TatianaK1
31.01.08,18:12
Ahojte, chcela by som vedieť, či musí občianske združenie,musí podávať daňové priznanie na daň z príjmu ak má príjem rok 2007 len z eurofondu a výdavky nezdaňované.
victoria
01.02.08,07:05
OZ nemusi podavat danove priznanie iba v pripade ze ma prijmy z darov, 2% dane a clenskeho (ktore je uvedene v stanovach) v pripade akychkolvek inych prijmov je povinne podat danove priznanie aj ked mu povinnost platit dane nevznikne.
Daphne
01.02.08,10:59
Obcianske zdruzenie malo v r. 2007 prijem z darov, clenskch prispevkov a 2%. Okrem toho z predaja kalendarov pre rok 2008, ktorych vytazok ide na cinnost zdruzenia.Tento prijem povazujem za prijem z prilezitostnych cinnosti podla §8 ods1 ZDZP. Samozrejme podame danove priznanie a vynos zdanime. Danove priznanie sme robili aj doteraz, hoci sme za predchadzajuce roky nemali ziaden zdanovany prijem. V OZ sme mali miestne zistovanie k cinnosti OZ a pracovnici DU pozitivne prijali, ze sme danove priznanie podali, co urychlilo cele konanie. Takze ak vam nerobi problem, odporucam DP podat.Ak sa najde nejaky dobrak, ktoremu budete lezat v zaludku a bude na vas posielat udania na DU, budete mat na DU ovela jednoduchsiu situaciu. OZtka su dobrovolne zdruzenia, ale moze sa najst cierna ovca ako sa stalo aj nam.

mam otazku z uctovneho sudka.OZ nepodnika, nema ine zdanitelne prijmy ako ten jednorazovy.OZ viedlo jednoduche uctovnictvo. Sme povinny pri dosiahnutom zdanitelnom jednorazovom prijme prejst na podvojne ucto ?

dik za odpoved
victoria
01.02.08,12:39
Prosim mozete mi vysvetlit ako moze OZ ako pravnicka osoba dosiahnut prijem podla § 8 ako jendorazovy a tiez akym sposobom ho odlisujete. Ako pozeram tak pozeram do danoveho priznanie pre DP PO a neviem si to celkom dobre predstavit. dakujem
Aj ked ste mali jednorazovy prijem z predaja kalendarov urcite by som ho nepovazovala za prijem podla § 8 u pravnickej osoby, pokial by to bolo len jednorazove, zdanila by som ho a ak by sa taketo prijmy mali opakovat, odporucam podvojne uctovnictvo. To si z toho jednorazoveho prijmu uplatnite aj oslobodenych 24 900 sk ???