zabenka
31.01.08,19:22
Je CCleaner dobrý?
Keď s nímvyčistím, už mi nič nenájde ani Adware, ani spybot. Môžem ich odinštalovať?
Mám ešte kúpený NOT32.
Postačia mi tieto dva? Ďakujem za radu
subard
31.01.08,18:34
zabenka mam AdAware 2007,System Mechanic a NOT32 a som spokony
chlap
31.01.08,18:36
CCleaner nie je program na vyhľadávanie a odstraňovanie spyware alebo adware alebo vírusov. Je to program na čistenie počítača od zbytočných vecí, ako sú dočasné internetové súbory, dočasné inštalačné súbory, a pod.

Ale keďže väčšina bežných adware a spyware sa ukladá v dočasných priečinkoch, ktoré CCleaner vymaže, tak ti ich vlastne odstráni. To ale neznamená, že Spyboot môžeš odinštalovať.
Katabaticky
31.01.08,18:50
odinstaluj spybot a nahod spyware doctora alebo ewido :-)

a odinstaluj ccleaner a nahod System mechanick (najlepsie 6) ako pise kolega vyssie :-)

A aspon Nod urcite nechaj pripadne skus zbehnut ku konkurencii(kasper alebo symantec...)
Charon
01.02.08,04:45
CCleaner slúži na odstránenie záznamov v registroch, ktoré sú nefunkčné. Veľkosť registra sa však výrazne nezníži. Jedná sa o pár kB. Pozrite si veľkosť registra a uloženého súboru od CCleaner. CCleaner je dobrý iba na to, aby v registroch neboli staré záznamy.

System Mechanics (už je sedmička :) ) Na rozdiel od CCleanera register aj komprimuje ... teda výrazne zmenšuje veľkosť registra a tým pádom aj rýchlosť načítania napr. Windowsu.

System Mechanics má však, na rozdiel od CC veľa ďalších funkcií, preto tu porovnávame iba funkcionalitu vzhľadom k registrom.
scorp
01.02.08,10:50
System Mechanics má však, na rozdiel od CC veľa ďalších funkcií, preto tu porovnávame iba funkcionalitu vzhľadom k registrom.

Preto porovnavame neporovnatelne. Kazdy soft ma svoje + a -.
imino
01.02.08,11:14
Preto porovnavame neporovnatelne. Kazdy soft ma svoje + a -.CCleaner pouzivam aj ja uz dlho a max. spokojnost.

Ale na ochranu pocitaca mam uz niekolko rokov PRE MNA osvedcenu dvojicu NOD a Ad Aware. Mal som aj Spybot aj ...Doctor (presny nazov si uz nepamatam ;) ), ale zostal som pri spomenutom. ;)

Tot MOJ nazor. ;)
Charon
01.02.08,11:36
Poznámka:
No SystemMechanics obsahuje ako firewall, tak aj antivírus. Naviac v štandardnej verzii má aj antispyware nástroj. Zálohuje registre, komprimuje, vymazáva nepotrebné záznamy a to aj na pozadí /ak si to user želá/
imino
01.02.08,12:20
Poznámka:
No SystemMechanics obsahuje ako firewall, tak aj antivírus. Naviac v štandardnej verzii má aj antispyware nástroj. Zálohuje registre, komprimuje, vymazáva nepotrebné záznamy a to aj na pozadí /ak si to user želá/Aj NOD uz ma (vo verzii 3..) aj firewall, antispyware a antispam.. uz to nie je len antivirus... ;) ;) ale pomerne komplexny nastroj. Mal som AVG, Pandu... ale s NOD-om som max. spokojny (nie som zamestnancom ESET-u, aby si niekto nemyslel ;) ;) :) ).

No dostavame sa uz trochu mimotemy :) :) :) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Charon
01.02.08,12:35
Otázka: Je CC dobrý?

Odpoveď: Je. Treba robiť zálohy registrov.

Nenahrádza antivírus, antispam, antispy...
Katabaticky
01.02.08,14:01
ale System mechanik 7 ma svoje musky a niektore docela fatalne ;) preto som napisal ze najlepsie verziu 6 ;)

A system mechanik je co sa registrov tyka komplexnejsi program ako ccleaner pretoze dokaze zapisy nielen tiredit premazavat cistit shutnovat ale aj prepisovat v pripade presunutia programu pripadne znovu instalacie...

a ccleaner je jednoucelovy velmi dobry nastroj na registre
nie antivir nie antispyware nie antispam nie antimalware...
Charon
01.02.08,19:41
ale System mechanik 7 ma svoje musky a niektore docela fatalne ;) preto som napisal ze najlepsie verziu 6 ;)

Toto je otázka teraz pomimo a zaujíma ma. Prosím... aké mušky?... ja ho používam (legálne) už roky a dúfam, že tam nič nieje. Update a upgrade mi robí automaticky. Zatiaľ som na nič nenarazil.
Katabaticky
02.02.08,01:36
musky pri cisteni registrov:
sem tam sa mu stane ze zmaze zapis loadru programu ktory ho v tej chvili vola... (mala pravdepodobnost ale fatalna chyba)
pri presune programov robi tiez nejake kiksy v registroch
memory cleaner:
neviem preco ale v 6 bol excelentny v 7 to nejak prepiskli a po pusteny cisti pamat aj zivym procesom :(
...
dalsie neskor neni casu momentalne

ale celkovo je to velmi dobry programek a nove funkcie v 7 su lakave ale vyuzije ich clovek len zriedka preto mam beezne 6 a v pripade nejakej specialitky 7 portable ;)
dubak138
02.02.08,12:22
Je CCleaner dobrý?
Keď s nímvyčistím, už mi nič nenájde ani Adware, ani spybot. Môžem ich odinštalovať?
Mám ešte kúpený NOT32.
Postačia mi tieto dva? Ďakujem za radu

pokial máš cleaner dobre nastavenítak je to ok slúži najmä na odstránenie rôznych vecíčo si pc stiahne prebitočne z netu ale je to dobré mať s kombináciov z antivírmy bud Nod alebo kasper Awg a rôzne
Katabaticky
02.02.08,13:09
pokial máš cleaner dobre nastavenítak je to ok slúži najmä na odstránenie rôznych vecíčo si pc stiahne prebitočne z netu ale je to dobré mať s kombináciov z antivírmy bud Nod alebo kasper Awg a rôzne



nejak som nepochopil co presne autor prispevku myslel :)
dubak138
02.02.08,19:13
nejak som nepochopil co presne autor prispevku myslel :)
tak mysli viacej
Katabaticky
02.02.08,21:20
co takto kebi si skusil napisat konstruktivni prispevok s odpovedou na moju otazku a nie zasa dalsi zbitocni riadok a prosim skus popracovat na pravopise bije ma to do oci este aj teraz ked uz to necitam... ;)
RendezVouz
05.02.08,17:56
CCleaner je užitočný nástroj pre odstránenie nepotrebných súborov z pevného disku a vyčistenie registru od chybných či zbytočných záznamov. Keď program otvoríme vysype nám kôš, prečistí internetové prehliadače, odinštaluje programy a podobné. Táto aplikácia sa zaradzuje medzi systemove utility. Tak isto ja ju mám nainštalovanú na svojom PC a som s ňou celkom spokojný.
NOD32 na rozdieľ od CCleaneru je komlexny antivírusový nástroj, ktorý ponúka veľmi dobrú ochranu PC.:)
Katabaticky
05.02.08,20:05
vraj je ccleaner aj sietova verzia(ale nemozem to nikde naist) je to pravda alebo si nikto len sikovne upravil tuto utilitu?