pepsikova
31.01.08,23:16
keď nechcem prijímať emaily od jedného zasielateľa...a ešte ako vysypem emailový kôš..tupá som..no..skúšala som to na Azet,ale je tam kopa slov,o ktorých nemám paru,čo znamenajú,tak prosím,po lopate,ako tupej..
...ďakujem...
Katabaticky
31.01.08,22:24
na verejnom mail serveri alebo nejakom maili ktory ti poskytuje provider alebo v personal mail clientovi?
kitky
31.01.08,23:52
Moja toto je len pocitacova negramotnost :) tupota je o niecom inom :).

Posta na azet: otvor si prijatu spravu, pod nou vlavo mas presunut do Kôš, stlac vykonaj. Takymto sposobom si vsetky maily, ktore nechces mat v poste presun do kosa.
Vlavo mas Moje prieciky. Klikni na Kos. Mas tam moznost presunut do: prijata posta.Klikni na sipku a ked sa ti otvoria moznosti daj uplne zmazat.Predtym si oznac tu postu, ktoru chces zmazat zaskrtnutim v policku.A daj Vykonaj.

Ked ta niekto obtazuje a ty nechces aby ta mohol akokolvek kontaktovat chod na Priatelia. V liste priatelia mas aj Nepriatelia. Klikni na to, daj pridaj nepriatela, vypis do kolonky jeho ID cize jeho nick a pridaj. Tymto ho uplne odblokujes a nebude ti moct poslat ani postu, ani rp. Nic. :)

Neviem ci som ti to napisala dostatocne zrozumitelne, skus to takto.
Pokial mas mailovu adresu na zozname, gmail atd. postupuje sa podobne co sa tyka vymazania mailov, je to prehladne a navedie ta to na to co mas robit.
Ak mas outlook expres, napis, vysvetlim ti ako zablokujes odosielatela tam.
VladoaKatka
01.02.08,04:50
keď nechcem prijímať emaily od jedného zasielateľa...a ešte ako vysypem emailový kôš..tupá som..no..skúšala som to na Azet,ale je tam kopa slov,o ktorých nemám paru,čo znamenajú,tak prosím,po lopate,ako tupej..
...ďakujem...

Určite máš tam niekde možnosti napr.:Outlook Expres
ikona - Zpráva klikneš - otvorí sa roleta - a nájdeš "Blokovať odosielateľa"

ikona - odstrániť X

alebo musíš občas aj upratať došlú poštu, niečo chceš zachovať tak
ikona - úpravy - presunúť do zložky - a tu už vytváraš svoje zložky,
napr. odberatelia, dodávatelia, súkromné, registrácie, atď. čo potrebuješ.

Mne PC z času na čas uprace sám ten "bordel" čo niekde v pozadí sa nahromadí a presunie do koša.
Asi mám dobrého servismena:)
STRELEC
01.02.08,05:22
V Outlook Exprese zablokuješ odosielateľa takto :
- klik na SPRÁVA
- klik na ZABLOKOVAŤ ODOSIELATEĽA + potvrdiť zablokovanie: OK

Zoznam zablokovaných si pozrieš a upravíš (napríklad niekoho "omilostíš" :
- Nástroje
-Pravidlá pre správy
- Zoznam blokovaných adries a v ňom urobíš potrebné úpravy, resp. pozrieš a zavrieš ..... nie komplikované.

Pozn. : v podstate je jedno akého mailového klienta (=programček na správu pošty) máš. Je to aj vec vkusu a zvyku. Pokiaľ ho nemáš, vrele by som Ti odporúčal (a samozrejme každému) nejaký vyskúšať.

Len tak sa pošta zjednoduší a bude prehľadná, lebo najmä :
- viaceré mailové adresy (kontá) spravuješ z jedného miesta a napríklad príjmeš a odošleš poštu naraz z viacerých mailových a na viaceré mailové adresy
- urobíš si vlastné "chlieviky" podľa potreby, kde nevymazanú poštu premiestniš a nemáš potom problém mať poštu s Jankom Ferkom napr. na jednom mieste.
Ja v došlej pošte držím málo mailov. Len pár na krátkodobé vybavenie (napr. neprečítané info a tak).
- v časoch drahého telefonického internetu, ale aj teraz pri dátovo limitovanom internete, je výhodné nebyť pripojený a v kľude si napísať maily, mazať, čítať a tak a až keď mám niečo na odoslanie odkliknúť. Odoslanie je už len otázka viac-menej (relatívne) kratučkej doby.
pepsikova
01.02.08,07:12
moji milí,ďakujem..počítačovo negramotná je prekrásny výraz,presne taká som,,ale.."strelec",už som to zariadila podla teba a z tej kopy schránok som to všetko presmerovala do jednej,tak uvidím,či som to správne..som študent senior a všade,kde nájdem nejaké info pre štúdium,sa musím zaregistrovať a tak sa mi tých schránok pekne hromadí..
..takisto som dokázala zablokovať odosielatela všelijakých majlov..
ďakujem vám za pomoc,slniečka..prajem krásny deň..
VladoaKatka
01.02.08,07:37
moji milí,ďakujem..počítačovo negramotná je prekrásny výraz,presne taká som,,ale.."strelec",už som to zariadila podla teba a z tej kopy schránok som to všetko presmerovala do jednej,tak uvidím,či som to správne..som študent senior a všade,kde nájdem nejaké info pre štúdium,sa musím zaregistrovať a tak sa mi tých schránok pekne hromadí..
..takisto som dokázala zablokovať odosielatela všelijakých majlov..
ďakujem vám za pomoc,slniečka..prajem krásny deň..

