Creatiff
31.01.08,19:13
Ahoj Poradaci.


Potrebujem poradit vo viacerych veciach ale pokusim sa to zhrnut do jedneho prispevku,kto ma par minut poprosim nech cita ,potesim sa kademu nazoru.
diky pekne



Takze podme na to


1. Pracujem v UK 3 roky,pomaly sa zberam naspat na SK kedze vsetko raz cloveka znudi a su veci ktore sa tazko nahradzaju inymi.
2. Som normalne zamestnany na dobu neurcitu
3. Za ten cas co som tu pobudol som si vypracoval plan, viem presne co a ako a kde chcem robit,mam vsetko premyslene,vypocitane,pripravene,dohodnute a mam s
tym aj dlhorocne skusenosti.
4. Pojde o tiche pokojne "zasite" podnikanie,ziadne verejne sluzby,krcma,maloobchod,nehnutelnosti,zakaznici..


A teraz

1. Potrebujem poradit co je navyhodnejsie aj z hladiska buduceho rozvoja a rozsirovania a rastu - Zivnost,spol s .r.o., k.s,ci neaka ina forma? Tu si to

ziada doplnit informacie a zohladnit ich pri vybere ale nechcem ist do detailov... Asi tolko ze budem aj kupovat a predavat ale objem tovaru asi tak 4-10

kusov za rok,zamestnancov zo zaciatku nebudem mat,mozno brigadnikov, dohoda o vykonani prace sa to vola tusim..

2. Budem potrebovat neake financie

2a. Planujem prist na SK pocas dovolenky a vsetko dostupne vybavit za ten cas

2b. Ake su moznosti uverov a poziciek? Co viem tak ako zamestnany v UK mam moznost na SK zobrat spotrebny uver nic viac.. su aj ine moznosti aby som plynule

presiel zo zamestnania do podnikania a nemal pritom hluche obdobie pripadne zacat podnikat este ako zamestnany? Existuje v tom pripade neaky specialny uver pre zacinajucich pripadne pre zacinajucich zamestanych podnikatelov?

2c. Co nebankove subjekty? Peniaze potrebujem pozicat kratkodobo,na par mesiacov,nebolo by to rychlejsie riesenie?

2d. Este ma napada pribrat spolocnika/ticheho spolocnika/investora/ ale tym padom sa budem musiet delit o zisk a prinasa to aj ine uskalia,ake to ma

pozitiva? Odporucate mi pozicat peniaze z banky,nebanky alebo sa spolcit?

3. Je povinne sa dat zapisat do Obchodneho registra //lisia sa podmienky pre zivnost,s.r.o a ine?// alebo nie? Ak nie ake su vyhody zapisu?
zuzulu
11.07.08,12:56
ahoj,
ako pravnu formu by som mozno odporucila s.r.o., uz len z toho titulu, ze ak by s nahodou nieco stalo, spolocnost sice ruci celym svojim majetkom, ale spolocnici len vkladom, takze by si neprisiel o dom, auto, manzelku a tak

co sa uverov tyka, na rozbeh je urcite najlepsie skocit do banky, kde ti pomozu vyrobit podnikatelsky plan, a ak sa trochu posnazis, najdes si banku a kombinaciu produktov, kde ani urokova miera, prip. RPMN nebude prilis vysoke, aby si neprisiel aj o posledne ponozky.

ked sa ti uz zadari podnikat, casovy nesulad bez finacii mozes riesit aj prostrednictvom nebankoviek, hladaj najma revolvingove uvery (napr. Cofidis), kde nepreplatis nic, ak im zaplatis vsetko naraz, tak isto to mozes cele splatit v 2-3 splatkach, a kedze je to revolving, a budes "normalny"platca, mas u nich vzdyf inancnu rezervu
Celsus
12.07.08,20:28
1. Pripájam sa k názoru, že najvýhodnejšia na podnikanie býva vo väčšine prípadov SRO (najmä z hľadiska daňového, odvodového, z hľadiska ručenia za záväzky, z hľadiska nákladov na založenie a existenciu).

2. K možnosti získania fin. prostriedkov sa dá veľmi ťažko vyjadriť, keď nepoznáme ani základné parametre podnikateľského zámeru.

3. Každá obchodná spoločnosť (teda aj SRO) sa musí zapísať do obch. registra. Živnostník (fyzická osoba - podnikateľ) sa do obch. registra zapísať nemusí (výnimkou je prípad, keby chcel udeliť prokúru). Výhody zápisu nie sú prakticky žiadne (okrem už spomenutej možnosti udeľovať prokúru.)