xoxmes
31.01.08,21:55
Hodlám zakúpiť desktop (dilemu medzi laptopom a desktopom mám vyriešenú). Páči sa mi riešenie, s ktorým prišiel myslím Apple, kde je celá veža integrovaná do monitoru. Na stole máte teda len monitor, klávesnicu a myš (všetko bezdrôtové, takže to u Vás nevyzerá ako sklad Káblovky). A možno tlačiareň, tiež bezdrôtovú.
Chcem však PC a takéto riešenie ponúka len Sony a najnovšie Dell.
Nie som žiaden PC maniak. Desktop potrebujem na internet, prácu s textom (vista, powerpoint, excell), fotkami, zhrávanie hudby do MP3 prehrávača, maximálne pozrieť/nahrať nejaký ten film.
Nehodlám PC upgradovať.
Chcem aby bol internet rýchly aj keď pracujem naraz s viacerými stránkami, textami a aby to nemrzlo.
1. poraďte ak niekto poznáte iného výrobcu, ktorý ponúka takýto integrovaný počítač.
2. V živote som nemal PC od Sony. Máte niekto nejaké skúsenosti?
3. Ak poznáte dané modely Sony a Dell, poraďte, ktorý sa Vám zdá najvhodnejší s ohľadom na definované potreby v pomere k cene. (mne sa javí ako výhodnejší Sony, ktorý má väčšiu obrazovku, zrejme lepší obraz, výkonnejší procesor, integrovanú kameru, kvalitnejšíe reproduktory).
4. Na aké parametre procesora a iné technické údaje pozerať ak chcem rýchly inet a celkovo rýchly počítač?
5. Na aké iné technické údaje by som mal dbať?
5. Potrebujem/zíde sa mi na PC blue ray?

Ďakujem

P.S.
Na porada.sk som prvýkrát v živote, tak sorry ak som nejak zle zadal otázky, resp. urobil niečo čo by sa nemalo robiť pri zadávaní otázok.
Katabaticky
31.01.08,21:28
1. musim ta pochvalit za vzorne napisanu otazku respektivne problem len som akosi postradal sumu aka je hranicna

2. blu ray ti je nie zbytocne ale nieje to nevyhnutnost ak to nebudes napajat na plazmu alebo lcd s 120 a viac uhloprieckou je to len zbytocny luxus ktory zatial vela stoji

3. tieto zostavy su velmi drahe je to podla mojho nazoru zbytocne vyhadzovanie penazi ale budiz ak je to tvoj sen alebo len nejaky vrtoch milionara ktory nema co s peniazmi... ( osobne by som zobral malu zostavu za 15 tisic a k tomu 30" monitor co by vyslo cenovo skoro rovnako)
ale sony by som sa na tvojom mieste nebal momentalne maju asi najlepsie panely co sa tyka bezne dostupnych znaciek cize obraz budes mat krasny a kvalita spracovania je u nich tiez na velmi velkej urovni takze ziadny probblem dell je vhodnejsie riesenie firemne nie pre domacnosti :)

toto vse ;)
xoxmes
31.01.08,21:40
Asi je to vrtoch a možno aj trochu predražený, ale veľmi sa nám to so ženou páči. Je to možno trochu povrchné, ale je to do nášho nového bytu a okrem funkčnosti to chceme ako také futuristické dizajnové osvieženie (nehovoriac o tom, ze asi nie som jediným kto vysával medzi spleťou káblov, brr a strážil deťúrence tmoliace sa v tejto skrumáži).
Hraničná suma je tak okolo 55 tisíc. Chcem aby mi sedel pomer ceny a výkonu v danej kategórii.
Možno na objasnenie - milionár nie som. Budem to ale kupovať z USA a cenu dolára asi nemusím rozoberať.
Katabaticky
31.01.08,21:58
a ako to spravis so zarukou pripadne vratenim ak to beries s usa? to len tak pre zaujimavos trci mi totiz doma notas z ameriky a neni zrovna zdravy ;)