Nič sa neboj naučíš sa to a určite pochopíš, ak Ti to budeme vysvetlovať "po lopate". Ja mám radosť, keď niečo chcem od syna /informatik/, sadne si k PC začne "ťukať" a povie -mami už to máš. Ale ja to chcem vedieť tiež. Znova spraví to isté, že nestíham sledovať jeho ruky. Radšej sa učím sama.
Katabaticky
02.02.08,01:48
tak na nas informaticke obludy:cool: treba ist samostudiom od nas sa nikdy nic pouzitelne nedozviete :D ;):D:D:D
účtovník 007
02.02.08,06:53
Pridám sa k založenej téme a chcem sa spýtať "PC-ovo zdatných", či je možné v e-mailovej schránke robiť zásahy do doručených správ. nemyslím presunutie do koša alebo mazanie.
Sme štúdijná skupina a máme spoločnú e-milovú schránku. V poslednej dobe sa začalo stávať, že v doručených správach je správu vidieť, ale po otvorení chýba telo správy, čiže text. Problém je v tom, že predtým správa text obsahovala a po pár dňoch nie. Ide vždy o správy obsahujúce dôležité info, napr. čas skúšky, prednášky.... Je možné, že je medzi nami tak zdatný PC-ovák a robí nám takto naschvál? Alebo je chyba niekde inde?:rolleyes:
Stefan2005
02.02.08,07:59
Pridám sa k založenej téme a chcem sa spýtať "PC-ovo zdatných", či je možné v e-mailovej schránke robiť zásahy do doručených správ. nemyslím presunutie do koša alebo mazanie.
Sme štúdijná skupina a máme spoločnú e-milovú schránku. V poslednej dobe sa začalo stávať, že v doručených správach je správu vidieť, ale po otvorení chýba telo správy, čiže text. Problém je v tom, že predtým správa text obsahovala a po pár dňoch nie. Ide vždy o správy obsahujúce dôležité info, napr. čas skúšky, prednášky.... Je možné, že je medzi nami tak zdatný PC-ovák a robí nám takto naschvál? Alebo je chyba niekde inde?:rolleyes:

Problém môže byť aj vzdatnom PC-ovákovi... Ale to nepredpokladajme.
Bolo by treba doplniť informácií (poštový klient, poskytovateľ,...).
Problém môže byť napr. v nastaveniach, napr.: že si poštu stiahne niektorý člen skupiny do svojho PC - teda neostane na serveri, tým pádom pre ostatných už nie je prístupná táto správa; alebo môže byť nastavené, že po niekoľkých dňoch sa maže telo správy - zostáva len hlavička - preto vlastne o nej viete, ale nezobrazí sa vám už obsah...
Katabaticky
02.02.08,13:27
je to verejny mail server alebo neaky privatny? casto opakovana otazka...

alebo pouzivate niekto nejakeho mail klienta?
STRELEC
02.02.08,13:33
Stejne je to zvláštne a nepraktické, že máte spoločnú mailovú adresu. Veď predsa sa dá u toho, čo posiela skupine nejaké dáta vytvoriť mailing list a všetci do dostanú do svojej schránky a nelezú jeden druhému do pošty. Ak niekto dostane mailom niečo pre všetkých, tak im to pošle.
Neviem si predstaviť, že by som mal schránku s niekým, resp. že by sme ju mali dokonca viacerí.
Rozhodne mi to pripadá divné a nepraktické. Príklad na nepraktickosť sama uvádzaš.
účtovník 007
03.02.08,12:36
Ďakujem za odpovede a skúsim lepšie opísať našu situáciu.
Ako píše STRELEC je to nepraktické, s tým ale už nič nespravím, musím sa prispôsobiť. Jedná sa o schránku na post.sk.
Rada by som vedela, ako sa dá nastaviť, že sa maže po čase telo správy, alebo kde je nastevené, že keď si správu niekto stiahne, tak je pre ostatných neviditeľná?