waki
01.02.08,10:28
Dobrý den poradáci,
zacinam uctovat v Omege. 29.1. som vystavila preddavkovu fakturu. Platba prisla hned v ten den, ale ja dnes - uz februar vystavujem Ostru fakturu, kde sa preddavok odpocitava. Odpocitat preddavok som vo fakture zvladla, ale pri tlacenej forme sa mi to objavilo takto: cena s dph celkom, v dalsom riadku - vyfaktur. preddavok, v dalsom riadku celkova faktur. suma.. Toto je v poriadku :). Dalej mi vsak soft vypisal vyučtovanie ZD a DPH po odpočitani vyfakturovanych preddavkov a tu mi dal ZD (spravne), DPH (spravne) a do halieroveho vyrovnania mi vypisal CELU SUMU PREDDAVKU PLUS HAL.VYR. :eek: Cize mám hal. vyrovnanie - 470 000,20 !! Ma s tym niekto skusenost? Kde som spravila chybu, isla som podla krosackeho navodu.
2. Este som si niekde nedopatrenim zadala zobrazit vnutorny datum namiesto systemoveho datumu.(vpravo hore pri otvarani na hlavnej stranke) Kde to vratim spat?
Dakujem za odpoved. :o
waki
01.02.08,09:30
a este podotazocku... mozem vobec zapocitavat preddavk.fakturu zaplatenu v januari vo februarovej ostrej fkt, ked sme mesacni platcovia dph? alebo mam na januar vystavit osobitnu fakturu len za preddavok? (dufam, ze ste mojmu opisu problemu porozumeli) dakujem moc, moc !
waki
01.02.08,14:26
aha, tak som to cudne halierove vyrovnanie vynurala. je to v tom, ze som nestavila predd. fakturu ako uhradenu. (ale je to divne, ze ju musim zauctovat ako uhradenu, ked este nemam vypis z uctu pri sebe) A ked to mam uz zauctovane, tak mi soft protestuje, ze je to nespravne zaevidovane. - co je zle na 221/324?