a je to velmi velky vrtoch v nasich koncinach... za tu sumu si mohol mat totiz pekny monitor a peknu malu skrinku ako komp s realnym vykonom pripadne este krajsi monitor a peknu krabicku na pozeranie filmov a surfovanie po nete...
a vsetko bezdrotovo... to ze je tak riesena ta veze je pekne ale aj normalne pocitace sa tak bezne riesia hlavne na pracoviskach kde neni moznost moc tahat kable ;)
xoxmes
31.01.08,22:08
Mám zato, že záruka je medzinárodná a Sony/Dell v SR by to vedeli riešiť. Mýlim sa?
Aké je to bezdrôtové riešenie, ktoré opisuješ? Ak máš nejaké konkrétne tipy na zostavu a značku, daj mi ich prosím v podobe pre laickú konzumáciu.
Senkju
Katabaticky
31.01.08,22:10
bezdrotove riesenie je jednoduche

mys a klavesnicu najdes bezdrotovu bezne
ak si velmi pohodlny aj zvuk do centraly mozes viest zvukom malou kratkovlnou antenou a tak isto aj obraz do televizora monitora cize komp mas v skrini a vsetko ostatne na druhej strane miestnosti len s klavesnicou a mysou ;)
Ľuboslav
01.02.08,05:30
Mám zato, že záruka je medzinárodná a Sony/Dell v SR by to vedeli riešiť. Mýlim sa?
Aké je to bezdrôtové riešenie, ktoré opisuješ? Ak máš nejaké konkrétne tipy na zostavu a značku, daj mi ich prosím v podobe pre laickú konzumáciu.
Senkju

na tu "medzinarodnu" zaruku si treba dat pozor. obavam sa ze nas pravny poriadok takyto pojem nepozna (ak sa mylim tak ma prosim niekto opravte s poukazanim na konkretne ustanovenia) a vseobecne aj firmy posobiace v eu takyto sedy dovoz neakceptuju do opravy - dokonca sa vyskytuju pripady kedy tovar kupeny napr. v usa alebo hongkongu (na ktory vyrobca dava tu tzv. rocnu medzinarodnu zaruku) nezoberie certifikovany servis ani do mimozarucnej opravy. naopak tovar kupeny na uzemi eu je samozrejme mozne odovzdat do opravy ktoremukolvek vyrobcom certifikovanemu servisu (na slovensku s tym obcas servisy maju trosku problem -vecsinou za tym stoji nizka uroven pravneho povedomia zamestnancov certifikovaneho servisu v spojeni s neochotou vedenia miestneho zastupenia v takomto pripade je vhodne o spravani sa servisu vecne a bez emocii informovat vyrobcu - ale kedze je clovek v prave tak staci byt trosku asertivnejsi a zarucnu opravu nie je problem vybavit. alebo staci odskocit vedla do rakuska a tam uz je zarucny servis v ramci eu bez problemov) -nechcem robit reklamu eu a vobec sa mi nepaci cenova politika dovozcov a ich vypocty kde 1usd=1eur... ale takto to je. neviem ako je to s pocitacmi ale u fotoaparatov je tento postup bezny. takisto je tu otazka dph a cla. takze si treba dobre zvazit co sa vyplati doviezt (napriklad u fotakov su to objektivy ktore sa az tak velmi nekazia) a co uz je prilis -vzhladom na vecsi objem elektroniky vo vyrobku a tym potencialne aj vyssiu pravdepodobnost poruchy- velke riziko (dalsi priklad - pokial do usa nechodim aspon raz za polrok -alebo nemam znameho ktory takto pendluje- tak telo digitalnej zrkadlovky by som odtial nebral).
Katabaticky
02.02.08,02:06
ano priblizne takto to je...
medzinarodna zaruka nieje medzikontinentalna doslova ... podla nadnarodnych korporacii a nemozno sa tomu ani cudovat preetoze mnozstvo elektroniky ma uplne ine certifikaty standarty a technicke specifikacie ako na europskom trhu predavane veci... tu by vam to nevedeli mnoho krat opravit ani keby chceli :)