Osimka
31.01.08,18:17
Chcem sa spýtať, keď má niekto súbeh pracovného pomeru a živnosti a v pracovnom pomere má podpísané vyhlásenie a teda si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku mesačne, pri podávaní daňového priznania si môže znova uplatniť nezdaniteľnú časť 95616 Sk v riadku 70?
Iwett
31.01.08,17:23
pri podaní DP si vpíše na základe potvrdenia o zdaniteľnej mzde údaje z neho do DP a na riadku 69 mu vyjde 1 základ dane a z neho uplatní nezdaniteľnú časť..
Osimka
31.01.08,17:26
Díky moc, tiež ma to mohlo napadnúť, že potvrdenia z PP o príjme sú v hrubom. Dík
evina
31.01.08,21:11
Díky moc, tiež ma to mohlo napadnúť, že potvrdenia z PP o príjme sú v hrubom. Dík

Ja to len trošku upresním. Nejde o to, či sú príjmy uvedené v hrubom - na Potvrdení máš uvedenú aj odpočitateľnú položku uplatňovanú v PP, čo mnohých pomýli, že si ju už nemôžu uplatniť v DP. V PP platíme daň preddavkovo a tá je počítaná tak, aby plus mínus predstavovala potom celoročnú daň, teda nech nevyskočia vysoké + mínus. V DP sú všetky príjmy sčítané /tu už nepočítame daň preddavkovo/ odpočítame NČ a preddavky zaplatené v DP. Takže v skutočnosti je uplatnená len raz v DP.