ucet v Eurach som prepocitala kurzom NBS k 31.12.2007, podla toho som aj zauctoval kurzove rozdiely.
Prepocitava sa tiez ucet 411-ZI kurzom k 31.12. a taktiez sa zauctuju kurzove rozdiely?
Ak ano, na ake ucty, kedze 411 je na D a pri kurzovom zisku bude na MD, teda sa mi vyska ZI na konci roka nezvysi, ale naopak znizi .... neviem to nejako poriesit.
(priklad vzniku firmy ZI zauctovane na uctoch 353/411, na konci roka by bol kurzovy zisk 411/663 ...).

Vdaka za odpovede.
Účet 411 zostane tak ako bol zaúčtovaný pri vzniku s.r.o. Pozri sem:
Základné imanie (http://www.porada.sk/t15405-p3-zakladne-imanie.html#post569725)